SVĚT KRÁSY A POHODY - WORLD OF BEAUTY & SPA

proběhl 12. ročník největšího veletrhu kosmetiky, kadeřnictví a zdravého životního stylu v ČR

WORLD OF BEAUTY & SPA, pořádaný na přelomu září a října ve stánky a programem nabité  pražské O2 aréně, své návštěvníky potěšil. Našli tu opět "vychytávky" z oborů pěstící a dekorativní kosmetika, přípravky a produkty z anti-aging řady pro celkové omlazení, biokosmetika, přístroje a metody pro formování postavy, péče o ruce a nohy.

Vybavení kosmetických, kadeřnických a masážních salonů a pracovišť a mnoho ukázek líčení, účesů i masáží profesionálů na modelkách i návštěvnících..

Kromě prestiže vynikal veletrh soutěživostí. Soutěžilo se všude, soutěživost bylo vidět nejen mezi obchodními značkami a firmami je prezentujícími, stejně tak mezi odborníky jednotlivých oborů, kteří mezi zdravou konkurencí předvedli své kvality.

Pro kadeřníky a ty, kteří chtěli vidět něco ze skutečně světové kadeřnické dílny, byla připravena show ve 4D -" Hvězdy kadeřnického světa tady a teď", dovezená přímo z Cosmoprofu Bologna. A ti naši nejlepší v kadeřnickém oboru nechyběli na nejprestižnější  soutěži v ČR o sto tisíc korun českých a účast na zahraniční soutěži (Norimberk) "INSPIRACE 2012",  k níž nedílně patří jména jako Blanka Hašková, Martin Loužecký, Jan Hlaváček, tentokrát i Iveta Waiselová ze Slovenska a Hamdan El Ayache z Libanonu. Mezi čtrnáctkou vybraných finalistů zvítězila Romana Topinková. Mnoho předškolních dětí i školáků přišlo domů v novém účesu z celodenní účesové show pro mládež.

Tentokrát byla velká část veletrhu věnována oděvnímu designu. Trendové přehlídky  značek Lee a Wrangler střídaly přehlídky večerních i denních nápaditých kreací Terezy Sabáčkové,  agentury České modelky, kreativních vlasových ozdob a mnoho a dalších atraktivních modelů.

Národní Komora Módy – ČR o.s. ve spolupráci s Asociací Interdiamond World o.s. a partnerskou podporu pořadatele veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA uvedla 12 postupujících mladých designerů do finále designerské soutěže „TEN DESIGNER ROKU 2011 – JSEM JÁ”.

Vizážisté a kosmetičky si nenechali ujít Českou mistrovskou soutěž v make-upu s tématem "JEANS GIRL" pod patronací Pavla Bauera a Unie kosmetiček, z jejíhož finále postoupilo šest soutěžících, hostovaly soutěžící z Polska a Slovenska. Přesvědčivě zvítězila Eva Skořepová, která si  tímto zajistila účast na prestižní soutěži v Düsseldorfu, jejíž licenci pro vítězku této soutěže věnovala za Veletrhy Brno, oficiálního zástupce Messe Düsseldorf v ČR, paní ing. Gabriela Vargová. Pro první a druhou vicemistryni je připravena soutěž ve Varšavě, pro všechny soutěžící, stejně tak jako v dalších soutěžích, řada hodnotných sponzorských darů včetně luxusních wellness pobytů (některé od on-line magazínu WellnessNoviny.cz). Pokračovaly trendy líčení světových značek, bylo vyhlášeno a Pavlem Bauerem předvedeno semifinálové téma na "Creativ Image Team 2012" (Electric city),  Štěpánkou Podroužkovou téma "Fotomakeupu 2012" (Lolita). Na obě semifinále se mohou soutěžící hlásit již nyní, výběr do finále probíhá na základě fotografií.

V centru pozornosti oboru byla nová atraktivní soutěž "Sexy lashes" také s postupem do zahraničí, 7. podologická  soutěž "Nejkrásnější nohy", byli vyhlášeni vítězové soutěže "Masér roku". Pozornost přitahovala  prezentace významných amerických kosmetických značek přicházejících na český trh  vytvořenou ve spolupráci s americkou ambasádou.

Pro rodiče byla v programu nově zařazena témata jako "Rodina a zdravý životní styl", jako nápad Asociace pracovníků v regeneraci zahrnující péči o předškolní děti, masáže, aromaterapie, saunování, plavání, obouvání. Proběhly semináře České podiatrické společnosti. Asociace Dexter Academy, Asociace aromaterapeutů i řada odborníků opět představily a předvedly principy aromaterapie, postupy relaxačních a revitalizačních masáží, akupresury, reflexní terapie, detoxikace, čakrální aromaterapie, irisdiagnostiky, ale také třeba astrologie a dalších alternativních metod prevence, léčby a hledání životní cesty.

Opravdový koncert tvořivosti těch "nej-" zákaznických nehtů viděli návštěvníci na sobotní tradiční České a mezinárodní mistrovské soutěže v nail designu. Přihlásily se téměř čtyři desítky soutěžících, zvlášť byli hodnoceny práce akrylové i gelové, samostatnou skupinu tvořilo hodnocení zahraničních soutěžících. V celkovém pořadí jasně převládly práce gelové, i jejich kvalita  a provedení. Tento trend v ČR převažuje již řadu let, ačkoliv ve většině zemí EU je tomu naopak. Vítězky Veronika Beníšková-Švebišová a Andrea Hendrychová budou opět reprezentovat ČR na Mezinárodním mistrovství v Düsseldorfu v březnu 2012.

V soutěži produktů "BEAUTY EXPO & PROKOS PRODUCTS AWARD" bylo oceněno patnáct výrobků, tentokrát řada z nich jako "výrobky mimořádné kvality" které - jak řekl RNDr. Soběslav Fiker, CSc., jeden z hodnotitelů – např. kromě deklarovaného účinku přinášejí pocit pohody fyzické i psychické, velice hodnotné složení či komplexní zaměření na určitou problematiku. Spokojen s většinou produktů byl i hodnotitel přístrojů Vladimír Rafaj.

On-line magazín WellnessNoviny.cz společně s IC RomantickePobyty.cz byl nejen mediálním partnerem veletrhu, ale i vystavovatelem s expozicí ve které návštěvníci mohli nalézt tipy na wellness a relaxační pobyty, wellness hotely ale i zajímavá místa pro aktivní a pasivní odpočinek.

13. veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA JARO bude tentokrát opět na začátku veletržní sezóny v prostorách nových a zmodernizovaných hal areálu PVA EXPO PRAHA -Letňany.

Více informací naleznete na

SVĚT KRÁSY A POHODY - WORLD OF BEAUTY & SPASVĚT KRÁSY A POHODY - WORLD OF BEAUTY & SPASVĚT KRÁSY A POHODY - WORLD OF BEAUTY & SPASVĚT KRÁSY A POHODY - WORLD OF BEAUTY & SPASVĚT KRÁSY A POHODY - WORLD OF BEAUTY & SPASVĚT KRÁSY A POHODY - WORLD OF BEAUTY & SPASVĚT KRÁSY A POHODY - WORLD OF BEAUTY & SPASVĚT KRÁSY A POHODY - WORLD OF BEAUTY & SPASVĚT KRÁSY A POHODY - WORLD OF BEAUTY & SPA

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka