Kutná Hora: Hotel Opat a Vila U Varhanáře

Historie, kvalitní ubytování a gastronomický zážitek

60 km od Prahy leží Kutná Hora, bývalé královské město, které svou největší slávu spojuje od 10.století s těžbou stříbra. Ve 14.století rozvoj těžby zde vede krále Václava II. k vyhlášení měnové reformy a založení centrální státní mincovny, kde se razily známé „Pražský groše“. Bohatství obyvatel, příchod mnichů cisterciáků do města a další příznivé okolnosti dali vzniknout úžasným stavbám, které se zachovaly dodnes. A tak dnes historické centrum Kutné Hory známe jako UNESCO místo.

Zapsán v dědictví UNESCO je i gotický skvost - Chrám Sv. Barbory a o něco mladší Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci. K návštěvě zve i unikátní Kostnice, impozantní Jezuitská kolej a galerie GASK, Vlašský dvůr – královské sídlo i Hrádek s Muzeem stříbra a exkurzí do dodnes zachovaného stříbrného dolu.

Bohatá historie města se zapsala i do zdí prvního místa, které vám nabízíme k bližšímu prozkoumání – do Husovy ulice čp. 138, dnes hotelu Opat ***. V 16.století byla Kutná Hora městem obchodníků a řemeslníků a do té doby se datuje přestavba budovy na výstavní měšťanské sídlo rodu Hanykýřů z Nebovid, kousek od gotické Kamenné kašny. Hotel sám je chráněná památka s množstvím zachovaných artefaktů. Dnes nabízí celkem 15 pokojů a 34 stálých lůžek v pokojích deluxe, apartma a standard. Deluxe pokoje jsou zdobeny zachovanými malovanými barokními stropy, z apartma v nejvyšším patře je výhled na historické jádro města. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou nebo sprchou, TV, telefonem, wifi. Hotelový bar nabízí nápoje, na čepu je vynikající pivo Opat z Borumovkého pivovaru. Restaurace a malou letní terasou nabízí uspořádání větších akcí, rodinných a firemních oslav, teambuildingů. Hotel má vlastní parkoviště, nonstop recepci, výtah, v celém objektu wifi zdarma. Více informací na www.hotelopat.cz

Necelých 5 minut chůze je ke druhé nabídce ubytování – Vile U Varhanáře. Přímo na pěší zóně, na začátku „královského mostu“ s barokními sochami před Jezuitskou kolejí stojí od konce 18tého století barokní vila. Nechal ji postavit věhlasný kutnohorský varhanář, pan Tuček. Postupně se z rodinné vily a výrobny varhan stalo veřejně přístupné místo – hotel s restauraci s velkou terasou, ze které je ten nejúžasnější pohled na centrum Kutné Hory. Ubytovat se můžete v jednom z 10ti pokojů, celkem 28 lůžek. Všechny pokoje mají koupelnu se sprchou, TV, ledničku, pokoj DLX navíc velkou terasu přímo proti chrámu sv. Barbory, většina pokojů má výhled do údolí Vrchlice nebo na Chrám s Jezuitskou kolejí. V přízemí je velká terasa s přímým vstupem na vinici „Pod Barborou“. Restaurace s barem a letním grilem nabízí českou i mezinárodní kuchyni. Více informací na www.uvarhanare.cz

Hotel Opat i Vila U Varhanáře disponují salonky i konferenčním vybavením pro pořádání menších firemních akcí, rodinných oslav, svateb a dalších setkání. Pravidelně jsou třeba ve Vile U Varhanáře pořádány oblíbené degustace párování jídla a vína– ochutnáte jak místní kutnohorská vína, tak moravská i zahraniční, oblíbené jsou řízené degustace spojené s gastronomií – pro větší skupiny lze uspořádat na přání, oblíbený je i jarní ministreetfood festival. Malá ochutnávka zde.

Pro relax a odpočinek využijte předem sestavené pobyty: třeba romantický pobyt s večeří, nebo relaxační s masážemi a další.

V červnu - září pravidelně probíhá festival Kutnohorské léto www.kutnohorskeleto.cz, kdy památky v Kutné Hoře ožívají večerními prohlídkami a zajímavými akcemi. A pokud už je památek dost nabízí se třeba kutnohorská bobová dráha ( nejdelší v Evropě), nově otevřené muzeum alchymie nebo čokolád, prohlídka Měšťanského pivovaru Kutná nebo Vinných sklepů – na přání vše zajistí naše recepce.

Těšíme se na vaši návštěvu!

 

Volejte na +420 327 536 900 nebo pište na info@hotelopat.cz, info@uvarhanare.cz

Hotel Opat, Husova 138, 284 01 Kutná Hora,

Vila U Varhanáře, Barborská 11, 284 01 Kutná Hora

Kutná Hora: Hotel Opat a Vila U VarhanářeKutná Hora: Hotel Opat a Vila U VarhanářeKutná Hora: Hotel Opat a Vila U VarhanářeKutná Hora: Hotel Opat a Vila U VarhanářeKutná Hora: Hotel Opat a Vila U VarhanářeKutná Hora: Hotel Opat a Vila U Varhanáře

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka