Knižní tipy: Jak zhubnout do plavek a začít žít zdravě bez hladovění?

Inspiraci nabízejí oblíbené kuchařky

Před pár měsíci mnozí z nás vstupovali do nového roku s odhodláním konečně naplnit ušlechtilá předsevzetí – k těm nejfrekventovanějším tradičně patří: konečně zhubnout a začít žít zdravě. S blížícím se létem a sezónou koupání především touha dosáhnout optimálních proporcí nabývá na naléhavosti. Cesta k vysněné postavě „do plavek“ vede (mimo jiné) přes odlehčený, vyvážený jídelníček, a ten je zároveň jedním z pilířů zdravého životního stylu.

Takže směle do toho! Spolehlivými průvodci vám budou knihy se zásobou zdravých receptů a dobrých rad, prověřené spokojenými čtenáři.

Zeptáte-li se v knihkupectví Luxor, které je s 27 pobočkami po celé České republice největší knihkupeckou sítí u nás, na nejoblíbenější kuchařky inspirující k novému stylu stravování i života, výsledkem je hned několik zaručených tipů. Stálicí na předních příčkách žebříčků prodejnosti je Břicháč Tom alias Tomáš Kosačík. Po mnoha neúspěšných pokusech zbavit se nadváhy našel svou vlastní metodu, díky které zhubl během jednoho roku 27 kg, a nenechal si ji pro sebe. Na svém úspěšném blogu a stránkách knih Břicháč Tom – Jak jsem zhubl 27 kg a jak můžete i VY!, Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma či Břicháč Tom a Lucie sdílí ověřený hubnoucí postup a recepty. Mezi bestsellery se dlouhodobě drží také vizuálně i obsahově atraktivní kuchařky Jíme zdravě s Fitrecepty a Jíme zdravě s Fitrecepty II. Originální snídaně, svačiny, polévky, obědy, večeře, pomazánky, mlsání, nápoje, saláty… Vše jednoduché, zdravé, z dostupných surovin, doplněné nutričními hodnotami a tipy, čím jídlo ozvláštnit.

Klíčovým poselstvím Cukrfree kuchařky známé blogerky Janiny Černé je, že i život bez cukru může být skutečně sladký! A to je určitě povzbudivé zjištění, nejen pro ty, kteří se snaží zhubnout. Recepty v této knize jsou nízkofruktózové, většina z nich je také nízkosacharidová s větším obsahem tuků a všechny jsou zároveň bezlepkové. Další oblíbená blogerka KAMU alias Kamila Rundusová věnovala svou Nejbarevnější kuchařku KAMU všem, kteří milují jídlo, život, cestování a hledání nových pestrých chutí a vůní. Sázkou na jistotu jsou kuchařské knihy šéfa Pražského kulinářského institutu Romana Vaňka, nejnověji Jednoduše & dokonale – ZELENINA A LUŠTĚNINY. Odlehčit jídelníček a jíst zdravěji, aniž byste při tom rezignovali na skvělou chuť, můžete také s knihou Lehká kuchyně obsahující přes 100 receptů, vyzkoušených v redakční kuchyni časopisu Apetit.

 

Fotografie zaslala Anna Peňásová, 2media.cz s.r.o. - děkujeme.

Knižní tipy: Jak zhubnout do plavek a začít žít zdravě bez hladovění? Knižní tipy: Jak zhubnout do plavek a začít žít zdravě bez hladovění?

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka