Rozhovor

1 24
Články 1 - 20 / 64

Jak vybrat správnou masáž a jak se na ni připravit

Thajská, havajská, orientální, ajurvédská, relaxační, olejová… Masáží, které si dnes můžeme dopřát, je nepřeberně. Která vám však udělá dobře a jak se na ni připravit? Na to vše odpovídá Martin Pařízek, ředitel relaxačních center Wellness Horal a L-Spa v Resortu Valachy Velké Karlovice.

Jak vybrat správnou masáž a jak se na ni připravit

5 věcí, na které si dát pozor při výběru stanu

Rozhovor s Vítem Hruškou

Zkušení cestovatelé říkají, že chcete-li důkladně poznat nová místa, je nejlepší prozkoumat je hezky po svých a spát přitom ve stanu. Zeptali jsme se proto odborníků, na co si dát při výběru stanu pozor, aby se v něm při dovolené dobře bydlelo.

5 věcí, na které si dát pozor při výběru stanu

Rozhovor s Andreasem Koflerem o vzniku Sauna EM

V květnu se v italském luxusním resortu QUELLENHOF uskutečnilo mistrovství Evropy v saunových ceremoniálech Sauna EM. Přečtěte si rozhovor s hlavním organizátorem o tom, co ho vedlo k pořádání této akce. Samozřejmě ani redakce portálu nemohla na SAUNA EM chybět.

Rozhovor s Andreasem Koflerem o vzniku Sauna EM

Ve Františkových Lázních se uskutečnila odborná konference ABAS ČR

Další z odborných setkání Asociace bazénů a saun ČR proběhlo ve Františkových Lázních a právě lázeňství se stalo hlavním tématem odborné konference. Účasrtníci se dozvěděli množství informací o historii, nových trendech a diskutovali na téma propojení lázeňských zařízení s moderními aquaparky nebo využití lázeňských vod. V našem článku můžete shlédnout rozhovory s odborníky, kteří se konference zúčastnili. WellnessNoviny.cz jsou mediálním partnerem akce a dlouhodobě s asociací spolupracují.

Ve Františkových Lázních se uskutečnila odborná konference ABAS ČR

Dozvuky SaunaFestu 2015 - Jan Kelnar

„SaunaFest je pro mě nesmírně obohacující,“ říká Jan Kelnar, saunér z Hotelu Vista v Dolní Moravě

S Janem Kelnarem jsme se sešli přímo během SaunaFestu. Protože byl v průběhu akce i samotných ceremoniálů často vidět v obleku tibetského mnicha s řadou hudebních nástrojů včetně velkého gongu, zajímaly nás podrobnosti o jeho chápání saunových ceremoniálů.

Jan Kelnar - SaunaFest

Rozhovor s Tiborem Zsebedicsem - mistrem Rakouska v saunových ceremoniálech

Tibor Zsebedics je rakouský saunér s maďarskými kořeny. Vítěz mistrovství Rakouska v saunových ceremoniálech a také několikanásobný účastník českých soutěží z cyklu SaunaFestu. Účastnil se mezinárodní Grand Prix Czech Republic, kde letos získal 3. místo a také Sauna Herbal Cupu. Tibora jsme vyzpovídali v Itálii, na Mistrovství Evropy v Saunových ceremoniálech - SAUNA EM.

Rozhovor s Tiborem Zsebedicsem - mistrem Rakouska v saunových ceremoniálech

Rozhovor s Franzem Niederkoflerem - šéfem společnosti Bergila

Franz Niederkofler je hlavou rodinné společnosti Bergila, která se zabývá produkcí bio esenciálních olejů. Vyzpovídali jsme ho ze zážitků ze Sauna EM, a také nám pověděl něco o své firmě.

Rozhovor s Franzem Niederkoflerem - šéfem společnosti Bergila

Rozhovor s Patrickem Lenhartem

o SaunaFestu i saunovém mistrovství světa

Patrick Lenhart z Vídně je jedním z porotců odborné poroty na soutěžích SaunaFestu a současně je také pořadatelem Mistrovství světa SAUNA WM. Jak hodnotí největší český svátek zážitkového saunování SaunaFest, výkony českých saunérů v rámci oficiálního Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech a na co se můžeme těšit na podzimní světové události v zážitkovém saunování?

Patrick Lenhart

Rozhovor s Janem Varmužou

Další ze série rozhovorů s českými účastníky SaunaFestu 2015

Vyzpovídali jsme pro vás dalšího z českých soutěžících na únorovém SaunaFestu, Jana Varmužu. Pro svůj soutěžní ceremoniál nazvaný Two Steps in the Hell si nechal namíchat speciální esenci. V rozhovoru s tímto sympatickým saunérem se dozvíte, jak se k saunování dostal, komu na SaunaFestu fandil nebo kam za ním v současnosti můžete zavítat.

Sympatický čert Jan Varmuža

Rozhovor s Jiřím Žákovským

Seznamte se s mistrem ČR v saunových ceremoniálech

V největší městské sauně, Saunii Praha, jsme vyzpovídali Jiřího Žákovského, mistra ČR v saunových ceremoniálech. Jirka předvedl tři mistrovské ceremoniály, jeden klidný, relaxační, druhý hodně horký a třetí byla saunová show o mužích a ženách, která se shledala s velkým úspěchem u návštěvníků a sklidila opravdu ohromný potlesk. Lidem se tedy saunové ceremoniály líbí.

Vzhůru na draka!

I lymfodrenáž vám může ublížit

aneb jak si vybrat správný salon

O lymfodrenáži se již mnohokrát mluvilo. Určitě víte, o co jde a na co je tato procedura vhodná, ale s tím kam na ni jít, kdo a za jakých okolností by vám ji měl provádět atd., si ještě pořád nevíte rady? Na tyto a další dotazy nám odpovídala odbornice na lymfodrenáž Jitka Kobrová.

I lymfodrenáž vám může ublížit

Jacqueline Valente - skokanka jenž přijede na letošní High Jump

Každý z nás může být vzorem pro kohokoliv jiného

Na letošní ročník cliffdiverského závodu Desperados High Jump, dorazí premiérově i sympatická brazilka Jacqueline Valente. Ta si na začátku června 2014 odbyla premiéru v závodě Red Bull Cliffdiving Serie v Texasu. O tom jak na ní závod působil, co ví o České republice i jakou hudbu poslouchá čtěte v rozhovoru níže.

Jacqueline Valente - skokanka jenž přijede na letošní High Jump

Rozhovor se sedminásobným mistrem světa ve Footbag Freestylu Honzou Weberem

Footbag freestyle od roku 2001, Freestyle fotbal od roku 2010. Největší úspěchy: 7x mistr světa, 5x mistr Evropy, 6x mistr ČR. Od roku 2002 účast na více než 200 profesionálních footbagových závodech a více než 2000 footbagových vystoupení.

Rozhovor se sedminásobným mistrem světa ve Footbag Freestylu Honzou Weberem

Rozhovor s Ing. Radkem Steinhaizlem, generálním ředitelem Aquapalace Praha

Aquapalace Praha a jeho saunový svět byl prvním areálem v českých zemích s programem saunových ceremoniálů. Tolik v Německu a Rakousku známý Aufguss byl od počátku v nabídce saunového světa. Proto si povídáme v exklusivním rozhovoru o saunových ceremoniálech s Radkem Steinhaizlem, ředitelem největšího aquaparku a saunového světa u nás. Kdo byl tedy autorem myšlenky na zavedení saunových ceremoniálů a jaké byly první zkušenosti?

Rozhovor s Ing. Radkem Steinhaizlem, generálním ředitelem Aquapalace Praha

FISAF.cz vychovává trenéry

Český svaz aerobiku, fitnessu a tance je znám veřejnosti spíše jako organizace spojená se závodním aerobikem, mistrovstvími republiky, Evropy a světa. Není to ale rozhodně jeho jediná a prioritní funkce. Stejně důležitou úlohu hraje FISAF.cz na poli vzdělávání sportovních instruktorů. Disponuje totiž propracovaným několikastupňovým vzdělávacím systémem, který na náš pracovní trh dodává zkušené a kvalifikované „učitele sportu“.

FISAF.cz vychovává trenéry

Sauna Herbal Cup 2013

Rozhovor s ředitelem Relax centra Kolštejn Tomášem Drápalem

Poslední listopadový víkend proběhne v Jeseníkách jedinečné mezinárodní setkání saunérů z celé Evropy. Relax centrum Kolštejn v Branné hostuje jedinečnou saunařskou soutěž. Mezinárodní soutěže s názvem SAUNA HERBAL CUP 2013 se bude účastnit 17 saunérů z 8 evropských zemí!

Sauna Herbal Cup 2013

Rozhovor s plážovým volejbalistou Martinem Tichým, který se stal králem českého písku

Finále tradičního turnaje Ideastav King & Queen proti sobě v sobotu v Beachklubu Pankrác postavilo Martina Tichého a Honzu Dumka. Běžně by si každý vybral spoluhráče a rozdali by si to v regulérním utkání, jenže kluci se rozhodli pro neobvyklé řešení. Když souboj jeden na jednoho, tak souboj jeden na jednoho. A v bagrované byl úspěšnější Márty.

Rozhovor s plážovým volejbalistou Martinem Tichým, který se stal králem českého písku

Rozhovor s českou beachovou jedničkou Robertem Kufou

poté, co o víkendu vyhrál s Janem Hadravou Ideastav Cup, který byl součástí Letního poháru ČVS a hrál se v pražském Beachklubu Pankrác

Momentálně je na českém písku číslem jedna a se svým parťákem Honzou Hadravou objíždí světové turnaje. Přitom ho skoro nejvíc těší, když se může představit domácímu publiku, kdy mu chodí pravidelně fandit i maminka. Co víc, když si může zahrát na pankráckém písku, kde zpravidla exceluje. Nebylo tomu jinak ani na uplynulém Ideastav Cupu. Bobb Kufa zopakoval svůj triumf z loňska a těší se na 7. září, kdy může svou řadu titulů Ideastav Kinga rozšířit o čtvrtou sošku v řadě.

Rozhovor s českou beachovou jedničkou Robertem Kufou

Rozhovor se slavným cyklistou Janem Hruškou

Vyhrál dvě etapy Giro d'italia a nyní chce uspět na Genesis Bike Prague v Praze

Celý život věnuje cyklistice. Na kole strávil většinu života, vyhrál dvě etapy slavného italského závodu a byl dokonce jeho vedoucím jezdcem. Nyní má cyklistický tým se 70 členy, ve kterém jezdí i jeho manželka. Společně se svou rodinou se Jan Hruška představí i na trati sobotního závodu Genesis Bike Prague. „Možná na start postavím i své dvě děti.“

Rozhovor se slavným cyklistou Janem Hruškou

Rozhovor s Martinou Končalovou, autorkou metody MFK

Že i do konferenčního sálu se dá vnést spousta života a lidskosti, vás přesvědčí Martina Končalová, autorka metody MFK. Přijďte se jí sami ptát na vše, co vás zajímá, na druhé mezinárodní fyzioterapeutické konferenci MFK, která letos nese podtitul „Pacienti a terapeuti, společné příběhy“ a proběhne 9. června 2013 v KD Mlejn. Prozatím snad zodpovíme některé vaše otázky v následujícím rozhovoru.

Rozhovor s Martinou Končalovou, autorkou metody MFK
1 24
Články 1 - 20 / 64

Naše další projektyPartneři

Další články

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka