Křišťálové wellness

Harmony Club Hotel

Další z našich letních redakčních cest vedla do Špindlerova Mlýna, Hotelu Harmony. Nedávno zde vyrostl saunový svět. Výtečný design netradičně využívá křišťálového skla a lesklého stříbrného kovu v kombinaci s příjemným osvětlením. Dobře vyladěné funkce prohříváren podtrhují celkový dojem z naprosto luxusního pětihvězdičkového wellness, kde je dostatek prostoru, dobrá škála možností prohřátí i výborné relaxační zóny. Takové wellness potěší fanouška, laika i odborníka a budou se sem rádi vracet.

Hotel Harmony přináší nejen pro hotelové hosty možnost využít wellness oázy - saunového světa. Zdejší sauna world je určen pro dokonalou relaxaci. Navazuje na hotelový bazén 12x6 m. s teplotou vody 28°C a whirlpool (35 °C). Čistota vody v bazénu je dokonalá, pořádá se zde i kojenecké plavání. Tato část wellness centra však ještě čeká na svou modernizaci.

Přesuňme se nyní do saunového světa, který je nový, přináší neotřelý moderní design. Opravdu se nám líbila čistá kombinace křišťálového skla a lesklého kovu v kombinaci s tlumeným barevným osvětlením a spíše nenápadnými barvami použitými na obklady interiérů a stěny. Hodně je využíván kámen. Design saunového světa zřejmě vychází i ze svého umístění v Krkonoších, kde je tradičním materiálem přírodní kámen, kde bylo mnoho sklářů. Voda, kov, kámen v moderním designu, relaxační hudba i barvy světel a vůně eukalyptu - to je vše co přináší návštěvníkům skvělou relaxaci a odpočinek.

Ocenili jsme také vyladění jednotlivých prohříváren, které bylo dokonalé. Každý si přijde na své a teploty v kombinaci s vlhkostí jsou zde opravdu velmi dobře sladěny. Pak je zážitkem třeba saunování ve finské sauně.

Jednotlivé prohřívárny a procedury saunového světa:

Velká finská sauna.

je vhodná pro zdravé osoby k uchování a posílení kondice, prohřátí těla, uvolnění svalů, prokrvení pokožky, čištění pórů a odstraňování stresu. Příjemnému pocitu z pobytu pomáhá dokonalá atmosféra sauny. Dřevěné obložení, kamenná stěna, světelný strop a kamna usazená uprostřed sauny - setkáváme se zde s úžasným designem, který potěší každého milovníka saunování. Teplota vzduchu je obvyklých 90 °C, nicméně i ostřílení saunéři si pochvalují vydatné intenzivní teplo této prohřívárny.

Tropická sauna

je vhodná pro zdravé osoby k uchování a posílení kondice, prohřátí těla, uvolnění svalů, prokrvení pokožky, čištění pórů a odstraňování stresu. Příjemný pocit ze saunování umocňuje jemné citrusové aroma. Jedná se o druh finské sauny s vyšší vlhkostí vzduchu. Relaxační atmosféru zde doplňují zvuky přírody a barevná světelná terapie. Teplota vzduchu cca 70 °C. Vlhkost vzduchu cca 35-55 %, zde budete opravdu rádi relaxovat a prohřívat se.

Eukalyptová prohřívárna

je určena pro jemné, aromatizující prohřátí organismu, které blahodárně působí na horní cesty dýchací. Pohodlí v kabině je umocněno vyhřívanými sedáky. Teplota vzduchu cca 40 °C.

Parní lázeň

Parní sauna je vyznačena vysokou vlhkostí a nižší teplotou, kdy se teploměr vyšplhá maximálně na padesátku, ale díky tomu zde mohou pobývat i lidé, kterým by normální sauna neudělala po zdravotní stránce dobře. Vlhkost vzduchu cca 70 %. My jsme ocenili vydatné dávkování páry, takže prostor je skutečně naplněn parní mlhou a pocit je velmi intenzivní.

Bylinková lázeň

Dávkované bylinné aroma, tvořené směsicí blahodárně působících bylin, vyvolává příjemné pocity uvolnění a dokonalé relaxace. Teplota prohřívárny je nižší a místnost je vybavena vyhřívanými sedadly. Teplota vzduchu cca 45-55 °C. Vlhkost vzduchu cca 40-50 %. Jde o relaxační prostředí s působením na všechny smysly. Zde jsou opět skleněné dekorace a krátce řečeno - je to zde krásné!

Kneippův chodník uprostřed saunového světa je modře a červeně prosvětlen a přitahuje pozornost návštěvníků. Střídání teplé a studené vody při procházce po tomto chodníčku blahodárně působí a po naší celodenní tůře jsme nohám dopřáli toto osvěžení.

Správné ochlazení je zajištěno sprchami s funkcí ledový déšť, dále ochlazovacím vědrem. Na závěr ochlazování je možné využít ochlazovací bazének. Zde již není tak ledová voda a ponořeni můžete zůstat i o chvilku déle.

Relaxace je nedílnou nedílnou součástí každého zdravého saunování. Hotel Harmony Club přípravil pro své hosty nádhernou relaxační místnost s hudbou, která je součástí saunového světa a pobyt v ní, bude pro všechny hosty příjemným zakončením saunovacího procesu. Druhá relaxační místnost nabízí hluboký odpočinek. Lůžka jsou doplněná lampičkami pro čtení. Velmi se nám zde líbil nápaditý design včetně luxusních tapet a záclon.

Wellness hotel HARMONY Špindlerův Mlýn naleznete v těsné blízkosti  sjezdových tratí skiareálu Medvědín, prakticky je možné dojet na lyžích přímo do hotelu. Vedle hotelu je také bobová dráha a lanové centrum. Pasivní relaxaci je tedy možné kombinovat s aktivním odpočinkem.

Vedle kvalitního ubytování s pěkným výhledem nabízí hotel skvělou gastronomii, zastřešené parkoviště a širokou škálu služeb wellness a sport centra. Samozřejmostí je možnost  WiFi připojení ve veřejných prostorách.  V hotelu se pořádají četné firemní a společenské akce, pro rodiny jsou pak připraven speciální pobytové balíčky.

Při našem pobytu jsme využili i možnost polopenze v hotelové restauraci. Snídaně i večeře podávaná bohatým bufetem nás přesvědčila o kvalitě zdejší gastronomie. Vybrané pokrmy místní, české i světové kuchyně, skvěle kombinované s předkrmy a deserty nám vhodně doplnily relaxační pobyt. Ochutnali jsme krkonošské speciality, ryby i výborné dezerty a ovoce či zmrzlinu.

Celý pobyt byl opravdu skvělým wellness zážitkem a můžeme zde návštěvu doporučit i našim čtenářům.

Nejvíce se nám líbilo:

- design saunového světa
- provedení prohříváren, relaxační mistnosti
- umístění hotelu, dostupnost a vyhlídka na hory
- výborná kuchyně
- příjemný personál

Křišťálové wellnessKřišťálové wellnessKřišťálové wellnessKřišťálové wellnessKřišťálové wellnessKřišťálové wellnessKřišťálové wellnessKřišťálové wellness

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka