Nový ročník Rock Point – Horské výzvy startuje

Zahájen nový ročník Rock Point – Horské výzvy 2015, v pondělí odstartovala registrace do prvního závodu tohoto seriálu horských běhů a trekingu. Pořadatelé pro nadcházející sérii připravili hned celou řadu novinek, které závodníkům mají zajistit ještě větší komfort a především zážitky.

„Registrace do prvního závodu v Jeseníkách byla spuštěna 1. prosince přesně ve 20 hodin na webu www.horskavyzva.cz. Po komplikacích v právě uplynulém ročníku, kdy jsme byli nuceni upravit trať závodu, když se nám na některou naplánovanou trasu nepovedlo získat vždy všechna nezbytná povolení, jsme účastníkům slíbili, že toto se už nebude opakovat. Každá registrace proto bude spuštěna až tehdy, kdy budeme mít vše stoprocentně zajištěné. Zhatit nám to může už jen zásah vyšší moci a ten doufám, se nám opravdu vyhne,“ upozornil ředitel závodu Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta.

Oproti loňsku pořadatelé seriálu připravili hned několik změn. Závod se běžel vždy na třech trasách – Long, Half a Short. Nejkratší trať chtěli organizátoři pro nový rok nahradit nesoutěžní kategorií Nordic walking. „Ohlasy nám ale naznačily, že by to nebyl krok správným směrem, a proto jsme se rozhodli trať pro „shortysty“ zanechat a k nim přidat právě nesoutěžní pochod určený především pro rodiny s dětmi, který bude mít omezenější servis. Tím zase vycházíme vstříc těm, kteří hledají důvod poznávat české hory,“ podotkl Zitta.

Oblíbená kategorie Dogtreking pak pro stále rostoucí zájem bude rozdělena na muže a ženy. Doteď byla jednotná. Pro zvýšení kvality závodů, jejichž organizace je oproti jiným sportovním soutěžím výrazně náročnější, došlo k nepatrnému navýšení výše startovného. „Pro rok 2015 se závodníci mohou těšit na kvalitnější pamětní trička s potiskem a rozdělením jejich střihu na pánská a dámská, navýšení počtu mezičasů na trase v podobě čipových kontrol pro lepší přehled o konfrontaci časů nebo zajímavější ceny od partnerů seriálu. Po závodě bude možnost zakoupit své fotografie z trasy v plném rozlišení. Celkově se snažíme navýšit úroveň organizace každé akce včetně doprovodného programu,“ sdělil Zitta.

Celá „tour“ čtyř zastávek odstartuje 10. dubna v Jeseníkách, pokračovat bude 12. června v Krkonoších, 14. srpna v Krušných horách a skončí 25. září na Šumavě. Seriálu Rock Point – Horská výzva bude předcházet ještě extrémní Zimní výzva. Trasa 3. ročníku je již připravena a představena bude v průběhu první půlky prosince. Nejextrémnější závod v Česku odstartuje 18. února. Pro podnik, který je limitovaný počtem závodních dvojic, by registrace měla začít 5. ledna 2015 na webu www.zimni.horskavyzva.cz.

Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz – děkujeme.

Nový ročník Rock Point – Horské výzvy startuje Nový ročník Rock Point – Horské výzvy startuje Nový ročník Rock Point – Horské výzvy startuje Nový ročník Rock Point – Horské výzvy startuje

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka