ME v aerobiku: Češi doma posbírali čtyři zlata!

Reprezentanti České republiky ve sportovním aerobiku, fitness a hip hopu získali na mistrovství Evropy v Praze 4 zlaté medaile. Dvojice Sirotek, Šindelářová obhájili titul z loňského šampionátu v Italském Turíně. Své kvality potvrdily vítězstvím také osmičlenné týmy ve fitness (Aerobic Dancers Kladno).

V individuálních kategoriích žen skončily Češky na dvou nejvyšších místech. Denisa Barešová předvedla skvělou formu a porazila svoji konkurentku Tamaru Jiříkovou. "Od mistrovství ČR jsem udělala velký skok, zlepšila jsem se jak v choreografii tak v trénincích a musím říci, že jsem byla s formou na mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech spokojená," hodnotila po závodu svůj výkon trojnásobná mistryně Evropy.

V mužské kategorii sportovního aerobiku vystoupal na nejvyšší stupeň vítězů finský závodník Juuso Väisänem. Jan Pochobradský, který patřil k favoritům na vítězství, skončil druhý. “Jsem spokojený se sestavou, s výsledkem rozhodně ne,” vyjádřil se rozhořčeně Jan Pochobradský, který zároveň dodal: „Podle mě si chtějí prostě udržet závodníky a zvolili taktiku mít nějakou variabilitu zemí, které získají medaile,” okomentoval rozhodnutí rozhodčích Pochobradský.

V párech porazila Pobřežní hlídka v podání Veroniky Šindelářové a Pavla Sirotka pár Komarov, Šmejkalová. Vítězové vládnou Evropě pátý rok po sobě, a přestože chtěli minulý rok ukončit kariéru, okolnosti je ještě přiměly naplno trénovat. “Přišla nabídka od Dukly a to je nabídka, která se neodmítá,” vysvětluje Pavel Sirotek. Teprve letos vytvořený pár Komarov, Šmejkalová, však mohou být také spokojení, získali 2 medaile na velkých akcích za sebou – letos na MČR byli první.

V tříčlenných týmech si zlepšila chuť Tamara Jiříková, spolu s Klárou Bimbaumovou a Jindřiškou Pokornou nechaly halou rozeznít českou státní hymnu na počest jejich prvního místa. Na stupně vítězů je doprovodila ještě další česká výprava z Aerobic Junior Clubu Ivany Mrňákové.

Ve stepu vyhrály Rusky z týmu Extreme. S minimálním bodovým odstupem se na stříbrnou pozici probojovaly OxyFan z České republiky.Ve fitness týmech získaly češky 1., 2. a 4. místo bronz si odvezly závodnice z Ruska. V Hip Hop Unite se nejlépe umístil v juniorské kategorii tým Nextyle o.s. a to na čtvrtém místě. O medaile se dělilo především Rusko a Holandsko. Itálie však v juniorské kategorii Hip Hop Unite tyto taneční velmoci porazila.

Do České republiky zavítalo přes 800 závodníků z celé Evropy i daleké Austrálie. Jednalo se totiž o otevřené mistrovství neboli „open“, při kterém se závodů můžou zúčastnit i země za hranicí Evropy. A že konkurence na říjnovém mistrovství světa v Nizozemsku bude opravdu veliká, ukázala australská závodnice Allira Bull, která se stala celkovou vítězkou kategorie sportovní aerobik. “Samozřejmě jsem Alliru Bull u nás chtěla porazit, abych viděla, že získat zlato na MS bude snazší. Teď vím, že to bude ještě dřina,” přiznává Denisa nad výsledky soutěže open.

VÝSLEDKY FISAF INTERNATIONAL EUROPEAN FITNESS AND HIP HOP UNITE CHAMPIONSHIPS 2012