Přihlášení do AVL na poslední chvíli

Rok webových stránek Amatérské volejbalové ligy - co nabízejí a jak se na poslední chvíli přihlásit do soutěže.

Začátek nové sezóny Mizuno Amatérské volejbalové ligy (AVL) se blíží mílovými kroky. Týmům z vyšších lig zbývá na přihlášení čas do konce září, nováčci se mohou registrovat do 15. října, to vše na webu. „Už máme přihlášenou více jak polovinu týmů, což je úspěch, zpravidla to všichni nechávali na poslední chvíli,“ pochvaluje si Saša Mráz, hlavní organizátor AVL s tím, že velkou měrou se na tom podílí také nové webové stránky soutěže.

Ty na začátku měsíce slavily rok svého fungování. „Zatímco loni si všichni novinku osahávali, seznamovali se s ní, teď vše šlape jak po drátkách a my musíme pomáhat jen minimu hráčů,“ říká Mráz.

 

Pro kapitány týmů, které hrály v uplynulé sezóně, je přihlášení velmi pohodlné. Stačí přijít na web, několika kroky přihlásit tým a jedním kliknutím zkopírovat loňskou soupisku, kterou posléze jen zaktualizují.

 

Nový vůdce si musí založit svůj uživatelský profil a přizvat hráče.

Momentálně je na webu zaregistrováno více než 6 060 amatérských volejbalistů a volejbalistek.

 

„Pokud někdo shání manšaft, se kterým by mohl hrát, nebo naopak potřebuje doplnit kádr, může se poptat na našem fóru. Kromě se tu objevují informace o pinkání ve všední dny,“ popisuje Saša Mráz.

 

V sekci turnajů najdou hráči vypsané přípravné turnaje, jejichž partnerem je firma Allivictus, a kde si mohou zájemci po letní pauze opět osahat palubovku. Kromě tradičních lokalit se poprvé hrají přípravné turnaje také v Olomouci (12. 10.) a Příbrami (13. 10.)

Web však slouží nejen jako platforma pro volejbalové nadšence, ale pravidelně tu lze najít články sportovního a lifestylového zaměření.

 

MIZUNO Amatérská volejbalová liga (AVL) je jedinečná soutěž smíšených družstev neregistrovaných volejbalistů a volejbalistek s tradicí již od roku 1995, kdy ji vymyslel a založil Saša Mráz. Její stěžejní část – zimní liga – se odehrává od října do března, loni se soutěže zúčastnilo na 6 000 hráčů a hráček ve zhruba 500 týmech. V sezóně 2012/2013 se AVL hraje v halách v deseti regionech České republiky.

Každoročním vrcholem zimní části je celostátní finále, na které se sjedou nejlepší družstva z každého regionu a vítěz má právo se na rok honosit titulem nejlepší smíšené družstvo České republiky. Ve vybraných regionech se po skončení hlavní části koná letní obdoba soutěže. Během května až června se spolu týmy utkávají pod širým nebem, na antuce. Tady si mohou navíc vybojovat divokou kartu do hlavní sezóny.

Kromě toho se pod hlavičkou AVL celoročně koná řada dalších volejbalových turnajů. AVL je mezi svými účastníky oblíbená nejen jako sportovní vyžití, ale taková jako společenská událost. Neoficiálním mottem je „radost ze hry“.

 

Fotografie poskytla Eva Fryšarová, mediální zastoupení AVL – děkujeme.

Přihlášení do AVL na poslední chvíliPřihlášení do AVL na poslední chvíli

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka