Zdravá kuchyně

1 25
Články 1 - 20 / 91

Přidejte do svých svátečních receptů velkou porci originality

Kaki Persimon Bouquet

Štrůdl, jednohubky s česnekovou pomazánkou, šunkové chlebíčky, bábovka... O svátcích si rádi dopřáváme tradice, avšak při vánočním či silvestrovském posezení s rodinou a přáteli si můžeme dovolit zahnat každoroční nudu originálními chutěmi. Vyzkoušejte některý z receptů s kaki Persimon Bouquet a oživte svou sváteční tabuli.

Přidejte do svých svátečních receptů velkou porci originality

Uvařte si rychlé a originální recepty, které vás na podzim zahřejí

Podzim si žádá změnu jídelníčku. Lehké saláty a menu plné ovoce měníme za hutnější zeleninové recepty, které nás prohřejí ve stále chladnějším počasí. Kvůli takovému jídlu však nemusíte trávit dlouhé hodiny u plotny a trápit se s nekonečným postupem. Skvělá jídla, která vám poskytnou základ na celý den můžete vykouzlit během pár minut. Vyzkoušejte si to na exotické asijské pánvi s nudlemi.

Uvařte si rychlé a originální recepty, které vás na podzim zahřejí

Dione – Vykouzlete ze štědrovečerní večeře gurmánské setkání

Letošní štědrovečerní posezení bude o něco lahodnější. Stačí k tomu jen několik triků, díky kterým vylepšíte tradiční vánoční menu skvělou chutí navíc. Dopřejte si krémovou rybí polévku se zeleninou Pod svíčkovou Dione. Připravte si bramborový salát takové chuti, že ho budete muset až do večeře bránit. A zkraťte si čekání na Ježíška gratinovanou lesní směsí, kterou připravíte během koledy. Obzvlášť u sváteční tabule v kruhu rodiny totiž platí, že láska prochází žaludkem.

Dione – Vykouzlete ze štědrovečerní večeře gurmánské setkání

Osvěžte celé letní menu zdravým a šťavnatým melounem!

Na českých stolech se melouny objevují jako ovocná svačinka, ve formě sladké šťávy či v ovocných dezertech. Věděli jste ale, že můžete z melounů připravit celé menu? S melouny Bouquet to bude obzvlášť jednoduché. Jsou totiž šťavnaté, sladké a navíc nemají žádné pecky. Jsou jasnou sázkou na zdraví. Obsahují vitamín A, C, B6, draslík, lykopen, nenajdete v nich žádné tuky ani cholesterol.

Osvěžte celé letní menu zdravým a šťavnatým melounem!

Vyžeňte nudu z kuchyně se zdravými melounovými recepty

Každý, kdo často vaří, dobře ví, jak je náročné udržet jídelníček zdravý a s nápadem. V každodenním shonu je snadné sklouznout k několika osvědčeným receptům. S nimi se ale může do kuchyně nenápadně vplížit nuda. Podívejte se na pár zajímavých receptů a oživte menu pro sebe a své blízké dobrotami s melounem. Melouny obsahují vitamín A, C, B6, draslík, lykopen, nenajdete v nich žádné tuky ani cholesterol.

Vyžeňte nudu z kuchyně se zdravými melounovými recepty

Vyzkoušejte dva rychlé a zdravé zimní recepty

Vaření doma má nespočet výhod. Všechno si uděláte podle sebe a navíc je levnější než stravování se v restauracích. Můžete tím navíc potěšit ostatní členy rodiny, ale hlavně přesně víte, co do receptů dáváte. Pokrmy tak můžeme přizpůsobit své chuti, dietě, případně potravinovým alergiím. Jedinou nevýhodou vaření doma je snad jen čas, který tím strávíte.

Vyzkoušejte dva rychlé a zdravé zimní recepty

Naučte se dělat smoothie jako profík!

Všichni milují smoothies! Koktejly jsou chuťově výborné, snadno se přenáší do školy či do práce, zaženou menší hlad a hlavně díky nim do těla dokážete „propašovat“ spoustu vitamínů a minerálů. To se hodí samozřejmě i u dospělých, hlavně ale u dětí, které nechtějí moc jíst. Rozhodně si vyzkoušejte přípravu smoothies doma.

Naučte se dělat smoothie jako profík!

Zázvorový sirup a kandovaný zázvor

dobroty, které zahřejí

„Je vážně skvělý. Zahřeje a navíc přináší úlevu při nachlazení. Zázvorový sirup je zimní klasika a jeho výrobu zvládne opravdu každý. Během pár minut a z několika málo surovin vyrobíte lahodný nápoj. Zázvor navíc můžete využít hned dvakrát a připravit si kromě sirupu ještě skvělou kandovanou pochoutku,“ říká Sabina Kmecová z Nebespán café & apartments v Kašperských Horách, která radí, jak tuto delikatesu připravit.

Zázvorový sirup a kandovaný zázvor

Kaki Persimon Bouquet

Je tu podzim a s ním i sezóna tzv. „pokrmu bohů“

Ještě před pár lety lidé v potravinách tápali, co je ten oranžový lesklý plod. Dnes se velká část z nich těší na podzim a zimu, až si své oblíbené kaki Persimon Bouquet budou zase moci vychutnávat. Aby ne, je to slaďoučké a šťavnaté ovoce, které navíc neobsahuje žádná semínka, snadno se krájí a nemusí se loupat, takže ho milují i děti.

Kaki Persimon Bouquet

S melouny Bouquet hravě sestavíte celé menu od předkrmu po dezert

Melouny jsou oblíbené jak mezi dětmi, tak mezi dospělými. Obsahují spoustu vitamínů, vody, žádné tuky ani cholesterol. Užijte si jich proto do sytosti, dokud je jejich sezóna. Pokud vás omrzelo jíst je stále samotné, vyzkoušejte některý z chutných a snadných receptů. Meloun je v nich vždy podáván syrový, takže nepřichází o žádné vitamíny.

S melouny Bouquet hravě sestavíte celé menu od předkrmu po dezert

Melouny Bouquet

Připravíte celé menu?

Melouny jsou sezónní pochoutka, kterou miluje snad každý. Ty značky Bouquet jsou vždy sladké a šťavnaté. Navíc nemají žádné pecky. A ještě jsou tak zdravé. Obsahují vitamín A, C, B6, draslík, lykopen a další. Jsou tvořeny z více než 90 % vodou a neobsahují žádné tuky ani cholesterol. A v létě příjemně ochladí organismus.

Melouny Bouquet

Příprava jídla doma může být zdravá a levná

Inspirujte se dvěma recepty!

Příprava jídla doma nemusí být vůbec časově náročná. Velkou výhodou je, že přesně víte, co jíte. A navíc vás doma připravené jídlo vyjde levněji než stravování v restauracích a fast foodech. Pokud byste rádi začali, ale nevíte jak, vyzkoušejte následující dva recepty. Jsou jednoduché a časově nenáročné.

Příprava jídla doma může být zdravá a levná

Kaki Persimon Bouquet

Ovoce kaki se hodí do slaných i sladkých receptů, vyzkoušejte je!

Kaki Persimon Bouquet je sladké ovoce plné vitamínů, jehož sezóna trvá jen krátce. Je tedy nejvyšší čas ho vyzkoušet. Díky tomu, že nemá semínka ani pecku, snadno se krájí a nemusí se loupat, se výborně hodí i na vaření. Skvěle si rozumí i se slanými pokrmy. Ostatně přesvědčit se o tom můžete sami.

Kaki Persimon Bouquet

Obědová inspirace pro celiaky

a nejen pro ně

I sebevětšímu milovníkovi domácí kuchyně najednou dojde inspirace k připravení teplého jídla k obědu či večeři. Pokud však netrpíte žádnou alergií, víte, že jde uvařit takřka ze všeho, co dům dal. Horší to mají ale ti, kteří připravují pokrmy i pro jedince s alergií na lepek. Tady je zdroj nápadů značně omezen surovinami, které ne/můžete použít.

Obědová inspirace pro celiaky

Naučte se zdravému stravování s českými výrobky

Kupujete rádi potraviny, u kterých máte záruku kvality? Pak asi dobře víte, že vyznat se mezi opravdu zdravými potravinami, je poměrně náročné. Co byste ale řekli na přehledné logo, které vám v regálu ukáže na správně vyvážené potraviny bez toho, abyste museli studovat nutriční tabulku…

Naučte se zdravému stravování s českými výrobky

Kaki Persimon Bouquet

Ochutnejte vitamínovou bombu kaki Persimon Bouquet

V supermarketech už jste si jistě všimli ne úplně obvyklého ovoce. Zářivý a lesklý oranžový plod, který se svým tvarem podobá broskvi nebo rajčeti, se nazývá kaki Persimon Bouquet. Jinak se mu také přezdívá „pokrm bohů“. Sezóna tohoto výborného ovoce trvá jen od podzimu do Vánoc, proto až kaki Persimon Bouquet znovu uvidíte, určitě ho vyzkoušejte.

Kaki Persimon Bouquet

Desáté BIOSLAVNOSTI jsou tu!

Po roce jsou tu opět BIOSLAVNOSTI, které bude doprovázet téma a slogan „Na dovolenou s PRO-BIO“. Celý den bude totiž věnován tématu zdravého a chutného, ale zároveň rychlého a jednoduchého vaření na cestách a dovolených. Festival výborného zdravého jídla s bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé se bude konat v sobotu 11. července v areálu firmy PRO-BIO ve Starém Městě pod Sněžníkem. Hlavním hostem letošního ročníku bude milovnice biopotravin, herečka a dabérka Kamila Špráchalová.

Desáté BIOSLAVNOSTI jsou tu!

Vařte (a zhubněte) podle ročních období

Vařit ze surovin, které jsou k dispozici v dané období, má hned několik výhod. „Je to zdravější, protože jsou čerstvé. Je to levnější, protože je jejich čas a jsou všude kolem. Nejpodstatnější je však to, že je to přirozené," říká ajurvédský lékař Kukku Ramesh z léčebného hotelu Larimar v rakouském Stegersbachu, který se zaměřuje na vaření podle ročních období. 

Vařte (a zhubněte) podle ročních období

Vzrůstající obezita u dětí je i záležitostí dospělých

Na začátku školního roku 2014/2015 proběhl v deseti pražských školách projekt věnovaný prevenci a včasnému záchytu dětské obezity. Na první pohled se téma nemusí zdát tak závažné, jak ve skutečnosti je. Děti „to přece vyběhají“ nebo „se vytáhnou“. Skutečností ale je, že výskyt obezity u dětí má stále vzrůstající tendenci, přičemž dětská obezita je záležitostí i dospělých.

Vzrůstající obezita u dětí je i záležitostí dospělých

Zdravější životní styl? Začněte pomalu a nenásilně.

Jak se říká – práce kvapná málo platná. Příjemný a hlavně nenásilný začátek zdravého životního stylu je nezbytně nutný, pokud chcete výsledek udržet dlouhodobě. Vyzkoušejte několik lehkých tipů od známého kouče zdravého životního stylu Václava Krejčíka, který se mimo vlastních doporučení inspiroval recepty ze zdravých surovin společnosti PRO-BIO.

Zdravější životní styl? Začněte pomalu a nenásilně.
1 25
Články 1 - 20 / 91

Naše další projektyPartneři

Další články

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka