Wellness lexikon

A B C D E F G H I J K L M N P R S T U V W Z
A

AfroPowerFit

Aerobní cvičení s prvky tradičních afrických tanců i vášnivé salsy – to všechno v sobě kombinuje cvičení AfroPowerFit. Jeho autorkou je známá kubánská tanečnice Doris Martinez, která žije v České republice. Lekce AfroPowerFit rozvíjejí ladnost i koordinaci pohybu, cit pro rytmus a hudbu. Jsou kombinací aerobního cvičení s prvky tradičních afrických tanců a vášnivé salsy.

AfroPowerFit

Amma masáž

Masáž prováděná vsedě a přes oděv. Byla znovuobjevena v osmedesátých letech 20. stol. v USA, jako “manažerská” masáž.

Amma masáž

Aqua sun

Aqua sun je světová novinka využívající ohromný synergický efekt jemného sprchování a příjemného slunění kůže, kdy kůže přijímá optimální sluneční koupel. Centrum laserové kosmetiky vám tuto unikátní proceduru přináší jako první v Evropě.

Aqua sun

Aromaterapie

Aromaterapie je cílené používání esenciálních olejů, které podporují a zlepšují fyzickou, emocionální i duševní kondici. Aromaterapie se dá použít např. při koupeli, masáži, v sauně, nebo při relaxaci.

Aromaterapie
B

Bachova květová terapie

Bachova květová terapie je založena na léčení pomocí 38 esencí z květů divoce rostoucích rostlin, keřů a stromů. Autorem květové terapie je Dr. Edward Bach, který tuto metodu vynalezl na počátku 19 stol.

Bachova květová terapie

Balantes

Balantes je jedna z mála cvičebních technik vymyšlených v Čechách. Jedná se o cvičební program prováděný na podložce technikou Pilates s využitím balanční pomůcky – malého měkkého míče (overball).

Balantes

Bambucké máslo

Máslo Karité, Shea Butter nebo bambucké máslo – to jsou názvy pro tuk získávaný ze semen plodů afrického ořešáku Shea. Pěstuje se v nezatížené volné přírodě, jeho semena se ručně sbírají a pak se suší na slunci. Poté se praží a dále se ručně hnětou tak dlouho, dokud nevznikne tuk máslové konzistence.

Bambucké máslo

Bambusová masáž

Bambusová masáž s exklusivní technikou vytvořená společností Gerard´s má uvolňující, zklidňující, obnovující a drenážní vlastnosti.

Bambusová masáž

Bossaball

Jde o míčovou hru, ve které proti sobě stojí dva týmy o 3 – 5 hráčích. Jedná se o kombinaci volejbalu, fotbalu a capoiery a celá hra se odehrává na hřišti vytvořeném z nafukovacích matrací a trampolín a hřiště je rozděleno sítí jako ve volejbalu.

Bossaball

BOSU

Název BOSU vznikl jako zkratka slov BOth Sides Up. Jde o půlkulatý míč, který lze použít vyklenutou stranou nahoru i dolů, a na kterém můžete cvičit různá balanční cvičení podobně jako na fitballu či overballu. Příjemným rozdílem ale je, že se vám BOSU nikam nezakutálí.

BOSU

Brachyradiumterapie

Tato léčebná procedura je výhradní specialitou jáchymovských lázní. Jedná se o léčbu, která je na lékařský předpis, a která dokáže díky velmi slabému gama záření ulevit pacientům s chronickými bolestmi zad a kloubů.

Brachyradiumterapie
C

Celulitida

S celulitidou, jinak také pomerančovou kůží, se dnes potýká naprostá většina žen. Působením ženských pohlavních hormonů, zejména estrogenu, dochází k množení tukových buňek, které způsobují spolu se stárnutím podkožního vaziva neoblíbenou celulitidu.

Celulitida

Cliffdiving

Cliffdiving je název pro skoky do vody z extrémních výšek. Tento adrenalinový sport pochází z Hawaie, v České republice se od roku 2000 každoročně konají mistrovství pod názvem HIGHJUMP.

Cliffdiving
D

Dátá snéhan - Ajurvédská olejová masáž

Jedná se o celkovou masáž těla vonnými oleji zaměřenou především na svaly, šlachy a úpony. Snéhan znamená hlazení těla s něhou. Základní terapie ajurvédy, která připravuje tělo pro náročnější techniky protahování svalstva.

Dátá snéhan - Ajurvédská olejová masáž

Day spa

nebo také denní lázně jsou velmi populární zařízení, která nabízejí služby osobní péče. Zákazníci zde obvykle vyhledávají odpočinek, upevnění zdraví a exotické zážitky. Procedury bývají doplněny zdravým občerstvením.

Day spa

Dogtrekking

Dogtrekking je extrémní vytrvalostní sport, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti za doprovodu psa a v časovém limitu. Psovod je se psem při dogtrekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítku (či střídání obou variant). Spolu se potom vydávají na velmi dlouhé tratě.

Dogtrekking
E

Elektrická stimulace svalů (EMS)

se běžně využívá při léčbě poruch pohybového aparátu, protože přináší vysoce účinnou rehabilitaci bez jakýchkoli vedlejších účinků. Její využití pro fitness je však naprostou novinkou. K hlavním výhodám tréninků BodyBody patří efektivita a časová nenáročnost.

Elektrická stimulace svalů (EMS)
F

Fitness Boots

je speciální sportovní obuv pro volný pohyb jak v přírodě, tak i pro indoor aktivity. Je možné je využít například pro aerobní cvičení, k cílenému hubnutí a formování postavy, posilování, běh, nordic walking, poúrazové cvičení atd. Podstatou Fitness Boots je pružina ve spodní části boty, která absorbuje až 80 % nárazu při došlapu a zpětně pomáhá při odrazu.

Fitness Boots

Flexi-bar pomocník nejen pro zdravá záda

Cvičební náčiní Flexi-bar je speciálně vyrobená ohebná posilovací tyč ze sklolaminátu, která má uprostřed úchyty. Zároveň se tak jmenuje i cvičební systém s tímto náčiním. Jedná se o jednoduché cvičení, při kterém rozkmitáte tyč a poté se ji snažíte udržet v dané poloze a v daném rozsahu kmitů. Flexi-bar je jediný originální výrobek na našem trhu.

Flexi-bar pomocník nejen pro zdravá záda

Floating

Procedura nazvaná floating probíhá v relaxační vaně ve tvaru mušle. Jde o koupel ve velmi slané husté tekutině, která způsobuje nadnášení napodobující stav beztíže. K umocnění účinku slouží vodní a vzduchové trysky, relaxační hudba a světlo.

Floating

Naše další projektyPartneři

Další články

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka