Účastníci VALACHY MANa změří síly s olympionikem Synkem a předními triatlety

Letošní novinkou mini triatlonu je rozšíření závodních tras z jedné na dvě

Seriál závodů VALACHY TOUR, který na Valašsku pořádá Resort Valachy Velké Karlovice, bude po nedávném maratonu horských kol BIKE VALACHY pokračovat další akcí – mini triatlonem VALACHY MAN. Uskuteční se v pátek 9. srpna.

Seriál závodů VALACHY TOUR, který na Valašsku pořádá Resort Valachy Velké Karlovice, bude po nedávném maratonu horských kol BIKE VALACHY pokračovat další akcí – mini triatlonem VALACHY MAN. Uskuteční se v pátek 9. srpna.

 

Stejně jako v minulých letech bude start i cíl u rekreační nádrže Na Stanoch známé také jako Balaton v Novém Hrozenkově, kde se nabízí ideální terén pro spojení tří disciplín triatlonu: plavání, kola a běhu. Sportovci mohou startovat sami nebo ve tříčlenných štafetách.

 

„Stejně jako při obou uplynulých závodech VALACHY TOUR, i tentokrát budou mít sportovci příležitost změřit síly s profesionály. Svou účast potvrdil dvojnásobný držitel olympijského stříbra, skifař Ondřej Synek. Velkým lákadlem bude i start mezinárodně úspěšných triatletů, například Jana Čelůstky, Tomáše Eberla, Pavla Santo, Martina Krňávka či Anety Grabmüllerové,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

 

Mini triatlon VALACHY MAN má již tříletou tradici. Letos jej čeká významná novinka. „Zatímco dříve se vždy závodilo na jedné trase, letos poprvé si mohou závodníci vybrat ze dvou - k dosavadní trase jsme přidali novou, která je o něco delší a náročnější. Na její cyklistické části jsme navíc vypsali horskou prémii Nikon. Zájemcům doporučujeme včasnou rezervaci na www.valachytour.cz, v současné chvíli už nám zbývá jen něco kolem čtyřiceti míst,“ dodal Vladimír Sušil.

Závodníci na obou trasách nejprve absolvují plavání v přírodním koupališti Na Stanoch. Následovat bude horské kolo okolím přehrady Stanovnice, u delší trasy zpestřené náročnou terénní etapou. Zde bude vypsána horská prémie Nikon, v níž bude odměněn nejen vítěz, ale i 5., 25. a 55. závodník v pořadí. Závěrečnou běžeckou disciplínu absolvují sportovci na cyklostezce Bečva, na delší trase bude zčásti protažena do terénu.

 

Vítězové v mužských i ženských kategoriích si mezi sebe rozdělí finanční odměny v celkové výši 40 tisíc korun a další ceny od sponzorů. Pro sportovce i diváky bude připraven doprovodný program včetně dětského závodu, v němž malí závodníci poměří síly v jízdě na kole a běhu.

 

VALACHY MAN je třetí z celkem čtyř plánovaných akcí nového seriálu VALACHY TOUR, jehož hlavním pořadatelem je Resort Valachy Velké Karlovice. Sportovcům všeho věku nabízí příležitost srovnat síly s profesionály a získat atraktivní ceny v celkové hodnotě 750 tisíc korun.

První závod VALACHY DUATLON pořádaný 28. dubna ve Velkých Karlovicích vyhrál Svatopluk Janečka před triatletem, účastníkem olympiády 2012 Janem Čelůstkou a triatletem Jiřím Klímou.

Druhý závod BIKE VALACHY 13. července ve Velkých Karlovicích ovládl olympijský vítěz, cyklista Jaroslav Kulhavý před Matoušem Ulmanem a Pavlem Boudným.

Poslední závod seriálu – BĚHEJ VALACHY – se bude konat 26. října ve Velkých Karlovicích.

 

 

Kdo se také zúčastní VALACHY MANa

  • Ondřej Synek – dvojnásobný držitel stříbrné olympijské medaile (OH 2008 a 2012 – skif), několikanásobný vítěz světového poháru, mistr světa 2010, trojnásobný mistr Evropy (2007, 2010, 2013), osminásobný mistr ČR

  • Jan Čelůstka - úspěšný český triatlet, účastník mistrovství Evropy i světa. Rodák ze Zlína za své největší dosavadní úspěchy považuje Olympijské hry v Londýně 2012, kde (i přes zdravotní komplikace a smůlu v podobě antibiotik) obsadil 30. místo, dále 4. místo na Světovém poháru v Koreji 2010 a vítězství na City triatlonu v Bratislavě. V rámci VALACHY TOUR se již zúčastnil dubnového duatlonu (2. místo - za Svatoplukem Janečkou)

  • Tomáš Eberl - mistr Evropy 2012 Xterra, vítěz závodu SP 2012 a český reprezentant

  • Pavel Santo - 4. místo na MS Hawai Xterra- kategorie masters, mistr Evropy 2012, mistr ČR 2012-2013, několikanásobný vítěz závodů SP

  • Martin Krňávek -3. místo na MČR 2012, 5. místo na ME 2012

  • Aneta Grabmüllerová - česká triatlonová reprezentantka do 23 let (a také dvojnásobná juniorská mistryně světa v zimním triatlonu)

 

Trasy VALACHY MANa:

Dlouhá (350 m plavání, 16 km horské kolo, 4,5 km běh)
Krátká (250 m plavání, 12 km kolo - horské či trekingové, 3,6 km)
Štafety se mohou účastnit pouze dlouhé trasy.

 

Fotografie archiv Resortu Valachy, poskytla M. Žáčková, PR manažer Resort Valachy Velké Karlovice. Děkujeme

Účastníci VALACHY MANa změří síly s olympionikem Synkem a předními triatletyÚčastníci VALACHY MANa změří síly s olympionikem Synkem a předními triatletyÚčastníci VALACHY MANa změří síly s olympionikem Synkem a předními triatlety

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka