Johannesbad v Bad Füssingu

Největší termální lázně v Německu

V Dolním Bavorsku, téměř na hranici s Horním Rakouskem, se v obci Bad Füssing nachází lázeňský komplex Johannesbad – absolutní špička mezi termálními lázněmi. Lázeňský areál Johannesbad s vodní plochou 4.500 m² a 60.000 m² zelené plochy určené k odpočinku a relaxaci patří k největším termálním lázním v celém Německu. Město Bad Füssing je od Prahy vzdálené jen 250 kilometrů a od hraničního přechodu Strážný pouhých 87 kilometrů.

On-line magazín WellnessNoviny.cz pro vás připravil zajímavou letní soutěž. Volné vstupenky do lázní Johannesbad získá autor spávné odpovědi, která dojde v pořadí 419., vstupenky na jízdy na letní bobové dráze v St. Englmaru získají autoři správných odpovědí, které obdržíme v pořadí 235. a 693.

V areálu čeká na návštěvníky celkem 13 bazénů, nesčetné množství masážních trysek, pohodlných lehátek, protiproudy, rázové vlny a více než 100 m dlouhá divoká řeka. V bazénu koncipovaném jako vulkán jsou stěny obloženy umělým kamenem připomínajícím skály a vodopád. Zárukou nezapomenutelných zážitků jsou barevné světelné efekty při večerním koupání. K největším lákadlům v lázních Johannesbad patří bezesporu více než 35 m dlouhý plavecký bazén nebo bazén s umělými rázovými vlnami v zastřešeném vnitřním prostoru lázní. Teplota vody v bazénech se pohybuje mezi 27 až 39 °C a ve všech bazénech se nachází zdraví prospěšná minerální voda s obsahem síry, jež pochází z místního pramene Johannesquelle o teplotě 56 °C. V dnešní době se do bazénů areálu vyčerpá denně až 1 milion litrů. Přirozená teplota, důležité minerální látky, ale i obsah síry – to vše dělá termální vodu lázní Johannesbad Bad Füssing výjimečnou.

„Na každém kroku a při každém pohybu o vás pečuje zdraví prospěšná minerální termální voda.“

Kromě největších německých lázní můžete toho v Johannesbad Bad Füssing objevit ještě mnohem víc. Například terapeutické středisko Medical Wellness a Beauty, které je centrem novodobého druhu pro medical fitness, pohyb, sport, rehabilitační sport, prevenci, uvolnění, výkonnou diagnostiku, medical wellness, péči o tělo a fyzioterapii na ploše více než 2.000 m² v prvním poschodí areálu Johannesbad. Nebo si dopřejte ošetření pleti v lázeňském kosmetickém salonu „Beautywelt“, kde naleznete širokou nabídku různých „beauty balíčků". Milovníci saun určitě ocení saunový svět o rozloze 800 m² s 5 různými druhy saun (indická parní lázeň s křišťálovými květy, turecká lázeň nebo finská sauna). O něco na čtení během relaxování se postará nákupní centrum Jovendi. Kromě toho probíhají v nových, vysoce funkčních prostorách aktivní kurzy jako např. Qi Gong, Taiji, jóga, páteřní gymnastika, kardiový trénink a ambulantní fyzioterapie. O trénující se starají vysoce kvalifikovaní, státně zkoušení diplomovaní lektoři, sportovní terapeuti a fyzioterapeuti. Nejvyšší standard kvality garantuje také vícenásobná certifikace odborné kliniky Johannesbad Fachklinik.

„Pobyt v termálních lázních je vysoce účinný při onemocněních pohybového aparátu, srdečních potížích, oběhových problémech, poruchách prokrvování a při syndromu vyhoření.“

Návštěvníci z Čech mají stále větší zájem i o kulturně-společenské akce, kterých se zde koná ročně zhruba 2.000. Jednou z nich je i například velkolepý ohňostroj, který rozzáří nebe přímo nad termálními bazény lázní Johannesbad.

Podrobné informace o otevírací době a vstupné Johannesbad nalaznete na internetových stránkách: http://www.bad-fuessing.de/oteviraci-doby-a-ceny-2/

 

Johannesbad nabízí mnohem víc!

  • saunový svět s 5 saunami  - na ploše 800 m2
  • svět wellness (masáže)
  • kosmetické salóny “Beautywelt”
  • medicínské fitness centrum - na ploše větší než 2000 m2
  • terapeutické centrum (fyzioterapie, masáže atd.)
  • lázeňskou restauraci
  • kavárnu Wiener Café
  • “Jovendi” - nákupní centrum

Fotografie zaslala Veronika Edel, Informační centrum Plzeňského kraje a Bavorska – děkujeme.

 

Johannesbad v Bad FüssinguJohannesbad v Bad FüssinguJohannesbad v Bad FüssinguJohannesbad v Bad FüssinguJohannesbad v Bad Füssingu
Z jaké hlouby vystupuje termální pramen Johannesquelle?
100 m
500 m
1.000 m
Soutěž končí 31.8.17 v 23:59
Vaše jméno a město
Váš e-mail

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka