Radenci - slunce, minerální voda, wellness

Cesty po slovinských termálních lázních

V Radenci je nejlepší minerální voda. Možná jste se již setkali se značkou minerálky Radenska s třemi červenými srdci. Její léčivé vlastnosti byly objeveny v 19. století. Nejen minerálka, ale také 250 slunečných dnů, vynikající šampaňské nebo termální lázně s deseti bazény a park - to vše je připraveno pro hosty dvou hotelů, propojených v jeden komplex.

Velmi příjemná průvodkyně nás provedla celým areálem v Radenci a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Začali jsme však ochutnávkou minerálky s třemi červenými srdci. Ta se v hale hotelů podává každé dopoledne a odpoledne. Minerálka nám zachutnala a osvěžení jsme se vydali prohlídnout si hotelové pokoje, wellness centrum, termální bazény i okolí.

Hotel Radin je umístěn v lázeňském parku s řadou pramenů a je halou propojen s Hotelem Izvir (Pramen). Pokoje jsou příjemné a poskytují pohodlné ubytování. Většina pokojů je s balkonem. Pokoje v hotelu Izvir byly kompletně rekonstruovány v roku 2009.

Spojení wellness & gastronomie se nám podařilo najít i zde, v Radenci. Zdejší speciality lákají k ochutnání: zvěřina - jelení medailonky, aspik, pohankové speciality. Nemůže chybět sladká tečka - Prekmurska gibanica je tradiční slovinský koláč s mákem, tvarohem, vlašskými ořechy a jablky. Zaujalo nás, že na naší cestě jsme vždy v nové destinaci objevili tradiční desert, zákusek k odpolední kávě, který je pro region typický. Setkáte se s ním již v propagačích materiálech a dokonce i na velkoplošných reklamách při příjezdu do Slovinska.

Ayurveda centrum je součástí služeb wellness zóny v Radenci. Nabízí exotické, oblíbené procedury. Tradiční postupy využívají speciální metody k úlevě od bolesti a pomáhají nám, abychom se otevřeli a umožnili vstoupit do těla energii a pozitivnímu myšlení.

V Radenci pečují o zdraví klientů lázní - nabízí zde účinnou léčbu kardiovaskulárních onemocnění, nemoci ledvin a močových cest, revmatických onemocnění a poruch pohybového systému a metabolických poruch.

Léčivé horké koupele byly známy starých Řeků a Římanů. Fyziologické a terapeutické účinky koupání ve vodě obsahující soli a oxidu uhličitého (CO 2 ) se výrazně zvyšují. Léčebný účinek je kvůli mechanické, tepelné a chemické akci. V Radenci se využívají minerální koupele obohacené oxidem uhličitým již od roku 1882. Teplota minerálních lázní je 30 až 33 ° C, doba koupele 5 až 20 minut.

Vyzkoušeli jsme vodní park s 10 bazény o celkové ploše 1460 m2, který využívá lehké minerální vody a nabízí celou řadu klidných atrakcí. Jsou zde bazény s perličkami a vířivky, klidová relaxační zóna. Příjemné jsou venkovní bazény s masážními tryskami. Pro příznivce opalování bez plavek je v zadní části zahrady umístěna travnatá FKK zóna. Ta je vybavena lehátky, zahradní sprchou a je opticky oddělena od ostatních částí parku. Také jsme navštívili přilehlý saunový svět. Vedle vnitřní části má i venkovní prostor s venkovní saunou. V domečku jak z pohádky je ukryta sauna. Uvnitř si můžete vybrat z několika potíren. Bylinková pára, turecká lázeň, finská sauna, mírnější BIO sauna. Pro ochlazení slouží prostorné sprchy s ochlazováním i formou vodopádu. Připraven je i ledový bazén. Saunový svět se nám líbil, je propojen s aquaparkem přes šatny, samozřejmostí je bezplavkový provoz, k dispozici jsou prostěradla. Navíc zde poskytují i saunové ceremoniály. Zažijete 2x denně proceduru z nabídky: výživný medový zábal v bylinkové sauně, mentolový peeling v parní sauně, orientální peeling atd...

Při našem kratičkém pobytu v této destinaci se nám nejvíce líbilo:

- chutná minerální voda se znakem třech červených srdcí
- propojený komplex ubytování a dalších služeb (wellness, vodní park, park)
- bazény s masážními efekty
- wellness s nabídkou ayurvédy
- FKK louka v blízkosti bazénu
- milý personál, konkrétně vedoucí animačního týmu

Radenci - slunce, minerální voda, wellnessRadenci - slunce, minerální voda, wellnessRadenci - slunce, minerální voda, wellnessRadenci - slunce, minerální voda, wellnessRadenci - slunce, minerální voda, wellnessRadenci - slunce, minerální voda, wellnessRadenci - slunce, minerální voda, wellnessRadenci - slunce, minerální voda, wellnessRadenci - slunce, minerální voda, wellnessRadenci - slunce, minerální voda, wellnessRadenci - slunce, minerální voda, wellness

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka