Cestujeme

1 210
Články 1 - 20 / 192

Nejzajímavější podzimní tipy z Jižního Tyrolska

V Jižním Tyrolsku/Südtirol, provincii na severu Itálie, je krásně i na podzim. Sklízí se zde víno, místní volí “špekovou královnu” a lidé vyrážejí do přírody na procházky a podzimní slavnosti Törgelen.

Nejzajímavější podzimní tipy z Jižního Tyrolska

Toužíte spatřit pravou poušť?

Nemusíte na Saharu, máme je i u nás

„Možná vás to překvapí, ale s písečnými pouštěmi se můžete setkat i na několika místech České republiky. Nejsou to sice žádné Sahary s obrovskými dunami, ale pokud se je vydáte poznávat, budete určitě nadšeni tím, jaká pestrost se pod pojmem poušť vlastně skrývá,“ říká Tomáš Beňo z interaktivního serveru Jupigo.com, který přináší seznam těch nejzajímavějších českých pouští.

Toužíte spatřit pravou poušť?

V překrásném beskydském údolí Podolánky se otevřel boutique hotel MEZI PLŮTKY

V úterý 1. srpna přivítal své první hosty čtyřpokojový boutique hotel Mezi plůtky, který je díky svému jedinečnému umístění i konceptu určen dospělým hostům a větším dětem od 12ti let. Citlivě zrekonstruované stavení z počátku 19. století, které bylo původně domem ředitele místních hutí, nyní slouží spolu s obrovskou zahradou jako prostor, který si zamilují hosté vyhledávající klid a soukromí.

V překrásném beskydském údolí Podolánky se otevřel boutique hotel MEZI PLŮTKY

Nejkrásnější pláže na světě?

Kam letos cestujete vy? Je to k moři nebo do hor? A pokud milujete pláže jako redakce portálu WellnessNoviny.cz pak si určitě nějakou vyberete. Z pohledu CK SEN přinášíme desítku těch nejlepších pláží, spíše v exotičtějších lokalitách. My sami bychom rádi doporučili třeba i zátoky v Chorvatsku kam míří loď CK NATUR TRAVEL. Ale zpět k exotice - láká vás Tahiti, Maledivy nebo Madagaskar?

Nejkrásnější pláže na světě?

Kam v létě v Jižním Tyrolsku?

Tipy nejen pro sportovce a turisty

Léto v Jižním Tyrolsku/Südtirol, provincii na severu Itálie, bude bohaté na kulturní, sportovní a kulinářské akce. Tady je několik tipů, co byste neměli v Jižním Tyrolsku minout.

Kam v létě v Jižním Tyrolsku?

Rakovnickým rychlíkem na Křivoklátsko

Tip na sobotní výlet

Klub železničních cestovatelů (KŽC) zahajuje tuto sobotu novou sezónu jízd nostalgických vlaků v okolí Prahy. Po loňské premiéře vyjede i letos retro vlak „Rakovnický rychlík“, který zaveze výletníky či cyklisty do křivoklátských lesů a do Rakovníka.

Rakovnickým rychlíkem na Křivoklátsko

Relaxace pro tělo i duši

Bad Füssing – pocit štěstí po těle i na duchu, síla a energie, radost a zdraví. To je Bad Füssing.

Celá desetiletí se Bad Füssing řadí k nejoblíbenějším lázeňským místům Evropy a k nejdůležitějším medicínsko-terapeutickým centrům v Německu. K tomuto úspěchu podstatně přispívá především legendární termální voda a zdejší tři termální lázně – Therme1, Europa Therme a Johannesbad.

Relaxace pro tělo i duši

Dům potu

Ať už tomu říkáte sauna, baňa, hamam, nebo temazcal, v každé kultuře má spojení vody a ohně schopnost očišťovat tělo i ducha. První část slova temazcal, tedy temaz znamená „pot“, zatímco calli znamená „dům“. Nedávno jsem měl příležitost účastnit se ceremoniálu temazcal praktikovaného na severu Argentiny.

Dům potu

PLAVBY NA JACHTÁCH

„SILVA“ A „VJEKO“ PO JADRANU

Již 26 let se plaví naši klienti na historické jachtě Silva po Jadranu. Silva je jediný obytný trabakul (= klasická historická jadranská loď) na Jadranu, navíc schopný plout i pod plachtami, který v roce 2014 oslavil své 100. „narozeniny“ (turisty vozí od roku 1982, kdy prošel totální přestavbou).

PLAVBY NA JACHTÁCH

Český saunový event v Německu

Therme Badewelt Sinsheim

Na konci ledna 2017 se uskutečnila další mezinárodní akce České asociace saunérů. Tentokrát jsme se vydali do německého saunového světa Badewelt Sinsheim. Sedmičlenná delegace prezentovala české saunové umění v osmnácti saunových ceremoniálech, které proběhly v pěti saunách, včetně té největší KOI SAUNA pro 160 hostů. V této sauně je panoramatický výhled na velké akvárium a sauna je skutečně obrovská.

Český saunový event v Německu

Holiday World 2017

Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. V roce 2017 se bude konat již 26. ročník, který proběhne ve dnech 16. - 19. února 2017 v areálu holešovického Výstaviště v Praze společně s 11. ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel. Oba veletrhy pořádá INCHEBA EXPO PRAHA.

Holiday World 2017

5 cestovatelských trendů roku 2017

„Lidé chtějí více poznávat evropské metropole na otočku – ráno vyrazí tam a večer jsou zase doma. Chtějí objevovat nová místa, hlavní města zdaleka nestačí. Rovněž chtějí ušetřit, a to jak peníze, tak čas. A dopravu i s ubytováním pořizují nejraději najednou on-line několika kliknutími.

5 cestovatelských trendů roku 2017

10 nejlepších akcí v Evropě roku 2017

„Rok 2017 se ponese ve znamení velkolepých akcí. Nebudou chybět hudební a kulturní festivaly, honosné karnevaly, sportovní utkání i módní show,“ říká blogerka Kristýna Sojová z free-europe.elines.cz, která zdarma pořádá pro zájemce populární Free meet upy – návštěvy evropských měst se speciálním programem.

10 nejlepších akcí v Evropě roku 2017

Zima na Šumavě pro gurmány, sportovce i rodiny

Zasněžená romantická krajina kolem Kašperských Hor je asi tím největším lákadlem, proč je toto místo u Čechů každý rok více populární. Vydat se můžete za interaktivními prohlídkami pro děti i dospělé na hrad Kašperk, kousek odsud můžete v unikátním výběhu pozorovat vlky, v oboře jeleny, anebo se můžete vydat za gurmánskými zážitky, o které tady není ani v zimě nouze.

Zima na Šumavě pro gurmány, sportovce i rodiny

Lyžařská houpačka v jedné z nejznámějších lyžařských oblastí na světě

Pětihvězdičková lyžařská oblast Ski-optimal Hochzillertal-Kaltenbach zabodovala u testovacího portálu skiresort.de v disciplínách záruka sněhu, nabídka sjezdovek a gastronomie. Tím splňuje všechny důležité předpoklady pro vydařené lyžování spojené s kulinářskými požitky.

Lyžařská houpačka v jedné z nejznámějších lyžařských oblastí na světě

Přípravy na GO a REGIONTOUR finišují

Nový formát veletrhu, široká škála prezentovaných nových turistických produktů, pestřejší doprovodný program a jubilejní 20. festival GO KAMERA. To všechno čeká návštěvníky brněnských veletrhů cestovního ruchu, které se uskuteční od 19. do 22. ledna 2017.

Přípravy na GO a REGIONTOUR finišují

Singletrack a kyslíková cesta Mihaľov - Bardejov

Severovýchod Slovenska se svými dvěma největšími turistickými skvosty – městem UNESCO Bardejov a Bardejovskými lázněmi, je celoročním lákadlem pro turisty. V těchto dnech zde dokončují dvě nové atrakce – „Obnovu turisticko-relaxační stezky Kyslíková cesta MIHAĽOV – BARDEJOV“ a „Singletrack – Bardejovské lázně 2. Etapu“. Obě budou slavnostně předány a plně zdarma přístupné veřejnosti od začátku prosince 2016.

Singletrack

Do Nice k moři i na lyže

Modrá barva moře doplněná o bílé vrcholky hor. To není paradox, ale město Nice, jehož hory dosahují výšky až 3 000 metrů nad mořem! Ne každý ví, že tato oblíbená letní dovolenková destinace je rájem lyžařů i běžkařů.

Do Nice k moři i na lyže

Vzneste se do výšky díky lanové skluzavce „Ischgl Skyfly“

Dva kilometry dlouhá, 50 metrů vysoká, rychlá až 84 kilometrů za hodinu - to je nová lanová skluzavka Flying Fox „Ischgl Skyfly“, pomocí které se z lyžařů stanou letci. Začínáme 26. listopadu 2016!

Vzneste se do výšky díky lanové skluzavce „Ischgl Skyfly“

Dovolená na Dolní Moravě bude letos plná sněhu, adrenalinu a legrace!

V Relax & sport resortu Dolní Morava je pořád rušno. Zimní dovolenou si tam můžete s klidem zarezervovat i bez neustálého sledování dlouhodobých předpovědí. Resort je vybaven nejmodernějším zasněžovacím systémem, který dokáže sjezdovku kompletně zasněžit asi za 60 hodin.

Dovolená na Dolní Moravě bude letos plná sněhu, adrenalinu a legrace!
1 210
Články 1 - 20 / 192

Naše další projektyPartneři

Další články

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka