Zajímavé procedury

1 26
Články 1 - 20 / 101

Masáže pro zdraví, krásu a pohodu

V dnešní uspěchané době je dobré se občas zastavit, zklidnit a dopřát odpočinek své mysli i tělu. K tomu je jako stvořená masáž, při níž se nejen rozplynou všechny starosti. Masáž se může stát vaším posláním, stačí jen odborné vědomosti a také odhodlání pomáhat lidem s vleklými zdravotními problémy. Masérská škola Inprov nabízí širokou škálu kurzů pro profesionály i veřejnost, které pomohou bojovat s bolestí, psychickými problémy i kosmetickými nedostatky.

Masáže pro zdraví, krásu a pohodu

Jak vybrat správnou masáž a jak se na ni připravit

Thajská, havajská, orientální, ajurvédská, relaxační, olejová… Masáží, které si dnes můžeme dopřát, je nepřeberně. Která vám však udělá dobře a jak se na ni připravit? Na to vše odpovídá Martin Pařízek, ředitel relaxačních center Wellness Horal a L-Spa v Resortu Valachy Velké Karlovice.

Jak vybrat správnou masáž a jak se na ni připravit

Jáchymovská radonová kůra

Radonová kůra je unikátní léčebný program, který využívá léčivou sílu z hlubin země - radonovou vodu.

Jáchymovská radonová kůra

Kávová masáž

Lázně SPA EXPERIENCE v Praze nabízí kromě bazénu v římském stylu se dvěmi yacuzami a masážními hydro lůžky, tureckou parní lázní a finskou suchou saunou i širokou škálu procedur a členských programů.

Kávová masáž

Proč a jak posilovat miminkům svalstvo zad a šíje

Zádové a šíjové svalstvo je velmi důležité pro správné držení těla a pohybový rozvoj, proto bychom mu měli již od prvních týdnů života miminka věnovat zásadní pozornost. Na podrobnosti jsme se zeptali Kristýny Přibylové z Monkey´s Gym, profesionálních tělocvičen pro děti, kde je mimo jiné kladen velký důraz na správnou metodiku cvičení.

Proč a jak posilovat miminkům svalstvo zad a šíje

Valentýnské potěšení

Sotva utichlo vánoční pozdvižení, výlohy se začínají plnit srdíčky a amorky, kteří se do nás snaží střelit šípy lásky a navodit nás na Svátek svatého Valentýna (zkráceně také Valentýn). Podle legendy se tento svátek oslavuje na počest kněze Valentina. Ten údajně za zády císaře oddával zamilované páry, kterým bylo bráněno ve sňatku.

Valentýnské potěšení

Vaničkování zlepšuje miminkům zdraví

Koupel ve vaně je osvědčený způsob, jak si odpočinout a dobře se naladit. Platí to stejně pro dospělé jako pro miminka. Proto není divu, že i lekce tzv. vaničkování jsou v plaveckých klubech čím dál populárnější. Navíc jsou prospěšné i ze zdravotního hlediska, protože se při nich zapojuje celý svalový aparát, zlepšuje se střevní peristaltika a stoupá i dobrá nálada.

Vaničkování zlepšuje miminkům zdraví

Trápí vás bolest? TR-Therapy pomůže

Bolí vás záda, svaly, klouby, bojujete s otoky, a nic vám nepomáhá? V Léčebných lázních Bohdaneč spustili léčbu přístrojem TR-Therapy. Nová metoda fyzikální terapie efektivně ulevuje od bolesti.

Trápí vás bolest? TR-Therapy pomůže

Je sport v těhotenství tabu?

Určitě ne, říkají odborníci

Sportovat v těhotenství, nebo ne? Co vlastně můžu? A neublížím miminku? To jsou časté obavy maminek. Odborníci je však uklidňují: Sport v těhotenství určitě tabu není – naopak. Pohyb je velmi důležitý pro udržení fyzické kondice. Důležité ovšem je najít vhodnou míru a věnovat se správným sportům.

Štěpánka Štrougalová

Trend: místo cvičení elektrošoky!

Ovládne česká fitka ve světě tolik populární metoda EMS?

Více než cvičení tahle fitness metoda připomíná záběry z filmu Matrix. Cvičíte ve speciálním oblečení a vaším tělem projíždějí nenápadné elektrovlny, které bičují vaše svaly k maximálnímu výkonu. Cvičení pomocí elektrostimulace svalů EMS je v zahraničí léta velkým hitem. Nyní mu přicházejí na chuť i Češi a nabízí ho čím dál více fitness center.

Trend: místo cvičení elektrošoky!

Unikát zábalových van

nyní i pro kratší léčebně-relaxační pobyty

V Léčebných lázních Bohdaneč aplikují rašelinové koupele výjimečným způsobem. Terapii v zábalových vanách, kombinující to nejlepší z tradičních slatinných koupelí a zábalů, si nyní můžete dopřát i při kratších pobytech.

Unikát zábalových van

Onsen (温泉) – tradiční japonský balzám pro tělo i duši

Lázeňství v Japonsku, to jsou tradiční rituály v horkých minerálních pramenech, v onsenech, které jsou doslova po celé zemi, díky sopečnému původu japonských ostrovů. Jsou jedním z největším japonských pokladů a hrají významnou roli v oblasti domácí i zahraniční turistiky.

Onsen (温泉) – tradiční japonský balzám pro tělo i duši

Česká asociace saunérů ve spolupráci s Institutem MFK

připravila pro podporu zdravého saunování na letošním SaunaFestu moderní, rychlý a jednoduchý způsob testování svalové kondice před a po saunování. Zájemci z řad návštěvníků, soutěžících saunérů i porotců si mohou jednoduše vyzkoušet test aktivace svalů, který používá Metoda MFK®.

Česká asociace saunérů ve spolupráci s Institutem MFK

Vyzkoušeli jsme „neviditelnou masáž“

Unikátní projekt nazvaný Neviditelná výstava naleznete v Novoměstské radnici v Praze. Kromě výstavy, která vás seznámí se životem nevidomých jako takovým jsou nabízeny i neopakovatelné zážitky pro vaše smysly jako neviditelná ochutnávka vín, neviditelná večeře či neviditelná masáž. Na Neviditelné výstavě se řídíte výhradně hmatem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu.

Vyzkoušeli jsme „neviditelnou masáž“

Fitness trendy, které v roce 2016 dají zumbě na frak

Zumba stále ještě plní sály, ale brzy možná bude všechno jinak. Představujeme vám pět cvičení, která mají podle odborníků potenciál stát se tahákem evropských tělocvičen.

Fitness trendy, které v roce 2016 dají zumbě na frak

S Vincentkou proti chřipce a respiračním nemocem

Jak vyzrát na rýmu, chřipku a jiná onemocnění dýchacích cest

Je tu zima, což je „čas“ pro onemocnění dýchacích cest a šíření chřipky a jí podobných onemocnění. Nejúčinnější ochranou před chřipkou je očkování. To však nepomůže v případě jiných onemocnění dýchacích cest. Prevencí je zdravá strava plná vitamínů z ovoce a zeleniny, ale i posilování obranyschopnosti organismu jako otužování, sportování, pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu.

S Vincentkou proti chřipce a respiračním nemocem

6 trendů v cvičení pro rok 2016

Crossfit, HIIT, EMS, SpideRap, Macumba, Welldance, Country Fitness…, s těmito názvy se budete příští tok setkávat čím dál více. Podle odborníků by právě ony měly ovládnout česká fitcentra. „Zapomeňte na Zumbu. Ta je na ústupu. Čím dál populárnější je intervalový trénink nebo eklektická stimulace svalů, kdy máte za půl hodiny hotovo.

6 trendů v cvičení pro rok 2016

5 rad, jak ve zdraví přežít zimu podle ajurvédy

Roční období má na naše zdraví větší vliv, než se zdá. V zimě máme zpravidla méně energie a tomu musíme přizpůsobit i náš životní styl. Ajurvédský lékař Kukku Ramesh z léčebného hotelu Larimar v rakouském Stegerbachu radí, jak na to, abychom se vyhnuli nemocem i špatným náladám.

5 rad, jak ve zdraví přežít zimu podle ajurvédy

BodyBody expanduje na českém trhu, otevřelo již sedmé studio

Společnost BodyBody, poskytovatel přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů, který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut, rozšiřuje prostřednictvím svých franšízových partnerů aktivity na českém trhu. Nově otevřené studio v Olomouci je již sedmým místem v republice, kde mohou zákazníci využít tuto unikátní formu péče o tělo.

BodyBody expanduje na českém trhu, otevřelo již sedmé studio

Co se může nazývat Vincentkou?

Vincentka v lahvích je stejně účinná jako přímo z pramene

Luhačovice ve světě proslavila světoznámá Vincentka - minerální voda z přírodního léčivého zdroje vyvěrající v Lázních Luhačovice. V Luhačovicích však vyvěrá celkem až 16 minerálních pramenů různého minerálního složení a existují zde celkem tři prameny nazvané Vincentka. Jsou to Vincentka, Nová Vincentka a Vincentka 2.

Co se může nazývat Vincentkou?
1 26
Články 1 - 20 / 101

Naše další projektyPartneři

Další články

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka