V saunovém světě a aquaparku v rakouském Bad Schallerbach

Navštívili jsme rakouský aquapark a saunový svět Eurotherme Resort Bad Schallerbach. Areál je rozdělen na několik oblastí. Vedle hotelové části a příjemného parku termálních lázní je zde AQUAPULCO - zážitkový aquapark, saunový svět a relaxační bazény Relaxium & Colorama, wellness centrum Physicarium. Při naší návštěvě jsme si vyzkoušeli také pověstné speciální saunové ceremoniály o délce až 30 minut. Zaujala nás i sauna na stromě.

Z Prahy ujedete necelých 300 km za 4 hodiny. Cesta je dobře značena. Zvolili jsme si délku pobytu 3 hodiny, což je na rozsáhlý areál poměrně málo. Proto jsme vynechali hned první část a to Aquapulco. Adrenalinový prostor s pěti tobogány, divokou řekou a vlnobitím je určen zejména mladým návštěvníkům a rodinám. Nechybí tobogán Kamikaze, který nabízí 42 metrů dlouhý let v nejvyšší rychlosti. Starlight Express pak nabízí průjezd černým tobogánem se světelnými a vodními efekty. Zde si můžete změřit čas a porovnat s rekordy. Nejdelší je 109 metrů dlouhý Crazy River, který sjíždíte na gumových pneumatikách. Zajímavý může být i Aquapulco canyon - kanál s průjezdem jeskyní uvnitř hory. V aquaparku nechybí i zóny a hřiště pro nejmladší návštěvníky.

Pojďme však k části saunawelt Relaxium. Do saunového světa si můžete koupit pouze kombinovaný ticket s částí Colorama, pouze celodenní a cena je stejná pro děti od 6 let i pro dospělé - 23,5 EUR. Colorama je prostorný bazén, který má venkovní část i část vnitřní. V hodinovém cyklu jsou spouštěny barevné světelné sestavy pro důkladnou relaxaci. Blízký les je ve večerních hodinách také osvětlován reflektory. Velmi pěkné provedení nabízí venkovní vířivka ve tvaru jachty. Rozdíl od  klasických lodí je to, že voda je uvnitř jachty a nabízí masážní trysky pro relaxační posezení. Prostor je určena ž pro 8 lidí a voda nabízí příjemnou teplotu 36°C. Z jacty se nabízí výhled na venkovní bazén, plný masážních lavic, trysek a příjemných bublinek.

A nyní tedy do saunového světa. Nabízí se zde vnitřní prostory, venkovní saunová zahrada a pak také menší relaxační terasa. Je zde velkým problémem obložení lehátek ručníky v těch nejžádanějších místech, takže i na poloprázdné terase nenajdete volné lehátko. Nicméně dostatek prostoru je v zahradě. Vzhledem ke vzrostlým stromům v údolí již po třetí hodině sem zasahují sluneční paprsky jen do některých koutů. A o sluneční lázeň je zde velký zájem, protože celý saunový svět je určen pro pohyb bez oděvu a plavek.

Do venkovní velké sauny - prohřívárny na stromě se dostanete jen v čase pořádání nálevů, kterým u nás říkáme honosněji saunové ceremoniály. V určený čas se otevřou dveře na cestičku stoupající k sauně, která právě větrá i otevřeným oknem. Celá jedna stěna je prosklená a nabízí výhled do saunové zahrady, do údolí. Po úvodním asi 8 minutovém prohřání ve vyvětrané sauně přichází saunér a začíná polévat rozpálené kameny a následně ručníkem rozhání horký vzduch nad kamny do ostatních částí sauny. Pokud znáte podobné ceremoniály z čestlického aquaparku a nepatříte mezi azbestové saunaře, doporučujeme posadit se na tu nejnižší lavici. Nálevy zde jsou rozhodně náročnější, delší a zajímavé je, že opravdu nikdo při nich neodchází! Saunér rovněž nemusí připomínat správné sezení v sauně, tak aby prostěradlo či osuška byla pod každou částí těla, která se dotýká lavice. Správně byste měli být nazí a ne zakuklení v prostěradle jako mumie. To vše zde patří mezi naprostou samozřejmost saunování. Přece jen jsou zdejší návštěvníci saun o krůček dál. Přichází parní nárazy, dsaunér obchází jednotlivé návštěvníky a ručníkem posílá horký vzduch na jejich kůži. To celé se opakuje. Následuje přestávka na čerstvém vzduchu a za pár minut vše pokračuje dalšími koly. Konečné ochlazení po půlhodince prohřívání je velmi intenzivním prožitkem. Následně můžete relaxovat ve 10°C studeném bazénu, na lehátkách, nebo vyzkoušet studenou jeskyni. Venku je i vířivka.

Saunová zahrada vedle stromové sauny (její umístění je skutečně na nízkém kmeni bývalého statného stromu) nabízí i Kelo saunu, vyrobenou z až 500 let starých borovic, rostoucích na polárním kruhu. I zde se pořádají pravidelné ceremoniály. Vyzkoušeli jsme ceremoniál se solí a byl ještě intenzivnější než ve stromové sauně.  Atmosféru dolu nabízí další kamenná sauna s 75°C. Uprostřed zadní stěny vytvářejí nádhernou atmosféru plameny ohně.

Co nabízí saunový svět uvnitř budovy? Je to opět několik prohříváren včetně relaxační při 58°C, tří aromatických komůrek, infračervené kabiny atd. Velmi zajímavá je jeskyně se solným bazénem. Nicméně vnitřní prostory nejsou tak malebné a osobité jak bychom očekávali. Každý saunový svět nabízí četné relaxační prostory a ani Bad Schallerbach není výjimkou. Nejhezčí může být posezení u krbu, nebo poležení za zvuků relaxační hudby. Na to bychom však potřebovali trochu více času.

Závěrem je možné říci, že nás nejvíce zaujaly dlouhé saunové ceremoniály, líbil se nám chladivý bazén. Vedle stromové sauny se nám nejvíce líbil prostor prohřívárny kamenné sauny v dole.  Rádi se sem někdy na delší pobyt vrátíme.

EurothermenResort Bad Schallerbach - Colorama & Relaxium
Promenade 1
A-4701 Bad Schallerbach
Email: colorama@eurothermen.at
Zobrazit mapu na Google maps

V saunovém světě a aquaparku v rakouském Bad SchallerbachV saunovém světě a aquaparku v rakouském Bad SchallerbachV saunovém světě a aquaparku v rakouském Bad SchallerbachV saunovém světě a aquaparku v rakouském Bad SchallerbachV saunovém světě a aquaparku v rakouském Bad SchallerbachV saunovém světě a aquaparku v rakouském Bad SchallerbachV saunovém světě a aquaparku v rakouském Bad SchallerbachV saunovém světě a aquaparku v rakouském Bad SchallerbachV saunovém světě a aquaparku v rakouském Bad SchallerbachV saunovém světě a aquaparku v rakouském Bad Schallerbach

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka