Rogner Bad Blumau, pravý rakouský wellness

Další část odborného zájezdu za rakouskými wellness provozy a aquaparky pokračovala ve svém druhém dnu vrcholem akce a to návštěvou úžasných lázní ROGNER BAD BLUMAU. Ještě před tím nás však čekalo zastavení v několika místech wellness aktivitami prošpikovaném Štýrsku. Prohlédli jsme si rodinné lázně Reiter´s Familietherme Stegersbach, hotel Larimar a nakoukli do hotelu Balance Resort.

Odborný zájezd pořádaný Asociací bazénů a saun zavedl třicítku účastníků nejen do veřejných částí komplexů, ale s průvodcem jsme se vždy dostali i do technického zázemí. Nicméně v tomto článku si budeme všímat zejména zajímavostí pro běžné návštěvníky.

Bad Blumau je vyhlášená lázeňská obec. Nachází se 65 km od Grazu. Je zde vedle samotných lázní také velký lázeňský park - přehlídka přírodní medicíny na 13 km2. Roste zde jeden z nejstarších dubů v Evropě, kterému je více než 1000 let. Zdejší lázně se rozkládají na ploše 40 ha. Termální voda tryská z vrtů 100 stupňů teplá a obohacená o CO2. Voda slouží nejen jako horká koupel pro návštěvníky (samozřejmě po ochlazení na 30 až 38 stupňů), ale také pro vytápění, získávání elektrické energie pro potřebu areálu a CO2 pro sodovkárnu.

Spa a wellness komplex Rogner Bad Blumau navrhnul slavný architekt Friedensreich Hundertwasser. Celý komplex je velmi vkusně a příjemně propojen s přírodou. Na návštěvníka pozitivně působí travou porostlé střechy, zakulacené formy, věžičky, balkónky a více než 2 400 oken, z nichž každé je úplně jiné. Na domech sloužících jako komfortní hotelové ubytování jsou ladné zlaté kupole, pestrobarevné omítky, zkrátka obrázky jako z pohádky. Auta se skryla pod zem do důmyslných parkingů a spojovacích tunelů. Okolí Bad Blumau je pak ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku se svými 118 km tras. K aktivitám patří i rybaření, golf na 5 hřištích v okolí, inline bruslení, tenis, jízda na koni.

Naše návštěva začala prohlídkou areálu. Nad velkým modelem areálu jsme poznávali jednotlivá zákoutí a dívali se i do budoucnosti - jedna část je ještě v přípravě. Vydali jsme se na cestu areálem. Procházeli jsme mezi roztomilými stavbami, obdivovali jejich nápaditou barevnost a architekturu, vyhlídky na bazény i do okolí, věžičky a osvětlení. Jelikož byla již poměrně velká zima, těšili jsme se do teplých termálů. A také jsme byli odměněni - náš čas nastal. U vchodu každý dostal balíček se županem, prostěradlem a dalšími potřebami. A po rychlém převléknutí jsme již proplouvali vnitřní částí bazénů. Teploučká voda a pěkné prostředí, zajímavé kóje pro relaxaci a odpočinek. Byli jsme jak v říši divů. A pak průplav ven do večerního šera. V okolí bazénů hořely silná polena v železných koších. Krásná vůně dřeva se mísila s vodní párou a vytvářela nepopsatelnou atmosféru. Opravdu krásný, vrcholný wellness zážitek!

Nádherně osvětlené bazény nás pohltily a postupně jsme si prohlédli i samotný mystický VULKÁN, s teplotou vody 38 stupňů. Ticho a pohoda. V dalším z bazénů hrála podvodní relaxační hudba - stačilo jen ponořit uši do vody a jemné tóny vyvolaly kouzelné chvíle. Oáza pro duši.

Cenově je lázeňský komplex Rogner Bad Blumau postavený výše než podobné areály, ale návštěva tady opravdu stojí za to. Obzvláště strávit zde pár dní - bude jistě skvělý relax.

Saunový svět určený pro návštěvníky starší 16 let je uzpůsoben pro dokonalé saunování a odpočinek v několika prohřívárnách. Nechybí samozřejmě ani saunová zahrada s bazénem.

V areálu saunového světa se nachází:
- venkovní finská sauna
- bio-Sanarium s colorterapií
- bylinková sauna
- římské parní lázně
- infračervená kabina
- aromatická prohřívárna
- bazén se studenou vodou (ve venkovním centrálním atriu)
- jacuzzi
- sluneční louka
- odpočívárna

Samozřejmostí jsou procedury - SPA zóna, tradiční gastronomie, řada nadstandardních služeb. Zaujala nás možnost VIP pobytu, při němž máte rezervovanou wellness kóji pro dokonalou relaxaci poblíž bazénů s občerstvením jako je ovoce, nápoje atd.

Večer jsme spokojení odjížděli s pocitem potřeby brzkého návratu.

Zájezd však nabídl i další zajímavé aqua destinace a wellness provozy. Prohlédli jsme si rodinné lázně Reiter´s Familietherme Stegersbach, hotel Larimar  a nakoukli do hotelu Balance Resort.

Dopoledne jsme věnovali prohlídce kaskádovitého komplexu rodinného termálu – aquaparku Reiter´s Familientherme Stegersbach. Z parkoviště lze na terasu ke vchodu do reálu vyjet výtahem. Samozřejmostí zdejších areálů je venkovní část, zde se třemi bazény. Pro děti a rodiny se zde nabízí dva vnitřní tobogány a další 100 metrový, dětské bazénky,  bazén s vlnobitím. Na 2200 metrech čtverečních je rozložen pěkný saunový svět s venkovní saunovou zahradou. Nechybí ochlazovací bazének a whirpool.  V těsném sousedství jsou pak hotely Reiter´s Allegria, Thermenhotel Larimar, Balance Resort.  Posledně jmenovaný nás zaujal čistým designem a luxusním prostředím. Zde je pět hvězdiček na místě. Více času jsme věnovali prohlídce čtyřhvězdičkového superior hotelu Larimar, který je opravdovou wellness oázou. Hotel postavený do půlkruhu, s ladnými křivkami obřího vajíčka, nabízí ve svém středu relaxační bazén s venkovní částí (35°C) a dostatek prostoru pro relaxaci a odpočinek na 4.000 m2. Hotelové pokoje jsou vytvořeny podle čtyř elementů, ve stylu země, vzduchu, ohně a vody. Název hotelu pochází od vzácného tyrkysového drahokamu, který má léčivé vlastnosti. Celá řada oči přitahujících drahokamů v různých velikostech je umístěna v prostoru recepce.

Zájezd se nám velmi líbil a určitě se opět za rakouskými wellness zážitky opět vrátíme.

Za spolupráci děkujeme:
Česká asociace wellness, časopis Bazén & Sauna, Asociace bazénů a saun ČR.

Fotografie www prezentace objektů, Pavel Hofrichter a archiv
listopad 2010

Rogner Bad Blumau - oheň u bazénůRogner Bad Blumau - architekturamodel areálu Therme Rogner Bad Blumaurelaxace v Rogner Bad Blumauvnitřní bazény Rogner Bad Blumausauna Rogner Bad Blumaubazén Rogner Bad BlumauRogner Bad Blumau, pravý rakouský wellness Rogner Bad Blumau, pravý rakouský wellness Balance Resort StegerbachBalance Resort StegerbachHotel Larimar wellnessBad Blumau

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka