Víkendový wellness za hranicemi

Navštívili jsme Bad Leonfelden

Dnes se vydáme za hranice, do rakouského Bad Leonfeldenu, kde se dá strávit příjemný wellness víkend bez hranic. Vyzkoušeli jsme pro vás služby dvou čtyřhvězdičkových hotelů umístěných v krásné krajině a poskytujících wellness služby. Vydali jsme se do výborné restaurace a na rozhlednu, ochutnali místní speciality, obdivovali skvělý saunový svět. Doporučíme vám pobyt v tomto městečku a ukážeme, jak má vypadat ten pravý wellness.

 

FALKENSTEINER Hotel & Spa Bad Leonfelden

Bad Leonfelden je umístěn opravdu v těsném sousedství česko-rakouských hranic a tak po pár kilometrech nás již vítá dominantní stavba hotelu Falkensteiner, který patří do známého hotelového řetězce. Dva hotely Falkensteiner jsou i v ČR (Mariánské Lázně a Praha) a dle našich zkušeností hotely poskytují prvotřídní služby. Takže se těšíme na osobní zážitek v Bad Leonfeldenu. Uprostřed krajiny je stavba, na níž jsou poházeny dřevěné klády. Zajímavá dekorace vyhlíží opravdu netradičně, zapadá svým stylem do přírody okolo a předurčuje design hotelu. Uvnitř nás pak zaujaly dekorace - jednoduchý, čistý design v přírodním konceptu a smysl pro detail. Na každém kroku čeká hosty hotelu nějaký přírodní doplněk - kámen, dřevo, větvičky...

V hotelu je moderní, velkoryse pojaté wellness, které bylo otevřeno po rozšíření letos v červenci. Nyní má hotelové wellness centrum s názvem Acquapura SPA 2.500 m². Dvoupatrová wellness oáza je rozdělena na horní část, kde se nachází vnitřní a venkovní bazén, relaxační zóna a SPA zóna s 13 místnostmi pro procedury, jako jsou masáže a zábaly a na spodní část se saunovým světem a ochlazovacím venkovním bazénkem. Saunová zahrada nabízí prostor pro relaxaci a odpočinek po saunování. Uprostřed je přírodní jezírko s mlýnem, z lehátek je výhled na okolní louky s pasoucími se stády krav, na krásné, zelené kopečky. Už ten pohled je relax sám o sobě. Prohřívárny jsou dobře vyladěné a saunování v nich je skutečným zážitkem. Panoramatická venkovní sauna nabízí krásné výhledy, finská sauna dobře roztopená kamna s vonnou esencí. Ve venkovní části najdou návštěvníci ještě krytou relaxační místnost s prosklenou stěnou pro úžasné pohledy do krajiny, jistě překrásná zde bude zimní pohoda.

Vnitřní část saunového světa přináší další prohřívárny - infrakabinu, parní lázeň, bio saunu. Je zde mnoho prostorů pro relaxaci a ochlazení po sauně. I do venkovního ochlazovacího bazénu lze vstoupit z vnitřního prostoru a proplout ven. Acquapura SPA je koncept wellness hotelů Falkensteiner a znamená v italštině čistá voda. Nás koncept oslovil svým provedením, vyladěním, detaily. Nejvíce se nám líbil prvek propojení saunování s přírodou, čisté relaxace, čistého designu a čisté vody. Myšleno je na vše - pitný režim návštěvníků je řešen karafami s pramenitou vodou s nakrájenými různými druhy ovoce. Je zde i čajový servis a vše je poskytováno bezplatně.

Sebastian Kneipp je jednou z hlavních osobností, pokud jde o využití vody pro léčbu. Na Kneippa jsou lázně Bad Leonfelden orientovány a v hotelu oživují jeho učení pro nové trendy wellness zážitků - v duchu 5 elementů pohody. V souladu s Kneippovou filozofií je zde kladen důraz na sjednocení těla, mysli a ducha.

V čtyřhvězdičkovém hotelu je 117 krásně vybavených prostorných pokojů s balkonem. V koupelnách je vždy sprchový kout i vana a nechybí vybraná kosmetika. Dostatek úložných prostorů doplňuje samostatné wc a mnoho příjemných detailů. Nahlédli jsme i do velkoryse zařízeného romantického apartmá, které je velmi vhodné pro romantické wellness pobyty, svatební pobyt nebo jako dárek k výročí či dalším příležitostem. Wellness směr je cítit z každého místa. Na snídani hosty překvapí výběr ze zdravé stravy, označená je nabídka pro vitální pobyt. Hotel má vlastní bylinkovou zahrádku, která zásobuje kuchyň. V nabídce jsou aromatické bylinné koupele. Okolí je vhodné pro sportovní aktivity, výlety.

Nesmíme zapomenout na úsměv personálu hotelu, prvotřídní služby a vynikající kuchyni. Moderní, designový Spa Hotel s výjimečnou architekturou a velkorysým wellness centrem v nádherné přírodní lokalitě na okraji města Bad Leonfelden v Mühlviertelu je místem, kam se určitě vrátíme. Už proto, že skutečně jedna noc nestačí a wellness zde můžete vnímat skutečně všemi smysly.

SPA HOTEL BRÜNDL Bad leonfelden

Po příjemném objevování luxusního wellness konceptu jsme se vydali na oběd. Náš průvodce zvolil velmi dobře - v lesích ukrytou vyhlášenou restauraci Waldschenke. Výborné jídlo nám moc chutnalo a místních specialit je tolik, že je těžké si vybrat. Obsluhoval nás náš, český, číšník a dobře poradil. I zde mají ubytování a další služby. Ale my uháníme na rozhlednu. Na 1.125 m vysoké hoře Sternstein (Hvězdný kámen) najdeme kamennou hvězdnou rozhlednu Sternsteinwarte. A už jedeme zpět do městečka, kde na jeho okraji je náš další hotel. Opět nás zaujme moderní design a jsme ve SPA Hotelu Bründl.

Hotel poskytuje 48 jednolůžkových a 40 dvoulůžkových pokojů. Ocenili jsme komfort a světlost pokojů, vše v čistém, moderním designu. Samozřejmostí je připojení k internetu a župany na pokojích. To k wellness hotelu určitě patří, stejně jako pohodlná postel, lůžkoviny a zásoba ručníků. A již se těšíme do SPA zóny. Ta je umístěna na 600 m². Menší vnitřní bazén s perličkami a samostatným dětským bazénkem doplňuje navazující wellness zónu s prohřívárnami. Bohužel zde neposkytují saunové ceremoniály, tak jsme si jeden udělali sami. Klasickou finskou saunu vhodně doplňují malá infra-kabina, parní lázeň a větší bio sauna. K ochlazování slouží pouze sprchy. Nejvíce nám zde chyběla venkovní saunová zahrada, ale i tak jsme si wellness užili. Venkovní část navazuje na vstup z parkoviště a je přičleněna k bazénu, opalovat se můžete v plavkách. V prvním patře je pak umístěna zóna s terapiemi - masáže, zábaly, koupele, elektroléčba a další služby jsou poskytovány ve velkém výběru. Mají zde i nevidomého maséra a jeho masáž byla velmi příjemná.

Hotelová restaurace nabízí místní kuchyni s lehkým středozemským a asijským vlivem. Jídla jsou kreativně připravována z regionálních a vyzkoušených bioproduktů a nabízena v různých menu-nabídkách nebo á la carte.

Velmi nás zaujal moderní design všech částí hotelu, červená barva a drátové siluety postav, které jsou opravdu na každém kroku. Hotel má výhodu umístění v městečku, takže na večerní procházku se můžete vydat do uliček Bad Leonfeldenu. Nebo vyzkoušet smyslovou stezku kolem hotelu s několika nápaditými zastaveními. Taková cesta vede k psychorelaxaci a doplňuje wellness zážitky.

Bad Leonfelden je od roku 1863 lázněmi, kde se praktikuje bahenní a Kneippova léčba. Farář Sebastian Kneipp ukázal, že síla vody je lidskému zdraví prospěšná. Svůj koncept postavil na pěti základních pilířích pohody: voda, pohyb, léčivé rostliny, strava a uspořádaný způsob života.

Svou návštěvu městečka a ubytování v hotelích můžete propojit s turistikou a nebo se vydat do Hornorakouského školního muzea. V budově nejstarší farní školy Horního Rakouska, v historickém Domus Disciplina z roku 1577, ožívají dějiny hornorakouského školství. Prohlídka je skutečně poutavá a zajímavá a zážitkem je napsání svého jména historickým písmem v lavici, v níž sedávaly děti před mnha lety. Poutavé slovo průvodce nám osvětlilo nejrůznější zajímavosti z nelehkého života učitelů a z historie výuky a potřebných znalostí v ne až tak vzdálené historii. Návštěvu zde můžeme vřele doporučit.

Co říci závěrem? Pokud byste chtěli vyrazit do čisté přírody a prožít skutečný wellness pobyt bez hranic, tak Vám doporučujeme Bad Leonfelden. Bude o vás skvěle postaráno, zasloužíte si péči bez kompromisů, navštívíte skutečně úžasné wellness centrum v Hotelu Falkensteiner, pochutnáte si, dopřejete si skvělé procedury a odpočinete si. Nastal čas na relaxaci a wellness a hlavní roli v tomto příběhu můžete hrát vy. Staňte se součástí zážitků, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

Víkendový wellness za hranicemi	Víkendový wellness za hranicemi	Víkendový wellness za hranicemi	Víkendový wellness za hranicemi	Víkendový wellness za hranicemi	Víkendový wellness za hranicemi	Víkendový wellness za hranicemi	Víkendový wellness za hranicemi	Víkendový wellness za hranicemi	SPA HOTEL BRÜNDL Bad leonfelden, pohled na hotelSPA HOTEL BRÜNDL Bad leonfelden, relaxaceSPA HOTEL BRÜNDL Bad leonfeldenSPA HOTEL BRÜNDL Bad leonfeldenbazén v SPA HOTEL BRÜNDL Bad leonfelden

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka