V souhvězdí Miura se žije wellness!

Designový wellness resort Miura osloví architekturou i službami

Vyzkoušeli jsme hotel Miura v Beskydech, který je přehlídkou designu, ušlechtilých materiálů, zajímavých jídel, různorodých možností v hotelu i v okolí. Nás zajímalo zejména wellness centrum se saunovým světem, relaxačními zónami, privátním SPA i relaxačním bazénem - vířivkou. Pojďte spolu s námi do budoucnosti. Navštivte kosmickou loď Miura!

Na webu hotelu jsme se dočetli o příběhu, kdy na louce uprostřed malebných hor přistála vesmírná loď ze souhvězdí MIURA, která sem přivezla 5ti člennou rodinku krychloidů. Rozhodli jsme se prozkoumat hotel zevrubně a vydali se na víkendový pobyt. Byli jsme překvapeni designem, zpracováním ale i nadčasovým provedením - pro nás to byl výlet do budoucnosti.  Architektura celé budovy je drsná jako okolní hory, ale zároveň útulná tam, kde má být. Hlavním materiálem je beton, z venku kombinovaný rezavějícím plechem corten a fialovými skly. Plášť budovy tvoří cembonitové desky. Uvnitř se beton potkává se dřevem, nerezovými plechy a corianem.

Autorem celého konceptu je architektonické studio LABOR13, vedené Albertem Pražákem, Martinem Vomastkem a Jiřím Bardodějem. Grafické zpracování připravilo studio SIDE2. Na projektu se podílely také další osobnosti ze světa designu, jako Vladimír Ambroz, Lucie Koldová a Jerry Koza, nebo společnosti Artemide, Bang&Olufsen, AMOSDESIGN, 3DH Interier, KLAFS a Konsepti. Nábytek je designový a některé kusy jsou vyrobeny speciálně pro tento hotel. I osvětlení bylo navrženo s ohledem na konkrétní potřeby a požadovanou atmosféru prostor.

Jedna část hotelu levituje nad terénem. Hotelové pokoje jsou orientovány na jih, směrem ke golfovému hřišti. Náš pokoj měl velmi pohodlný balkon s posezením. Jelikož bylo pravé babí léto, využili jsme letošní poslední chvilky na sluníčku. Dokonalý byl výhled na hory. Pokoj je netradičně uzpůsoben, kdy umyvadlo není v koupelně ale je součástí pokoje, netradiční jsou i materiály - beton je přiznán na řadě míst, i podlaha je spíše industriální, nicméně pokoj nepůsobí studeně. Pohodlné jsou postele a příjemná je velkoplošná LCD TV. Všude je dosah free wifi.

Při našem příjezdu jsme byli odbaveni milou recepční a hned setkání s recepcí je výletem do budoucnosti. Na recepci navazuje lobby bar a jižní terasa s posezeím u okrasného bazénku s jedním z krychloidů. V hotelu jsou 2 konferenční místnosti, které umožňují pořádání firemních a společenských akcí.

My jsme se těšili zejména na MIURA SPA. Za vstupní recepcí, která je vyvedena v čistě bílém je vnitřní relaxační bazén s perličkami a hydromasáží. Je prostorný a velmi pěkně podsvícen barenými světly. V této zóně je ještě kneippův chodník a vyhřívaná keramická lůžka. MIURA SPA představuje spojení moderního designu a špičkového vybavení. MIURA SPA je jedinečnou realizací SPA konceptu značky KLAFS ve střední Evropě.

V další části MIURA SPA se nechází saunový svět. Finská sauna s automatickými polevy je částečně prosklená a dostatečně prostorná. Nálevy jsou poskytovány periodicky každých 15 minut. Hned vedle finské sauny je ledová jeskyně se sněhem. Možnost ochlazení je doplněna sprchy s deštěm, chrličem. Naproti finské sauně je menší biosauna, která je obzvlášť vhodná pro ženy a děti. Kolekci prohříváren doplňuje velmi povedená římská parní lázeň, dále pak solná pára a laconium.

Velmi příjemné prostředí poskytuje relaxační zóna s kvalitní hudební kulisou. V MIURA SPA je velkorysý ručníkový servis, nechybí zajištění pitného režimu. Recepce pro návštěvníky připraví na přání čaj.  Wellness centrum je příjemné a byli jsme velmi spokojeni. 

Celý hotel je doslova prošpikován uměním, tak jako žádný jiný hotel na světě. Procházíte hotelem a potkáváte umění tam, kde byste to možná ani nečekali. Na recepci je Vám k dispozici ART NAVIGATOR, ve kterém naleznete informace o umělcích a jejich uměleckých dílech.

V sousedství hotelu je golfové hřiště Čeladná. Golf resort se rozkládá na 140 hektarech. Hotel Miura a okolí je dle našeho názoru vhodný na wellness pobyty, společenské akce s wellness aktvitami, golfové pobty s relaxací.

 

Co se nám líbilo nejvíce:

  • zajímavý design hotelu
  • servis ve wellness centru
  • nabídka saunování v několika prohřívárnách
  • tvarově i funkčně zajímavá vířivka
  • výhled z pokoje, balkon
  • okolí

Pavel Hofrichter, říjen 2012

V souhvězdí Miura se žije wellness! V souhvězdí Miura se žije wellness! V souhvězdí Miura se žije wellness! V souhvězdí Miura se žije wellness! V souhvězdí Miura se žije wellness! V souhvězdí Miura se žije wellness! V souhvězdí Miura se žije wellness! V souhvězdí Miura se žije wellness! V souhvězdí Miura se žije wellness! V souhvězdí Miura se žije wellness! V souhvězdí Miura se žije wellness! V souhvězdí Miura se žije wellness!

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka