Podzim se zážitkovým saunováním

Akce a novinky v saunovém světě

S přicházejícím podzimem se do saun vrací návštěvníci. Ačkoliv víme, že letní saunování je zdraví prospěšné a dokonce se lépe snáší rozmary počasí, pořád do saun nepřijde v letních měsících tolik lidí. A pak saunéři, nebo chcete-li saunoví mistři, animátoři mají čas na novinky pro zážitkové saunování. To se dále šíří českou krajinou a přibývá saun, které nabízí pravidelné zážitkové saunování a saunové ceremoniály svým návštěvníkům.

Leckde vylepšili saunový svět a třeba v Čelákovicích budou mít novou ceremoniálovou saunu.

Druhou pobočku otevřela Saunia Praha, tentokrát jde o 5 prohříváren v OC Park Hostivař. Přibývá také proškolených saunérů pro saunové ceremoniály - mezi nováčky patří sauny v Jihlavě, čerstvě proškolení saunéři jsou z Hustopečí nebo Tábora. V létě se uskutečnil také workshop na téma aromaterapie v zážitkovém saunování, který se setkal s velkým zájmem a účastníkům objasnil možnosti používání éterických olejů ve wellness. Trendem je totiž používání 100% éterických olejů, jakožto přírodního produktu s úžasnými vlastnostmi. Workshop se odehrál v Hostivaři na Praze 10, kde vzniká experimentální saunové studio-

V létě se také uskutečnila série kvalifikací na AUFGUSS WM. Česká Republika má v mezinárodní porotě také zastoupení v podobě Saunového mága Pavla Hofrichtera. Moc se nám líbilo v resortu Falkensteiner Bad Waltersdorf na rakouské soutěži. Finále světového šampionátu AUFGUSS WM proběhne v polovině září a ČR zde bude zastupovat Jiří Žákovský v jednotlivcích a v týmu pak společně s Lucií Stellnerovou (oba Saunia Praha). Druhý mistrovský šampionát se uskuteční na konci října, je to již tradiční SAUNA WM. I zde uvidíme české mistry sauny. Kvalifikaci na světové soutěže zajišťuje oficiální mistrovství ČR v saunových ceremoniálech, které se pravidelně pořádá pod hlavičkou SaunaFestu. Pokud byste chtěli mít kousek atmosféry úžasných saunových animací a show také ve vaší sauně, tým SaunaFestu na cestách vám zaveze mnoho zážitků. Připravujeme akce v Českých Budějovicích, v Aquapalace Praha, v Saunii Praha a na dalších místech v ČR i na Slovensku. Dokonce jsou připraveny české výjezdy do zahraničí.

Událostí podzimu bude jednoznačně Sauna Herbal Cup, který se pořádá v periodě dvou let v Relax Centru Kolštejn. I druhý ročník přinese mezinárodní soutěž zaměřenou na přírodní produkty - tedy éterické oleje, přírodní ingredience - peelingy atp. Přivítáme řadu saunérů včetně mistra Renato Cazzolato z Itálie. Přijeďte se podívat a také se inspirovat. Mezi hosty bude také specialista éterických olejů Martijn Vanhoorelbeke z Loyly Masters z Belgie.

První listopadový týden bude věnován osvětě správného saunování a speciálním saunovým akcím. Vyzýváme všechny provozovatele saun a saunových světů, aby se k této události připojili a pro své návštěvníky připravili zajímavý, netradiční program. Inspiraci a PR vám zajistí pořadatel této akce Rain.cz.

Text: Česká asociace saunérů pro zpravodaj Asociace pracovníků v regeneraci.

 

Kalendář akcí

 

15. - 20.9.        Aufguss WM - finále, Sinsheim, Německo

15.9.                zahájení saunové sezony (Aquapalace.cz)

15.9. a 18.9.     Dny zážitkového saunování na veletrhu Bazény, sauny & SPA

16.9.                Konference Hotelové wellness & SPA v rámci veletrhu Bazény, sauny & SPA info

3.10.                Den zážitkového saunování s českými saunéry, SAI WELLNESS, Slovensko

10.10.              Český saunový event v Therme Erding, Německo

23. - 25.10.      Sauna WM - Eifel Therme Zikkurat, Německo

31.10. až 7.11. Týden zdravého saunování, Mezinárodní saunová noc

25. - 29.11.      Sauna Herbal Cup Info na webu a FB

 

Kontakty:

Saunový mág Pavel Hofrichter 603 840 883, hofrichter@saunovymag.cz

Aktuality najdete i na FB - Zážitkové saunování

Podzim se zážitkovým saunovánímPodzim se zážitkovým saunovánímPodzim se zážitkovým saunovánímPodzim se zážitkovým saunovánímPodzim se zážitkovým saunovánímPodzim se zážitkovým saunováním

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka