V sobotu se koná BIKE VALACHY,

láká i hokejistu Hudlera či „Drásala“ Boudného

Velké Karlovice se v sobotu 11. července stanou dějištěm BIKE VALACHY – závodu horských kol pořádaného v rámci seriálu VALACHY TOUR. Uskuteční se u hotelu Galik v karlovickém údolí Léskové. Pro závodníky budou tradičně připraveny dvě trasy různé náročnosti, chystají se i závody pro děti.

Aktuálně je registrováno na 300 dospělých a 170 dětí. „Volná místa ještě máme, zájemci se mohou registrovat i na místě: děti do 9:45 a dospělí až do 11:30 hodin,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil. Závody dětí startují v 10 hodin, dospělých v poledne.

VALACHY TOUR nabízí sportovcům vedle atraktivních tratí v malebné přírodě Beskyd, hodnotných cen a profesionálního zázemí také možnost srovnat síly se známými sportovními osobnostmi. Po květnovém duatlonu, jehož se zúčastnil veslař Ondřej Synek, míří nyní do Karlovic hokejista Jiří Hudler. Útočník Calgary Flames, který je osmým nejproduktivnějším hráčem NHL a jako vůbec první Čech čerstvým držitelem prestižní Lady Byng Trophy, zahájil svou kariéru právě na Valašsku, ve Vsetíně. Do Velkých Karlovic pravidelně míří za relaxací a i v minulých dnech zde odpočíval po sezóně. Kromě účasti v závodu dospělých bude také patronem závodů dětí, uskuteční se i autogramiáda a beseda.

Na startu nebudou chybět ani průběžně vedoucí závodníci seriálu a další známí sportovci, velkým favoritem bude bezesporu Pavel Boudný, čerstvý vítěz dlouhého Drásala.

Závodníci mají na výběr dvě trasy: delší varianta činí 45 km s převýšením 1 600 m a i díky četným terénním a trailovým pasážím je skutečnou výzvou pro zdatné sportovce. Lehčí trasa nabídne 20 km a 700 m převýšení. Vítězové si mezi sebe rozdělí finanční odměny 15 tisíc korun a hodnotné dárky od sponzorů. Připraveny budou také tradiční dětské závody na kratších tratích od 80 do 3 500 m v osmi věkových kategoriích. Při registraci předem na www.valachytour.cz (až do pátku 10. 7.) mají děti startovné za korunu.

V rámci doprovodného programu bude otevřeno testovací centrum kol Specialized a sportovních hodinek TomTom, servisní zóna SPECIALIZED - EXTREM SPORT Zlín nebo mobilní masážní studio. Nejen cyklistické a sportovní vybavení budou prezentovat výrobci Silvini, Klimetex a Reborn.

Seriál VALACHY TOUR, jehož pořadatelem je Resort Valachy Velké Karlovice, zahrnuje letos pět závodů různých disciplín. Jednotlivé závody jsou bodově propojeny, kromě dílčích výsledků jsou tak na závěr vyhlašováni a odměňování i absolutní vítězové, letos nově i mezi dětmi.

Po BIKE VALACHY se chystá na 7. srpen triatlon VALACHY MAN. Jde o největší triatlon pro širokou veřejnost v ČR s možností volby dvou tratí různé náročnosti nebo také závodu štafet. Každý ročník zpestří účast známé sportovní osobnosti. Letošek přinese atraktivní souboj předních českých triatletů Petra Vabrouška a Jana Čelůstky. Oba již mají na svém kontě vítězství v některém z minulých ročníků triatlonu, jejich souboj bude jistě okořeněním sportovní akce.

Fotografie archiv Resortu Valachy, poskytla M. Žáčková, PR manažer Resort Valachy Velké Karlovice. Děkujeme

V sobotu se koná BIKE VALACHY,V sobotu se koná BIKE VALACHY,V sobotu se koná BIKE VALACHY,V sobotu se koná BIKE VALACHY,V sobotu se koná BIKE VALACHY,Jiří Hudler

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka