Saunový svět jako skanzen a vodní svět s tučnáky

Spreewelten v Lübbenau/Spreewald

Vydali jsme se na redakční cestu do aquaparku a saunového světa Spreewelten v Lübbenau/Spreewaldu, kde pro návštěvníky připravili řadu nápaditých atrakcí. Děti nejvíce potěší tučňáci. Ano, v areálu aquaparku je vklíněn ostrov, kde žijí tučňáci. Jejich bazén těsně sousedí s venkovním bazénem pro lidi, odděluje je jen sklo. Takže můžete sledovat tučňáky pod vodou i na souši. Zážitkem je pak jejich krmení. Saunový svět pak nabízí 14 nápaditých saun.

Aquapark nabízí jedinečný zážitek zejména dětem a rodinám s dětmi. Originální zážitek, který nikde jindě v Evropě nenajdete. Plavejte s tučňáky! Samozřejmě tučňáci mají svůj bazén, ale oddělený je pouze sklem od bazénu pro návštěvníky tohoto aquaparku. Takže plavete a vedle vás se prohání tučňáci. Můžete také vyjít z bazénu do relaxační zahrady a vydat se po dřevěném můstku na pozorovatelnu ve vývěhu tučňáků a jen tak v plavkách sledovat třeba populární krmení tučňáků (v 11 a v 15:30 hodin).  Na stěně bazénu jsou představeni jednotliví obyvatelé tučňácího ostrova, každý má své jméno a jsou zde informace z jeho života. Abyste je rozeznali mají na sobě barevné proužky, takže přesně víte který tučňák pózuje na kameni a který se s vámi potápí.

Aquapark nabízí dva tobogány, jeden přináší jízdu v úplné tmě. Úžasné je vlnobití, protože bazén je plný nafukovacích kruhů, které přináší spoustu zábavy.  Vlny pohybují velkými pneumatikami a ve vodě vzniká dvojnásobná legrace. Další adrenalinovou zábavou je rychlá divoká řeka, která je jednou z nejrychlejších kruhových řek, které jsme kdy viděli. Unáší návštěvníky podél kruhového bazénu s vířivkami. V areálu je spousta chrličů, nechybí ani vodní zábava pro nejmenší děti.

Pro relaxaci je určen slaný bazén - římské lázně. Zde můžete relaxovat. V okolí  bazénu je řada lehátek, v létě je pak připravena prostorná zahrada. Nechybí i občerstvení se širokou nabídkou.

Saunový svět

Saunový svět je speciálně upraven pro milovníky starých věcí, je to vlastně takový skanzen. Velmi se nám líbila úprava jednotlivých prohříváren i celkové provedení saunové zahrady. Zahradě vévodí historická stodola, která je citlivě zrekonstruována a nabízé skutečně luxusní relaxaci s 90 místy. 200 let stará stodola byla demontována v zámku Spreewaldort a znovu sestavena v saunové oáze Lübbenauer. Původ budovy dokazují přiznané staré dřevěné trámy. Elegenatní osvětlení a vybavení stodoly kombinuje historii a současnost. Součástí prostoru je i malá restaurace pro příjemné posezení uprostřed zážitkového saunování.

Do saun zde můžete s celou rodinou. Sauny vítají i děti, samozřejmě v doprovodu dospělých. Jediné místo, které je vyhrazené tiché relaxaci a dospělým je právě historická stodola.

Exteriéry saun jsou provedeny jako součásti idylické vesnice Spreewald. Malé dřevěné sruby spolu s velkou stodolou vytváří náves. Nechybí ani potok s dřevěným mostem s vyhlídkou. Posaďte se na lavičku a vnímějte klid tohoto místa. Dřevořezby zdobí interiéry i exteriéry saun. V saunách jsou četné doplňky jako svyzky bylin, vyřezané knihy, postavy nebo starobylé hodiny či vybavení staré sednice.

Některé pěkné sauny ze saunového světa:

Sauna příběhů, knižní sauna 85 ° C

Uprostřed areálu, trochu zapuštěná do země s širokou střechou ve tvaru obří kupky sena je pohádková prohřívárna. Vejdete do kupky sena a již slyšíte příběhy. Každých 20 minut začíná nový příběh. Samozřejmě v němčině můžete slyšet legendy a mýty Spreewälderu. Všude jsou ze dřeva vyřezané knihy. Malý Lutki, vyřezaná postavička zastrkuje svůj dlouhý nos do knihy pohádek, na vypravěčově židli. Najdete zde ještě dřevěné červy s velkýma ušima a malé tučňáky.

Okurková sauna 60 ° C

Již z dálky cítíte vůni okurek. Kdo miluje okurky, určitě bude milovat i tuhle saunu. Vyřezávané okurky, sklenice a další zelenina oživuje pocení. Vrcholem je skutečná houpačka, která přináší další impuls v sauně.

Sauna starobylá sednice 80 ° C

Stará sednice pro hospodáře nabízí pohovku, šatní skříň, postel, místo na peci. Potit se můžete i na houpacím křesle! Kuchyně je součástí sauny a je vybavena starými věcmi. Objevovujte malé, propracované detaily s dětmi a věřte, že se nebudete nudit.

Sauna s prasátky 80 ° C

Tři malé prasátka se krmí u korýtka, další prasečí postavičky sedí na lavici.  Sauna jako chlívek je opravdu výtečná. Každý se zde dobře baví s prasečími obyvateli. Prasátka jsou samozřejmě dřevěná a tak vydrží 80 stupňů.

Spižírna 80 ° C

V každém hospodářství měli spižírnu. I zde vidíte šunky a klobásy visící ze stropu, regály s láhvemi a zeleninou. Kočka spí nerušeně za lavičkou, dům hlídá pes a nechybí ani slípky.

Řezbář Steffen Mertens se narodil v roce 1943
1964 - 1968 studoval na Akademii výtvarných umění Berlin-Weissensee 
1972 - 1973 studoval na Vysoké škole reklamy a designu v Berlíně 
Od roku 1974 pracuje jako nezávislý sochař

Zamilovali jsme si zdejší citrónovou saunu, také nám velmi vyhovovala sauna s eukalyptem. Vedle venkovní části má saunový svět i vnitřní část, kde najdete infrakabinu s barevným osvětlením, prostornou finskou saunu, bisauna a další prohřívárny. Je zde vířivka i slaný bazén s průplavem do zahrady. Tady jsou gejzíry a masážní trysky. To jsme si užívali.  Wellness a spa zónu doplňuje pestrá nabídka procedur a oblíbený hammam nebo rasul.

Aufguss neboli saunový ceremoniál tu pořádají každou hodinu. Vyzkoušeli jsme solný ceremoniál, kde po prvotním důkladném prohřátí sa parních nárazech vyjdou nazí návštěvníci před saunu, kde hrubozrnnou solí provedou solný peeling. Po návratu do potírny následují další kola polévání kamenů a parních nárazů. Důkladně prohřátí a prosolení jsme pak přivítali ledovou jeskyni v jednom z domečků.

saunová vesničkatučňáci u bazénuSaunový svět jako skanzen a vodní svět s tučnákySaunový svět jako skanzen a vodní svět s tučnákySaunový svět jako skanzen a vodní svět s tučnákydětský bazénSaunový svět jako skanzen a vodní svět s tučnákySaunový svět jako skanzen a vodní svět s tučnákySaunový svět jako skanzen a vodní svět s tučnákySaunový svět jako skanzen a vodní svět s tučnákySaunový svět jako skanzen a vodní svět s tučnákySaunový svět jako skanzen a vodní svět s tučnáky

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka