Mistrovství světa seniorů v šachu poprvé v Mariánských Lázních

Mistrovství světa seniorů v šachu se uskuteční v  České republice poprvé v historii. Očekává se rekordní účast cca 480 hráčů z více než 50 zemí, všech 5 kontinentů. Dosud rekordní účast z italských lázní Acqui Terme tak bude bohatě překonána.

Nebudou chybět reprezentanti Austrálie, Nového Zélandu, USA, Kanady, Brazílie, Argentiny, Chile, Uruguaye, Jamajky, Dominikánské republiky, Ekvádoru, Venezuely, Číny, Singapuru, Filipín, Indie, Íránu, Izraele, Libanonu, Kazachstánu, Turkmenistánu, Nigérie a celé řady evropských zemí.

Nejpočetnější výpravy budou z České republiky (cca 120 hráčů), Německa (70) a Ruska (50). Na startu uvidíme více než 30 mezinárodních velmistrů a velmistryň a téměř 60 mezinárodních mistrů a mistryň. Ozdobou bude účast mistryně světa z let 1962 – 1978 Nony Gaprindashvili z Gruzie. Mezi účastníky uvidíme i české velmistry Vlastimila Jansu, Jiřího Lechtýnského, Petra Hábu, Marka Vokáče a Elišku Richtrovou.

Šampionát se uskuteční v hotelech Monty, Cristal a Continental od 18. 11. do 1. 12. 2016, přičemž první kolo začne v sobotu 19. 11. od 15.00 hodin. Hráči budou ubytování ve 13 mariánskolázeňských hotelech. Hrát se bude v kategoriích muži a ženy nad 50 a 65 let. Nejmladšímu účastníkovi je 50 a nejstaršímu 90 let.

Záštitu převzal starosta Ing. Petr Třešňák a město Mariánské Lázně také tuto akci finančně podpořilo. Mistrovství světa naváže na dlouholetou šachovou tradici Mariánských Lázní, která začala v roce 1925 mezinárodním turnajem za účasti hráčů světové špičky.

On-line přenos 80 partií, výsledkový a fotografický servis bude zajištěn na internetových stránkách.

Fotografie zaslal a informace poskytl PaedDr. Jan Mazuch, ředitel Mistrovství světa seniorů v šachu 2016 – děkujeme.

Mistrovství světa seniorů v šachu poprvé v Mariánských LázníchMistrovství světa seniorů v šachu poprvé v Mariánských LázníchMistrovství světa seniorů v šachu poprvé v Mariánských LázníchMistrovství světa seniorů v šachu poprvé v Mariánských Lázních

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka