Halové mistrovství ČR v plážovém volejbale 19. - 20.3.

O tomto víkendu se v Beachklubu Pankrác odehraje otevřený halový šampionát mužů. Na pozvání pořadatelů přijede lotyšský olympionik nebo aktuální mistři Rakouska.

Jako posledních sedm let i tento rok se Beachklub Pankrác společně se značkou Orion Beach s radostí zhostil pořádání otevřeného halového šampionátu mužů. Hráči budou bojovat o titul halového mistra republiky a prizemoney v celkové výši 33.000 Kč. Ve dvou denním turnaji bude bojovat 32 párů, z toho 4 páry ze zahraničí. Obhajovat titul přijedou aktuální mistři ČR Kufa s Lencem.

„Po zimní přípravě bude halový šampionát prvním prověřením naší formy. Velmi se těšíme na konfrontaci s Ruslanem Sorokinsem, který má obrovské světové zkušenosti, včetně té olympijské. Neméně těžkými soupeři budou i aktuální mistři Rakouska Wutzl/Frühbauer. Bude to velmi těžký turnaj, ale to mistrovství republiky být má. Nepamatuji si, kdy na halovém šampionátu bylo takto silné zahraniční obsazení,“ shrnuje David Kufa, mistr České republiky z roku 2015.

Orion Beach cup bude dvoudenní turnaj, do neděle postoupí nejlepších 8 párů. Semifinále jsou naplánovány na neděli od 12 hodin, boj o zlato započne v 15:00. Po celou dobu turnaje bude průběžný doprovodný program pro děti, zejména v podobě dovednostních her. Pro dospělé diváky je připravena tombola.

Na turnaji nebude chybět aktuální česká špička, která si na Kufu s Lencem jistě brousí zuby. S novým parťákem se představí bratr Davida Kufy – Robert „Bobb“ Kufa. Do nejvyšších příček bude chtít promluvit i stálice Weiss/Tichý, nebo mladí nadějní Perušič/Schweiner, velmi úspěšní na zimní MEVZA – mistrovství střední Evropy.

Hlavní organizátor akce, Saša Mráz, dodává: „Z celé české špičky bude na turnaji chybět jen Přemysl Kubala a Michal Bíza, kteří jsou zranění. Velmi se těším již na souboje v základních skupinách, kde může kdokoli překvapit. Herní systém šampionátu je neúprosný. Ze základních skupin postupují jen 2 nejlepší. Ve vyřazovacích bojích si posléze žádný pár nemůže dovolit prohrát. Osobně jsem zvědavý i na výkon bývalého reprezentanta Pavla „Lasa“ Rotrekla, který se, po boku Honzy Dumka, vrací po delší beachvolejbalové dovolené. Mezi páry jsou dvě nově složené dvojice pro tuto sezonu. Těším se na světové výkony Lotyšů Sorokinse s Ivanovsem a elegantní hru v podání mistra republiky Davida Lence. Všechny fanoušky plážového volejbalu zvu do Beachklubu Pankrác na skvělou podívanou.“

Fotografie zaslal Michal Rázek, Manažer sportovního areálu Beachklub Pankrác – děkujeme.

Halové mistrovství ČR v plážovém volejbale 19. - 20.3.Halové mistrovství ČR v plážovém volejbale 19. - 20.3.Halové mistrovství ČR v plážovém volejbale 19. - 20.3.Halové mistrovství ČR v plážovém volejbale 19. - 20.3.

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka