BeachFitness

polední lekce cvičení v Beachklubu Pankrác

Odpočinout si od práce a stresu, ale i načerpat novou energii do druhé poloviny dne. To si klade za cíl cvičení BeachFitness, které odstartovalo v červenci v Beachklubu Pankrác. Skrývají se pod ním lekce lunch power jógy, kondiční cvičení nebo kruhový trénink. To vše na písku, na slunci, na vzduchu a pod širým nebem. Zároveň můžete chytat bronz!

Cvičení probíhá od pondělí do čtvrtka, vždy od 11.30 do 12.15 hodin. V pondělí je lunch power jóga, úterý a čtvrtek kruhový trénink, ve středu kondiční cvičení.

 

„Naším cílem je nabídnout všem zaměstnancům sedícím dennodenně v pankráckých kancelářích pohybovou aktivitu v čase oběda. Já jako bývalý zaměstnanec jsem si sám vyzkoušel, jaké to je nemít přes oběd možnost se někde protáhnout. Zároveň chceme všem, co cítí alespoň trochu odpovědnost za své tělo, kompenzovat negativní důsledky sedavého zaměstnání.“ říká Michal Rázek z Beachklubu Pankrác, který s nápadem poledního cvičení přišel. Příznivci sportu přitom nepřijdou ani o tolik důležité denní jídlo, v ceně cvičení je totiž také obědový sálat z Pizzerie Kmotra, jenž je bohatý na bílkoviny a po cvičení dodá organismu vše potřebné. Jedná se o kompletní polední program se vším všudy.

 

Rozdělit dobu strávenou v zaměstnání má na odvedenou práci pozitivní efekt. „Moje klientky potvrzují, že když si přes den zacvičí, odpoledne v kanceláři pak vypadá jinak. Vrátí se do práce plné energie a zvládnou toho víc,“ potvrzuje Petra Duspivová, lektorka, která v Beachklubu Pankrác vede lekce lunch power jógy.

 

Právě jóga je pro vytížené ženy velkým přínosem. Zapadá do konceptu cvičení Body and Mind, při kterém dochází k posílení a uvolnění nejenom těla, ale i mysli. Navíc podle lektorky Petry dostává joga na písku  jiný rozměr. „Je to taková nadstavba. Chodidlo chce změnu, chce nerovný, pestrý povrch. Písek je ideální. Rovný, tvrdý povrch je dnes v civilizaci všude. Jóga na písku bude skvělá např. pro ty, kteří mají problém s balancem,“ dodává Petra.

 

Kruhový trénink a kondiční cvičení povede Honza Čirka, který je zároveň trenérem plážového volejbalu v Beachklubu Pankrác. Právě kruhový trénink je svojí komplexností a pestrostí pro tělo velmi přínosný, neboť se zaměřuje na všechny důležité svalové skupiny, jako jsou záda, břicho, nohy nebo paže. „Pomocníky při cvičení nám budou různé pomůcky: švihadla, lavičky, činky, expandéry a mnoho dalších posilovacích a balančních doplňků,“ vyjmenovává Honza Čirka. Každou lekci uzavře protažení, uklidnění a uvolnění jednotlivých namáhaných částí těla, čímž se docílí pozvolného snížení tepové frekvence a odstartování regenerace.

 

Oproti tomu kondiční cvičení je určené pro méně zdatné klienty se sedavým zaměstnáním. „Půjde o správné držení těla, kompenzaci přetěžovaných partií těla prostřednictvím posilovacích a protahovacích cvičení či získání potřebných návyků při pohybových cvičeních tak, aby negativní účinky pro pohybový aparát byly minimální. Budeme se pohybovat zejména v aerobním pásmu, důraz budeme klást na rytmizované dýchání a uvolňovací cvičení,“ vyjmenovává Čirka.

 

Fotografie poskytla Eva Fryšarová, mediální zastoupení AVL – děkujeme.

BeachFitness  BeachFitness  BeachFitness  BeachFitness

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka