Vybíráme vířivku

na co si dát pozor?

Rozhodli jste se pro pořízení vířivky, ale ztrácíte se v nepřeberném množství modelů? Vybrat vířivou vanu tak, aby vám ve všech směrech vyhovovala, není snadné. Budete-li se však řídit následujícími radami, zaručeně nešlápnete vedle!

Materiál

Jádro vířivé vany tvoří skořepina z akrylátu. Kvalita akrylátu patří mezi parametry, které výrazně ovlivňují cenu vany. Předpokládáme, že chcete, aby vířivka vydržela co nejdéle jako nová, byla odolná vůči poškrábání a vnějším vlivům (např. UV záření, bude-li umístěna v exteriéru) – nenechte se proto zlákat nejnižší cenou a zabývejte se kvalitou materiálu. Obecně lze říct, že nejméně kvalitní jsou akryláty vyrobené v Číně.

Spotřeba

Pořízení levné vířivé vany vás může ve finále vyjít draho. Investice do dražšího, ale energeticky úspornějšího modelu vám naopak do budoucna ušetří spoustu peněz. Spotřeba se může lišit velmi výrazně a závisí na technologii ohřevu vody a izolaci.

Izolace

Dalším důležitým prvkem je již zmiňovaná izolace vířivé vany. Její kvalita se odráží na schopnosti udržet teplo, a tedy i celkových nákladech na provoz. Špičková izolace bez tepelných mostů zároveň prodlužuje životnost vířivky.

Trysky a ergonomie

Toužíte po vířivce, ve které vaše tělo zažije nirvánu? Alfou a omegou perfektní relaxace je správné rozmístění trysek. Kvalitní vířivá vana disponuje sofistikovaným systémem trysek, které jsou rozmístěny tak, aby masírovaly všechny namáhané partie.

Podstatný je také správný tvar lehátka či sedáku. Jedině v ergonomicky navržené vířivce se budete po dobu koupele cítit pohodlně.

Výbava

Vířivé vany jsou k mání v různých stupních výbavy. Investice do luxusních modelů vám tak přinese intenzivnější prožitek z koupele. Může se jednat o systém příjemného osvětlení pro terapii barvami, audiosystém či kyslíkovou lázeň.

To nejdůležitější již víte. Pokud si stále nevíte rady, zeptejte se kvalifikovaného prodejce, který vám s výběrem vířivé vany rád poradí a doporučí optimální řešení.

 

Fotografie poskytl Radim Kracík, Effectix.com, s.r.o. - děkujeme.

Vybíráme vířivkuVybíráme vířivkuVybíráme vířivkuVybíráme vířivku

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka