Rock Point - Horská výzva přináší do Krkonoš novinky

12. - 13. 6. 2015

Pár posledních dní zbývá do startu druhého závodu Rock Point - Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu dvojic pokračuje v Krkonoších. Tentokrát si pořadatelé dali na krkonošské části hodně záležet, takže na startující čeká hned několik novinek.

“Loni jsme v Krkonoších celý seriál uzavírali a víme, že se nám závěr ne zrovna vydařil. Na poslední chvíli jsme měnili trať a ani co do výsledků jsme nebyli stoprocentní. Věřím, že letos jsme na přípravě skutečně zamakali a běžci si závod více užijí,” podotkl ředitel závodu Rock Point - Horská výzva Pavel Zitta.

Klasický rozvrh zůstává zachován. Milovníci běhu a přírody si znovu mohou vybrat ze tří tras Long (69 km), Half (33 km) a Short (16 km). Krkonoše také přivítají letošní nesoutěžní novinku, kterou ocení především rodiny s dětmi - šestnáctikilometrový Pochod s Mixitkou, který má stejně jako při úvodní zastávce v Jeseníkách charitativní charakter, kdy je polovina symbolického startovného věnována na dobročinné účely. “K závodu i k pochodu se stále může na místě přihlásit naprosto každý,” připomněl Zitta s tím, že on-line registraci dopředu využilo na šest stovek dobrodruhů. Ti opět mají možnost odstartovat na jedné ze tří tratí a soupeřit mohou v některé z pěti kategoriích - muži, ženy, mix a nebo dogtreking mužů a žen.

Nejdelší závod Long startuje už obligátně pět minut před páteční půlnocí. Na téměř sedmdesátikilometrové trase se nachází pětice občerstvovacích stanic ve Špindlerově Mlýně, na Labské a Luční Boudě, v Peci pod Sněžkou a na Soutoku Úp. Halfisté vybíhají hromadně v sobotu v 9 hodin. O hodinu později se na trať vydají účastníci na nejkratším závodě a ve čtvrt na jedenáct vyjde Pochod s Mixitkou. “Trasy se nachází v atraktivních lokalitách 1. a 2. zóny národního parku. Při plánování jsme více mysleli na zdraví sportovců, a tak jsme se snažili trasy vést co nejméně po asfaltu. Věřím, že to běžci ocení,” upozornil Zitta.

Překvapení v podobě památné cílové fotografie je novinkou zavedenou právě od nadcházejícího závodu v Krkonoších. “Do cíle jsme nachystali finisherský banner, u kterého bude nový fotograf při doběhu běžcům pořizovat památeční obrázky, které pak každá dvojice bude moci získat,” nabádá k účasti ředitel závodu a současně připomíná, že před startem bude k dispozici fyzioterapeut Michal Frána, který na místě může provést vyšetření stavu plosky nohy, kotníku, kolene nebo kyčle. Připraven bude nejen pro pediatrické vyšetření, ale i pro kinesiotaping.

Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz, PR a Media Rock Point - Horská výzva – děkujeme.

Rock Point - Horská výzva přináší do Krkonoš novinkyRock Point - Horská výzva přináší do Krkonoš novinkyRock Point - Horská výzva přináší do Krkonoš novinkyRock Point - Horská výzva přináší do Krkonoš novinky

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka