Rekord liberecké trati Běžím s AVL je 39 minut

Nejrychlejší ženou je politička Kocumová

Něco málo pod čtyřicet minut, to je nejlepší čas pilotního závodu Běžím s AVL, který se uskutečnil minulou sobotu v areálu Vesec v Liberci. Třiačtyřicetiletý Karel Randák z Vrchlabí proťal cílovou pásku desetikilometrového závodu, když stopky časomíry ukazovaly 00:39:36.74.

„Nejsem závodník a ani se nepovažuji za extra běžce. Výsledný čas beru přiměřený mé kondici, věku, zdravotnímu stavu, teplému a větrnému počasí a poměrně náročnému profilu trati,“ říká Karel Randák. Druhý v pořadí Michal Roštejnský na vítěze ztrácel pětapadesát vteřin a třiatřicet setin sekundy. „Z pořadí nedělám žádnou vědu, prostě se v daný moment nezúčastnil nikdo rychlejší, ale radost samozřejmě mám,“ směje se Randák.

Přitom pracuje jako trenér běhu na lyžích v SG Jilemnice a se svými svěřenci si jde čas od času v nízké intenzitě zaběhat. Vydá to na dvacet kilometrů týdně. Příležitostně si zaběhne přespolní běh, do práce jezdí na kole a jednou týdně se se svými dcerami vydá plavat. K jeho výkonu dost možná přispělo také to, že kopcovitý vesecký areál zná. „Vesecká trať je náročná, znám ji na in-line bruslích z tréninků se svěřenci i z běhu na lyžích. Na trati jsem však dosud nikdy nezávodil. Změny profilu při běhu mě jako běžci na lyžích vyhovují, ale při zmíněném náročném profilu není asfaltový povrch zrovna nejlepší,“ popisuje Randák.

Ženskou část ovládla náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Zuzana Kocumová, která zároveň závod spolu s náměstkem primátorky města Liberec Jiřím Šolcem zaštítila. Kocumová, úspěšná běžkyně na lyžích a olympionička, si z desetikilometrové trati na Běžím s AVL odnášela čas 00:44:58.05.

Pro rodiny s dětmi organizátoři Běžím s AVL vybrali 4,2 kilometru dlouhou trať coby symbolickou desetinu maratonské trati. Závod odstartoval a také si jedno kolo se závodníky zaběhl ambasador akce volejbalista Dukly Liberec Tomáš Hýský. „Nejsem moc stavěný na dlouhé tratě, ale celé kolo absolvované v prvním startu s rodinami, mě vyburcovalo ho dokončit ve chvíli, kdy mě začali předbíhat o dvacet let mladší běžci. Nechtěl jsem si utrhnout ostudu,“ říká s úsměvem Tomáš Hýský, který si atmosféru dne s dětmi i nadšenými běžci moc užíval.

Závod Běžím s AVL, který pořádá Amatérská volejbalová liga v Liberci s tradicí od roku 2000, se pod Ještědem konal vůbec poprvé a účastníkům připravil krásný slunečný den. V cíli závodníci dostali ledově vychlazenou Coca Colu a tašku nabitou dárky od partnerů. Děti se mohli vyřádit na lezecké stěně Isoline.

Další závod ze série Běžím s AVL se koná 27. září v Praze na Ladronce, kde se loni akce uskutečnila vůbec poprvé. Rovinatou trať tehdy opanoval David Kučera z Liberce v čase 0:32:53.

 

Fotografie poskytla Eva Fryšarová, mediální zastoupení AVL – děkujeme.

náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Zuzana Kocumováambasador akce volejbalista Dukly Liberec Tomáš HýskýKarel Randákrodinný běh

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka