Šumavské bylinné lázně v Kašperských Horách

Lázně do kterých se musíte vrátit

Jediné české lázně, které skloubily lázeňství s přírodou, zemskou energií a historií. Poddejte se účinkům šumavských bylinek a načerpejte síly v jeskyni ze 16. století v Parkhotelu v Kašperských Horách.

Již šestým rokem jsou v provozu Šumavské bylinné lázně v Kašperských Horách. Zájem o pobyty rok od roku stoupá a přibývá stálých hostů. O tom, že jsou lázně zcela unikátní a v České republice výjimečné svědčí i zájem médií. Natáčela zde již ČT 1, Praha TV a kromě jiného se zde natáčel i jeden z dílů TV seriálu „Lázeňský švihák“. Český rozhlas Dvojka je již doslova obchodním partnerem lázní. Z pohledu cestovního ruchu České republiky, se Šumavské bylinné lázně umístili v desátém ročníku soutěže Velké ceny cestovní ruchu za rok 2016 na druhém místě. Mimořádnou cenu poroty obdržel i lázeňský pobyt pod názvem „Když v ráji pršelo“.

Největším obchodním úspěchem je ovšem spokojenost hostů, následné opakování pobytů a prodlužování pobytových dní. Obecně jsou lázně oblíbené, neboť přinášejí efekt.

Jednoznačně zvyšují kvalitu života, odstraňují bolest, řeší zdravotní problémy, zlepšují fyzickou kondici, ale hlavně pomáhají najít ztracenou energii. Proto k nám do bylinných lázní přijíždějí klienti se „syndromem vyhoření“, lidé s pocitem vyčerpání či na rekonvalescenci po vleklých chorobách.

Ke klidu a pohodě přispívá prakticky rodinná atmosféra hotelu, který má celkovou kapacitu 84 lůžek v jedno a dvoulůžkových pokojích a velký hotelový park. Prostory vlastního balneo provozu se nachází v bývalých ležáckých sklepích kašperskohorského pivovaru včetně velké skalní jeskyně. Zemská energie pronikající do jeskyně, hotelu a Energetického a meditačního hotelového parku, přispívá doslova k dobití „baterek“ , získání nových impulsů a zamyšlení se nad sebou samým. Bohatá historie nejen hotelu, ale i Kašperských Hor, hradu Kašperk, bylinné procedury, šumavská příroda, zemská energie, to vše vytváří svoji osobitou atmosféru pobytu v lázních. Vše je pod jednou střechou a přesto v neopakovatelném prostředí.

Hosté navštěvující naše lázně mají rádi soukromí, nechtějí být součástí velkých lázeňských komplexů, dlouhých chodeb a čekáren. Nechtějí být pacienty, ale hosty. Hosty o které se Šumavské bylinné lázně individuálně starají. Od zahájení provozu Šumavských bylinných lázní je hotel jako první v České republice v kategorii Adults only.

Pro lepší informaci o službách byla vydána barevná osmdesátistránková publikace „Šumavské bylinné lázně“, kde najdou hosté vše o myšlence lázní a důvodu proč se rozhodnout pro Kašperské Hory a v České republice zcela jedinečné lázně.

 

„Medicus curat, natura sanat“

Šumavské bylinné lázně v Kašperských HoráchspeleoterapieŠumavská páraperličkové vanymenhir v parku

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka