Cestujeme

1 210
Články 1 - 20 / 198

Dolní Morava se připravuje na aktivní jaro se zábavou a relaxem pro celou rodinu

Konec lyžařské sezóny můžete oslavit s úsměvem na rtech. Horský resort Dolní Morava totiž chystá na jaro spoustu aktivit, které budou bavit děti i dospělé. Vydejte se přivítat jaro na malebné horské pláně a dopřejte si jedinečné zážitky i opravdový odpočinek.

Dolní Morava se připravuje na aktivní jaro se zábavou a relaxem pro celou rodinu

Ski Safari

Unikátní lyžařská dovolená V Jižním Tyrolsku/Südtirol, regionu na severu Itálie, je možné absolvovat unikátní lyžařské safari. Sbalit si na záda malý batůžek se základními věcmi a s pomocí lanovek, vlaku a autobusu projet pět lyžařských středisek. Teoreticky by to bylo možné zvládnout za jeden den, v praxi je ale lepší spojit Ski Safari se dvěma noclehy na horských chatách, kde vás budou ráno budit rolby upravující sjezdovky.

Alta Badia

Horní Rakousko, tak blízké

Horní Rakousko nabízí zimní dovolenou pro celou rodinu až v sedmi top lyžařských areálech a navíc bez dlouhého cestování. Hornorakouská střediska jsou z České republiky rychle a pohodlně dostupná a mají vše, co rodina potřebuje: tréninkové svahy a vybavení pro začátečníky a školy lyžování pro děti, skvěle připravené sjezdovky všech stupňů náročnosti od sportovního přes rekreační lyžování a k tomu srdečnost a pohostinnost hornorakouských gastronomů a ubytovatelů.

Horní Rakousko, tak blízké

Novinky letošní zimy v Jižním Tyrolsku

26 michelinských hvězdiček a zajímavé akce přímo sjezdovkách

Jižní Tyrolsko, region na severu Itálie, se pyšní Dolomity, 300 slunečnými dny v roce, skvělou kuchyní, kde se potkává středomořská a alpská tradice. Čtěte, co je zde nového a jaké akce jsou naplánovaná na letošní zimní sezonu.

Lyžarské středisko Alta Badia

Rakousko pro lyžaře, gurmety i milovníky wellness a designu

Čeští lyžaři už nechtějí jezdit v zimě do Rakouska jen za skvělými sjezdovkami bez čekání na lanovky. Chtějí něco víc – odpočinout si v luxusních wellness světech, dopřát si skvělou gastronomii a touží i po netradičních hotelech. Resort Puradies v rakouském Leogangu nabízí toto všechno a k tomu jako třešničku na dortu skutečný zážitek pro všechny, kdo mají rádi design.

Rakousko pro lyžaře, gurmety i milovníky wellness a designu

CHATEAU HOSTAČOV

KRÁLOVSTVÍ KLIDU V SAMÉM SRDCI ČR

Chateau Hostačov je malebné panství s australskými kořeny, ukryté v lesích české Vysočiny. Poskytuje klidné útočiště každému, kdo si chce odpočinout od uspěchaného koloběhu moderní doby a radovat se ze života.

CHATEAU HOSTAČOV

Nejzajímavější podzimní tipy z Jižního Tyrolska

V Jižním Tyrolsku/Südtirol, provincii na severu Itálie, je krásně i na podzim. Sklízí se zde víno, místní volí “špekovou královnu” a lidé vyrážejí do přírody na procházky a podzimní slavnosti Törgelen.

Nejzajímavější podzimní tipy z Jižního Tyrolska

Toužíte spatřit pravou poušť?

Nemusíte na Saharu, máme je i u nás

„Možná vás to překvapí, ale s písečnými pouštěmi se můžete setkat i na několika místech České republiky. Nejsou to sice žádné Sahary s obrovskými dunami, ale pokud se je vydáte poznávat, budete určitě nadšeni tím, jaká pestrost se pod pojmem poušť vlastně skrývá,“ říká Tomáš Beňo z interaktivního serveru Jupigo.com, který přináší seznam těch nejzajímavějších českých pouští.

Toužíte spatřit pravou poušť?

V překrásném beskydském údolí Podolánky se otevřel boutique hotel MEZI PLŮTKY

V úterý 1. srpna přivítal své první hosty čtyřpokojový boutique hotel Mezi plůtky, který je díky svému jedinečnému umístění i konceptu určen dospělým hostům a větším dětem od 12ti let. Citlivě zrekonstruované stavení z počátku 19. století, které bylo původně domem ředitele místních hutí, nyní slouží spolu s obrovskou zahradou jako prostor, který si zamilují hosté vyhledávající klid a soukromí.

V překrásném beskydském údolí Podolánky se otevřel boutique hotel MEZI PLŮTKY

Nejkrásnější pláže na světě?

Kam letos cestujete vy? Je to k moři nebo do hor? A pokud milujete pláže jako redakce portálu WellnessNoviny.cz pak si určitě nějakou vyberete. Z pohledu CK SEN přinášíme desítku těch nejlepších pláží, spíše v exotičtějších lokalitách. My sami bychom rádi doporučili třeba i zátoky v Chorvatsku kam míří loď CK NATUR TRAVEL. Ale zpět k exotice - láká vás Tahiti, Maledivy nebo Madagaskar?

Nejkrásnější pláže na světě?

Kam v létě v Jižním Tyrolsku?

Tipy nejen pro sportovce a turisty

Léto v Jižním Tyrolsku/Südtirol, provincii na severu Itálie, bude bohaté na kulturní, sportovní a kulinářské akce. Tady je několik tipů, co byste neměli v Jižním Tyrolsku minout.

Kam v létě v Jižním Tyrolsku?

Rakovnickým rychlíkem na Křivoklátsko

Tip na sobotní výlet

Klub železničních cestovatelů (KŽC) zahajuje tuto sobotu novou sezónu jízd nostalgických vlaků v okolí Prahy. Po loňské premiéře vyjede i letos retro vlak „Rakovnický rychlík“, který zaveze výletníky či cyklisty do křivoklátských lesů a do Rakovníka.

Rakovnickým rychlíkem na Křivoklátsko

Relaxace pro tělo i duši

Bad Füssing – pocit štěstí po těle i na duchu, síla a energie, radost a zdraví. To je Bad Füssing.

Celá desetiletí se Bad Füssing řadí k nejoblíbenějším lázeňským místům Evropy a k nejdůležitějším medicínsko-terapeutickým centrům v Německu. K tomuto úspěchu podstatně přispívá především legendární termální voda a zdejší tři termální lázně – Therme1, Europa Therme a Johannesbad.

Relaxace pro tělo i duši

Dům potu

Ať už tomu říkáte sauna, baňa, hamam, nebo temazcal, v každé kultuře má spojení vody a ohně schopnost očišťovat tělo i ducha. První část slova temazcal, tedy temaz znamená „pot“, zatímco calli znamená „dům“. Nedávno jsem měl příležitost účastnit se ceremoniálu temazcal praktikovaného na severu Argentiny.

Dům potu

PLAVBY NA JACHTÁCH

„SILVA“ A „VJEKO“ PO JADRANU

Již 26 let se plaví naši klienti na historické jachtě Silva po Jadranu. Silva je jediný obytný trabakul (= klasická historická jadranská loď) na Jadranu, navíc schopný plout i pod plachtami, který v roce 2014 oslavil své 100. „narozeniny“ (turisty vozí od roku 1982, kdy prošel totální přestavbou).

PLAVBY NA JACHTÁCH

Český saunový event v Německu

Therme Badewelt Sinsheim

Na konci ledna 2017 se uskutečnila další mezinárodní akce České asociace saunérů. Tentokrát jsme se vydali do německého saunového světa Badewelt Sinsheim. Sedmičlenná delegace prezentovala české saunové umění v osmnácti saunových ceremoniálech, které proběhly v pěti saunách, včetně té největší KOI SAUNA pro 160 hostů. V této sauně je panoramatický výhled na velké akvárium a sauna je skutečně obrovská.

Český saunový event v Německu

Holiday World 2017

Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. V roce 2017 se bude konat již 26. ročník, který proběhne ve dnech 16. - 19. února 2017 v areálu holešovického Výstaviště v Praze společně s 11. ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel. Oba veletrhy pořádá INCHEBA EXPO PRAHA.

Holiday World 2017

5 cestovatelských trendů roku 2017

„Lidé chtějí více poznávat evropské metropole na otočku – ráno vyrazí tam a večer jsou zase doma. Chtějí objevovat nová místa, hlavní města zdaleka nestačí. Rovněž chtějí ušetřit, a to jak peníze, tak čas. A dopravu i s ubytováním pořizují nejraději najednou on-line několika kliknutími.

5 cestovatelských trendů roku 2017

10 nejlepších akcí v Evropě roku 2017

„Rok 2017 se ponese ve znamení velkolepých akcí. Nebudou chybět hudební a kulturní festivaly, honosné karnevaly, sportovní utkání i módní show,“ říká blogerka Kristýna Sojová z free-europe.elines.cz, která zdarma pořádá pro zájemce populární Free meet upy – návštěvy evropských měst se speciálním programem.

10 nejlepších akcí v Evropě roku 2017

Zima na Šumavě pro gurmány, sportovce i rodiny

Zasněžená romantická krajina kolem Kašperských Hor je asi tím největším lákadlem, proč je toto místo u Čechů každý rok více populární. Vydat se můžete za interaktivními prohlídkami pro děti i dospělé na hrad Kašperk, kousek odsud můžete v unikátním výběhu pozorovat vlky, v oboře jeleny, anebo se můžete vydat za gurmánskými zážitky, o které tady není ani v zimě nouze.

Zima na Šumavě pro gurmány, sportovce i rodiny
1 210
Články 1 - 20 / 198

Naše další projektyPartneři

Další články

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka