Wellness hotely v Maďarsku

Maďarsko je známo svými termálními lázněmi, najdete je téměř po celém území státu. Lázně Hévíz, Zalakáros, Harkány, Bükk, Sárvár, Eger, Miskolc-Tapolca, to jsou ty nejznámější, samozřejmě včetně řady termálů přímo v hlavním městě Budapešti.

Tento článek se zaměří na zcela nově otevřené wellness-hotely v Szentgotthárdu a Sárváru, které se nachází v oblasti Pannonia na západě Maďarska.

V malém, nejzápadněji položeném městečku Szentgotthárd, pár set metrů od rakouských hranic a pár kilometrů od hraničního přechodu Heilligenkreuz byly v posledních letech otevřeny moderní termální lázně, vystavěné ve středomořském stylu. Jednotlivé bazény, vířivky a zážitková zařízení jsou zasazeny do velmi bujné zeleně, vše je obklopeno fíkusy, palmami, listnatými stromy, travinami a cizokrajnými rostlinami. V areálu je k dispozici velký zážitkový bazén s teplotou vody cca 30-32°C, sedací bazén s vodou o teplotě cca 36°C, 2 menší vířivky se stejně teplou vodou, dětský bazének, bazének pro výuku plavání a 25m plavecký bazén s 5ti drahami. Od dubna do října je otevřen i venkovní zážitkový bazén. V určitých časových intervalech jsou v provozu i 2 vnitřní tobogány a skluzavka. V suterénu areálu je umístěna jednak saunová část s řadou různých saun o teplotách od 40°C do 95°C, včetně parní sauny, infrasauny a ochlazovacího bazénku, jednak sportovní část s posilovnou a hřištěm na squash. K dispozici je i medicínská část areálu s nabídkou řady typů masáží a koupelí a část s péčí o visáž klienta, zejména kadeřnictví a kosmetický salón. Přímo u zážitkového bazénu je restaurace, další restaurace je ve vstupní hale areálu, zde je i malý obchod s plavkami, župany apod. V listopadu minulého roku byl v těsném sousedství termálního areálu dokončen 4* hotel „Gotth'Art Wellness & Conference", který je přímo propojen výtahy a krátkou spojovací chodbou se vstupem do lázní. Moderně zařízené pokoje, hotelová restaurace, lobby bar, to vše je připraveno pro hotelové hosty. Vstupné do bazénové části areálu je zahrnuto v ceně pobytu, vstup do saun a medicínské procedury jsou za příplatek. Vzdálenost těchto termálních lázní, které slouží jak hotelovým hostům, tak všem zájemců z okolí, činí z Prahy 500 km, z toho cca 80% po dálnici . Podrobnosti o termálních lázních naleznete na www.termalpark.hu a o hotelu na www.gottharthotel.com

Poněkud severněji a tedy blíže k Česku je známé lázeňské městečko Sárvár. A zde, v těsné blízkosti veřejných termálních lázní byl asi před rokem otevřen 5* hotel „Spirit". Luxusní pokoje, restaurace, zimní snídaňová zahrada, lobby bar, bar, veliká akvária s tropickými rybičkami, to vše v podstatě k hotelu této kategorie patří. Tento hotel má však ještě jednu velmi významnou náležitost - vlastní pramen termální vody, tak silný, že dokáže vyměnit denně veškerou vodu ve svých termálních bazénech. A že jich je - výhradně pro hotelové hosty je k dispozici celkem 22 termálních bazénů s různou teplotou vody, různé velikosti a vybavení, vnitřních i venkovních. Na vodní svět navazuje i saunový svět s několika různě vyhřívanými saunami a ochlazovacím bazénkem. Ve wellness hotelové části jsou samozřejmě k dispozici, již za příplatek, i různé masáže, koupele, posilovna, wellness-bar. Podrobnosti o tomto hotelu naleznete na www.spirithotel.hu.

Oba hotely sice patří ke špičkovým zařízením, ceny pobytů, včetně vstupů do wellness, jsou však poměrně „příjemné" a zejména - oba hotely nabízejí v mnoha termínech různé slevy a zlevněné „balíčky" služeb. Navíc ceny pobytů a služeb v těchto hotelech jsou v českých cestovních kancelářích ještě o něco nižší než ceny internetové, uvedené na webových stránkách těchto hotelů.

V případě zájmu o pobyt v hotelu „Gotth'Art Wellness & Conference" nebo „Spirit" nás můžete kontaktovat na mailové adrese info@naturtravel.cz, rádi vám relaxaci v maďarských termálech, a nejen v těchto dvou, zařídíme. Fotografie z maďarských termálních lázní naleznete na http://naturtravel.galerie.cz/.

 

Autor článku: Ing. František Hájek

Wellness hotely v MaďarskuWellness hotely v MaďarskuWellness hotely v MaďarskuWellness hotely v MaďarskuWellness hotely v MaďarskuWellness hotely v Maďarsku

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka