První termální komplex typu „Lodge“ ve střední Evropě

Přesně v den svátku svatého Martina se v rakouské rekreační oblasti Seewinkel ve spolkové zemi Burgenland otevřel první "Lodge“ komplex ve střední Evropě: St. Martins Therme & Lodge. Jedinečná příroda tohoto regionu v okolí Neziderského jezera (Neusiedler See) a první národní park v Rakousku jsou již odedávna oblíbeným výletním cílem pro návštěvníky z celé Evropy.

S projektem St. Martins Therme & Lodge dostává tento region zapsaný do seznamu světového dědictví UNESCO také exkluzivní termální lázně včetně útočiště pro odpočinek a relaxaci. Mezinárodní společnost VAMED, která je vedoucím poskytovatelem služeb v oblasti zdravotní péče, tímto vybudovala komplexní nabídku jak pro zdraví, tak pro vitalitu a relaxaci, pouhých 60 minut jízdy autem z Vídně, Bratislavy a Györu. Oblast Seewinkel se tak stává cílem dovolených a výletů pro každé roční období.

St. Martins Therme & Lodge je umístěno přímo na břehu rozlehlého jezera a nabízí svým hostům jedinečné objevitelské výpravy a průzkumné cesty za místním ptactvem do okolní přírody v oblasti Seewinkel. Tam kde se střetávají výběžky Alp a panonské stepi, vznikla mezi solnými jezery a známým Neziderským jezerem obzvlášť nedotčená oblast, kterou tvoří stepní krajina, rákosiny, dubové lesy, kulturní krajina, vinice a pastviny.

„Kombinace termálních lázní, Lodge a jedinečné okolní přírody se nedá kopírovat. Základ pro takovéto útočiště - horký termální pramen přímo u jezera na okraji prvního národního parku Rakouska a v oblasti patřící do EU lokalit označených jako Natura 2000, uprostřed světového dědictví UNESCO, se nedá nikde jinde najít. Příroda tu hraje hlavní roli - v tomto prostředí, v naší nabídce a v samotném komplexu St. Martins Therme & Lodge," vysvětluje Klaus M. Hofmann, ředitel komplexu St. Martins Therme & Lodge jmenovaný společností VAMED.

V lobby komplexu a na terasách u jezera hřeje hosty oheň, zatímco v restauraci Gourmet servírují regionální kulinářské speciality podle ročního období a ve vinném baru je možné ochutnat až 60 různých vín pocházejících ze zdejšího vyhlášeného vinařského regionu. Hosté najdou klid v Lodge-SPA-prostorách a ve fitness části komplexu. V létě si mohou vychutnat masáž pod širým nebem, odpočinek v houpací síti, nebo na exkluzivní plážové části u vlastního jezera, na dřevěné terase přímo nad jezerem nebo v „přírodní observatoři" umístěné v nejvyšším patře Lodge. Také metody kosmetických ošetření a procedur jsou v St. Martins Therme & Lodge postaveny společně s exkluzivní kosmetickou a wellness značkou Babor na regionálních prvcích jako je sůl, vinné hrozny, kvasnice, sekt, a speciální druhy čajů.

V klasických termálních lázních čeká na návštěvníky, dobrodruhy, příznivce outdooru a hobby ornitology velkolepý wellness a termální vodní svět a také pět různých saun a parních lázní. Také zde určil okolní ráz přírody a krajiny výběr: parní lázně se stepním kořením nebo solnou trávou, rákosová sauna, oblázková sauna a jedinečná panonská sauna. V termálních bazénech tvoří malé oddělené výklenky opravdové zóny klidu, které zároveň umožňují hostům výhled na výběžky panonské stepi.

Nabídku termálních lázní doplňuje vlastní privátní pláž u jezera s plážovým barem v době teplého ročního období. Oblast Seewinkel se řadí k nejteplejším regionům v Rakousku. Kdo chce být ještě blíž slunci než je pláž, má možnost si západ slunce vychutnat na tzv. "sunset terase" v prvním patře. Zde zažijete nádherný výhled a uvidíte zapadat slunce nad jen osm kilometrů vzdáleným Neziderským jezerem.

Komplex St. Martins Therme & Lodge leží v srdci Evropy a od okolních měst jako jsou Vídeň, Bratislava a Györ je vzdálen méně než 60 minut jízdy autem. Ještě kratší je příjezd do komplexu z letiště Vídeň-Schwechat. Tímto je komplex St. Martins Therme & Lodge napojen také na všechna ostatní evropská aglomerační centra. Každý rok se tak očekává okolo 300 000 hostů v termálních lázních a 70 000 hostů v komplexu Lodge.

 

První termální komplex typu „Lodge“ ve střední Evropě První termální komplex typu „Lodge“ ve střední Evropě První termální komplex typu „Lodge“ ve střední Evropě První termální komplex typu „Lodge“ ve střední Evropě První termální komplex typu „Lodge“ ve střední Evropě První termální komplex typu „Lodge“ ve střední Evropě První termální komplex typu „Lodge“ ve střední Evropě První termální komplex typu „Lodge“ ve střední Evropě První termální komplex typu „Lodge“ ve střední Evropě

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka