Parkhotel a Šumavské bylinné lázně

Objevili jsme to pravé místo pro relaxaci a odpočinek

Začátkem října jsme se přijeli podívat do Kašperských Hor na pozvání provozovatele Parkhotelu a Šumavských bylinných lázní. Parkhotel vznikl v letech 1991-1994 přestavbou objektů bývalého městského pivovaru. Zmínky o něm pocházejí již ze 16. století a patřil tehdy spolu s „Freihausem“, sousední radnicí, ke hradu Kašperku.

Roku 2013 se v Parkhotelu otevírají Šumavské bylinné lázně, které výrazně mění stávající nabídku hotelu a rozsah služeb. V centru krásné Šumavy vznikl lázeňský hotel zaměřený na relaxaci, klid a návrat k přírodě. Lázeňský hotel je ADULTS ONLY (Vstup dětí do hotelu je až od 15 let věku).

Přijíždíme v pátek odpoledne za příznivého počasí. Hotel má vlastní střežené parkoviště s dostatečnou kapacitou. O lázních jsme již hodně slyšeli a tak k hotelové recepci přicházíme s očekáváním. Ale to jsme netušili, s jakou dokonalou péčí nás bude tento hotelový a lázeňský provoz hýčkat… Ale nepředbíhejme.

Přivítala nás usměvavá a sympatická recepční. Během check-inu jsme byli velice podrobně informováni o všech službách a možnostech, které hotel nabízí včetně lázní. Po uzavření všech formalit nás recepční nasměrovala k hotelovému pokoji.

Hotel je umístěn v historickém jádru Kašperských Hor, ukryt za barokní radnicí. Vyberete si ze 43 stylově zařízených pokojů a apartmá. Pokoje jsou zařízeny tisovým nábytkem a mramorovou koupelnou v anglickém stylu. Pokoj typu Superior byl při našem příchodu příjemně vyvětraný. Ocenili jsme velkou koupelnu s vanou, kosmetické přípravky i kvalitní ručníky. V rámci pobytového balíčku máme na pokoji připraveny hotelové župany a pantofle.

Využíváme pěkného počasí a vyrážíme na procházku po okolí hotelu v rámci Kašperských Hor. Uprostřed malebného náměstí se středověkými domy je dominantní kostel sv. Markéty. Opodál, ukrytá pod korunami stromů je kamenná kašna. Můžete navštívit i místní muzea, jsou hned čtyři.

V rámci balíčků máme polopenzi, večeře o třech chodech jsou servírované v čase 17:00 – 20:00 v hotelové restauraci zařízené v loveckém stylu. Polévka a dezert jsou jednotné, hlavní jídlo lze vybrat včetně bezmasé varianty. V letních měsících je restaurace spojena se zastřešenou terasou. Zde si vychutnáváme kávu po večeři i příjemné večerní posezení zachumláni do připravených dek, k dispozici jsou i ohřívací lampy.

V ceně pobytu je zahrnut neomezený vstup do relaxačního bazénu denně od 7.00 do 21.30 hodin. Bazén je přístupný pouze ubytovaným hostům a tak využíváme k aktivnímu odpočinku před ulehnutím. Bazén má podvodní osvětlení a „noční oblohu“, k dispozici lehátka i relaxační prostor před bazénem. Večer listujeme Barevnou publikací Šumavské bylinné lázně.

Noc byla klidná, bez rušivého hluku i když naše okno směřovalo na parkoviště. Ještě že jsme si nařídili budík, tak dobře se nám spalo. Snídaně jsou podávány ve snídaňové restauraci formou švédských stolů. Vyberete si ze studeného i z teplého bufetu, koutku se zdravou výživou. Za příznivého počasí si můžete snídani vychutnat v hotelovém parku na letní terase, která navazuje na snídaňovou restauraci. Hotelová snídaně představovala příjemné vykročení do nového dne.

Pěšky lesem se vydáváme poznat nejvýše položený královský hrad v Čechách (886 m n. m.), Hrad Kašperk. Jeho siluetu jsme viděli z hotelového parku. Pěšky je vzdálený 3 km.Kašperk byl postaven v letech 1356 – 1361 z příkazu českého krále a římského císaře Karla IV. Právě na jeho počest dostal hrad jméno Karlsberg.

Po turistice odpočíváme v Energetickém a meditačním hotelovém parku (otevřen byl v roce 2016). Po celém parku jsou umístěna lehátka a deky. Vybíráme si ta s výhledem na Hrad Kašperk mezi dvěma menhiry. Kromě odpočinku (je zde neskutečné ticho a slyšíte přírodu) Parkhotel nabízím ve svém parku meditační cestu – program – s cílem obnovení psychických i fyzických sil člověka. Cesta je soustavou dvanácti míst, z nich každé disponuje zvláštní účelovou energií. Místa jsou vyznačena v terénu a opatřena podrobným návodem, jak se v nich chovat. Více na https://www.sumavskelazne.cz/lazne/energpark.asp

Nechce se nám odcházet. Odpočinek v parku je skutečně balzám na duši, ale máme načasované procedury v lázních. Již vstup do lázní po schodišti upoutá. Přivítá vás pramen sv. Barbory, který pramení přímo v lázních. Lázně jsou otevřeny v čase 8:00 – 20:00. Neobvyklé nástěnné malby pod kamennou klenbou ze 16. století, navozují atmosféru Šumavy z dob, kdy bylinkářky sbíraly do nůší čerstvé byliny. Personál nás přivětivě očekával, předkládáme lázeňský průkaz s naplánovaným procedurami. Nejprve nás čeká perličková koupel s bylinnými měšci, v kabině jsou dvě vany (pár může proceduru absolvovat společně). Vybrat si lze z 5 druhů bylinných směsí, každá má jiný účinek. Vůně koupele je nám velice příjemná a tak 20 minut uběhlo velmi rychle. Následně odpočíváme dalších 20 minut v suchém zábalu. Dostáváme k doplnění tekutin borůvkový čaj – je velmi chutný. U lůžek jsou na skleničky speciální držáky. Receptura čaje byla připravena výhradně pro bylinné lázně.

Moderní balneo provoz je orientován na bylinné procedury včetně koupelí, bylinné páry, zábalů a masáží. Veškeré produkty, které se v lázních používají, jsou z čistého prostředí Šumavy. Více informací o terapiích naleznete zde.

Součástí našeho balíčku je hodina speleoterapie. Procedura probíhá  ve skalní jeskyni přímo v lázních, 7m pod zemským povrchem. Speleoterapie probíhá v prostoru, kde je průměrná teplota 13°C. U vchodu si vezmete zábalovou deku, přesto doporučujeme se obléci tak, aby vám nebylo chladno. Oblečení by mělo být pohodlné – budete ležet 45 minut a možná i usnete. Manželovi se to povedlo v krátkém čase. Já jsem relaxovala při zvuku stékající vody po stěnách jeskyně. V jeskyni jsou vyznačena místa s velmi silnou pozitivní zemskou energií a místa s energií slabší. Citlivějším osobám se doporučuje začínat na místě s energií slabší.

Hotel je plný odpočinkových zákoutí. Nás upoutala lázeňská knihovna. S knihou se vydáváme do hotelového lobby, kde je několik posezení. Objevujeme i další kliednou zónu ve věžičce. WiFi je bezplatně k dispozici v hotelových pokojích, veřejných prostorách hotelu a letních terasách. Věříme, že stejně jako my si budete užívat klid a mobily či jiné přístroje necháte uklizené v zavazadlech na pokojích. My si to bez technologií parádně užili a doporučujeme.

Okolí je vhodné pro pěší turistiku a cykloturistiku,vyhledávané turistické cíle jsou hrady Kašperk, Rabí a Velhartice. V zimě si přijdou na své vyznavači bežeckého lyžování. V Kašperských Horách (lze dojít od hotelu pěšky) naleznete lyžařské centrum s vleky, umělým zasněžováním a půjčovnou lyžařského vybavení.

V lednu roku 2017 obdržely Šumavské bylinné lázně na veletrhu Cestovního ruchu v Brně významné ocenění: v celostátní soutěži Velká cena cestovního ruchu 2. místo za Nejlepší turistický produkt a speciální cenu poroty za Nejlepší lázeňský a wellness balíček. Musíme dodat, že právem. Když přijedete, ocitnete se v zajetí procedur a doteků přírody. Hosté se za klidem a relaxací vrací, někteří i několikrát do roka.

Při odjezdu zakupujeme na recepci borůvkový čaj. Přivezeme si tak kousek zážitku domů a naplánujeme pobyt v roce 2019.

Pobyt na Šumavě s odpočinkem a posílením organismu a zdraví můžete darovat. Pro rok 2019 je připraveno několik pobytových balíčků.

 

KONTAKT:

Parkhotel - Šumavské bylinné lázně

Náměstí 4, 341 92 Kašperské Hory
tel.: +420 376 582 592
recepce@parkhotel-sumava.cz

 

 

 

 



Parkhotel a Šumavské bylinné lázněParkhotel a Šumavské bylinné lázněParkhotel a Šumavské bylinné lázněParkhotel a Šumavské bylinné lázněParkhotel a Šumavské bylinné lázněParkhotel a Šumavské bylinné lázněParkhotel a Šumavské bylinné lázněParkhotel a Šumavské bylinné lázněParkhotel a Šumavské bylinné lázněParkhotel a Šumavské bylinné lázněParkhotel a Šumavské bylinné lázněParkhotel a Šumavské bylinné lázněParkhotel a Šumavské bylinné lázněParkhotel a Šumavské bylinné lázně

Naše další projekty



Partneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka