Působení speciálních procedur v sauně

Naše redakce píše o saunových ceremoniálech poměrně často. Tento nový prvek v saunových areálech získal za tři roky v českých zemích značnou oblibu. Rozhodně první v ČR byl saunový svět v Aquapalace, kde saunové ceremoniály získaly své stálé místo. Již před tím jsme však jezdili do Rakouska nebo Německa a dováželi si přes hranice exotické zážitky ze saunování například s medem. To v takovém THERME LAA u hranic, kde zní čeština snad více než němčina mají s ceremoniály velké zkušenosti.

Saunový ceremoniál provádí obsluha sauny a poléváním rozpálených kamenů na saunových kamnech zvyšuje vlhkost v sauně. Teplota se příliš nemění, ale zvyšující se vlhkost zvyšuje i pocení saunujících se a způsobuje pocit horka. To umocňují i parní nárazy, kdy saunér horký vzduch nad kamny ručníkem rozvívá mezi saunující se. Navíc saunér ke každému přistoupí a prudkým mávnutím ručníku způsobí odvátí vrstvičky studeného vzduchu z pokožky a docílí tak pocitu většího tepla, zvýšené pocení i lepší prokrvení kůže. Polévání se zpravidla opakuje třikrát. Polévá se vodou s vonnou esencí, nebo ledovou tříští nebo ledovými kostkami. Při ceremoniálu se může dle typu provádět celá řada procedur - potírání medem, peeling se solí, pivní nebo ovocné občerstvení atd.

Co tedy nám doporučují v THERME LAA? Jak působí jednotlivé procedury na naše tělo?
S většinou přípravků se setkáte právě při saunových ceremoniálech, některé jsou určeny pro individuální beauty procedury ve SPA.

sůl - solný peeling

Minerální sůl čistí pokožku, podporuje pocení a dostává z těla jedovaté látky a nečistoty. K tomu všemu má minerální sůl rtvého moře hojivé účinky. Samozřejmě nezanedbatelným účinkem u solné procedury je peelingový efekt. 
Solný ceremoniál se provádí tak, že po prvním či druhém kole klasických nálevů se účastníci vydají na čerstvý vzduch před saunu a tam z věder si nabírají sůl a provádí si peeling pokožky. Ideální je vzájemná aplikace, tedy pokud jste do sauny přišli ve dvojici. Jiný způsob je aplikace soli přímo v parní lázni.

saunový ceremoniál s konopným olejem

Konopný olej – tělové mléko přivodí celému tělu uvolňující osvěžení. Krém bohatě obsahující olej s vůní zelených konopných polí se vsakuje rychle do pokožky, tímto ji napíná a dává jí jemnou hladkost.

použití růžových květů

Pokožka se apliakcí růžového oleje a růžových okvětních lístků zjemní, zároveň je tím sametově hladká a ovátá lehkou vůní. Dodatečně pokožku zvlhčuje a daruje jí příjemný pocit.

Medový ceremoniál

Med pojí vlhkost a obsahuje látky, které vyživují pokožku. Ta se tím zjemňuje a občerstvuje. K tomu všemu ji ještě med jemně čistí, působí protibakterielně, detoxikačně, pročišťuje a celkově zklidňuje. Poněvadž je ph hodnota lehce v okyselené zóně, pomáhá med k posilování ochranného obalu zakyselenosti pokožky. Také pobízí výměnu látek v pokožce.
Med příjemně voní a jedná se o lehčí saunový ceremoniál s významnou složkou relaxace. Ihned po vyjití z prohřívárny by se nemělo tělo ochladit, zkuste se dvě až pět minut projít na čerstvém vzduchu.

Chmelový krém

Tyto krémy občerství pokožku výjimečným pocitem a chrání ji před vysycháním. Podporuje prokrvování, regeneruje ji a zanechává sametově hebký pocit. Především proteiny, minerální látky a stopové prvky působí v těchto krémech pozitivně.

Ledový medový krém

Vyživuje a ošetřuje pokožku přírodním způsobem. Daruje jí vlhkost a zároveň občerstvující působení. Tento krém obsahuje minerály, také stopové prvky a bývá tradičně používán při přetažení svalstva. Ledový zážitek pro tělo a duši.

Olivový krém

Reguluje režim vlhkosti pokožky a tím způsobuje sametově hebký, hladký a příjemný pocit. Touto dobře působící svěžestí je tento krém Highlight pro tělo i duši.

Kozí podmáslí - specialita THERME LAA

Kozí podmáslí podporuje imunní sílu pokožky, zpomaluje stárnutí pokožky a tím působí proti tvoření vrásek. Reguluje stav vody v kůži a chrání ji tím před vysycháním (toto je zvlášť důležité v zimním období, kdy je chladné počasí a teplý vzduch domácího topení často nepříznivě působí na pokožku). K tomu všemu ještě obsahující tuky kozího podmáslí, které podporují prokrvování pokožky až do nejmenších žilek, také působí proti ekzémům a revmatismu.

Procedura – vinný krém (hroznový výtažek)

Podporuje prokrvování a obnovuje energii. Obsahuje důležité antioxidanty. Pravým hroznovým výtažkem a olejem z hroznových jadýrek je pokožce dodána vlhkost a celkové ošetření. Ovocný krém pro starší i mladší.

 

Vydejte se na rakouské hranice a vyzkoušejte některý ze saunových ceremoniálů, objednejte si speciální tělovou proceduru. Určitě budete spokojeni.

Působení speciálních procedur v sauněPůsobení speciálních procedur v sauněPůsobení speciálních procedur v sauněPůsobení speciálních procedur v sauněPůsobení speciálních procedur v sauně

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka