Jedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, Slovensko

Wellness, golf a kulinářské zážitky

Destinace Vysoké Tatry je turisticky velmi atraktivní. V článku vám představíme nepřeberné možnosti jedinečného hotelu v Tatrách, ze kterých se každý návštěvník bude radovat. Hotel citlivě zasazený do krajiny je součástí golfového resortu Black Stork. Vzhledem k zájmu našich čtenářů o zajímavé lokace jsme se vydali hotel a jeho služby vyzkoušet.

Příjezd k hotelu je dobře značen, vedle hotelu se nachází dostatečné množství parkovacích míst na hlídaném parkovišti. Využít můžete i možnost vlakové dopravy, v blízkosti hotelu zastávka Veľká Lomnica-Golf, případně autovlak do Popradu.

Příjemná recepční nás seznamuje s možnostmi hotelu pro ubytované hosty a předává karty od pokoje. Náš pokoj se nachází v prvním patře a okna balkonu jsou situována přímo na golfové hřiště. Pokoj působí útulně včetně velké postele, nechybí Wi-Fi připojení k internetu a pracovní stůl. Atmosféře přispívá, že hotel provozuje rodina Hruškova. Je vidět, že s láskou a profesionalitou.

Hotel disponuje 28 dvoulůžkovými pokoji a 1 apartmá. Během pobytu se můžete těšit pohledem na hřebeny Vysokých Tater nebo na golfové hřiště. Veškeré vybavení hotelu působí elegantně, ale zároveň navozuje velice příjemnou a odpočinkovou atmosféru.

Po dlouhé cestě se jdeme osvěžit domácí limonádou s čerstvým ovocem, kávou a vynikajícím dezertem, které peče vyhlášená hotelová cukrářka Dáška Korenková. Dezerty jsou skutečně vynikající, lehké a každý den čerstvé. Dopřát si můžete i bezlepkové a bezlaktózové koláče. Lobby bar láká k posezení i jako místo relaxace a odpočinku po turistice či sportu. V zimních měsících vás nadchne posezení u plápolajícího ohně v krbu. V čase 14:00 – 17:00 je servírována káva a zákusek za jednotnou cenu 2,50 €.

Občerstvení se vydáváme prozkoumat blízké okolí hotelu. Večeře je podávána v hotelové restauraci. Po delším rozhodování si necháváme poradit (chování obsluhy je profesionální a nevtíravé) a ochutnáváme Hovězí consommé s krupicovým knedlíčkem a Zvěřinové ragú na burgundský způsob. Vynikající úprava a kombinace chutí. Na všem je znát rukopis šéfkuchaře Andreje Hurajta. Prostory restaurace jsou vhodné kromě příjemného posezení i k pořádání různých společenských akcí i svateb.

Procházíme se večerní přírodou kolem hotelu. Díky tichu a přírodě byl náš spánek ničím nerušený a dlouhý. Dokonce jsme si přispali. Druhý den začínáme vydatnou snídaní. Snídaně formou bufetového stolu probíhá rovněž v hotelové restauraci. Bufet je přehledný a průběžně doplňován. Zahrnuje i koutek zdravé výživy, sýry, výběr čerstvého ovoce a zeleniny. Přítomnost každého hosta je personálem zaznamenána ihned po jeho příchodu s přáním pěkného dne.

Půjčujeme si golfové vybavení a v doprovodu trenéra se vydáváme na kryté golfové odpaliště. Údery pod odborným vedením nám celkem jdou a tak přecházíme trénovat patování. Toto zkouší naší trpělivost a cit pro menší údery. Po obědě a kávě na terase hotelu (opět s nádherným výhledem na Tatry) následované odpočinkem jdeme zkusit hru na 3 PAR golfové akademii. Což je vlastně takové menší hřiště o třech jamkách. Tato hra nás baví nejvíce a tak poctivě trénujeme následující dvě hodiny.

Klid a příroda poskytují soustředění na hru. Kromě 27 jamkového golfového hřiště (3 kombinace hřišť: Taylor & Braid, Braid & Vardon, Taylor & Vardon) je k dispozici kryté odpaliště (driving range), chipping area, 2x putting green a 3 PAR golfová akademie, profesionální golfoví trenéři, půjčovna golfového vybavení a vozíků, golfový obchod a simulátor. I když jste obklopeni horami, hřiště je celkem rovné a má rozsáhlou soustavu jezírek na Skalnatém potoku, jenž vytéká přímo ze Skalnatého Plesa pod Lomnickým štítem. Rovinatý ráz má i 3PAR akademie.

Hosté hotelu mají k dispozici neomezený vstup do wellness centra, které využíváme k odpočinku a relaxaci našich unavených svalů. Plaveme ve vnitřním bazénu s protiproudem a hýčkáme se masáží ve vířivce. Zcela nás uchvátil venkovní teplý bazén s terasou a nádherným výhledem na Tatry. V bazénu jsou též masážní trysky. K osvěžení je připravena voda. Zájemci si mohou doobjednat masáže a další procedury. Od klasické masáže po reflexní, medovou, lávové kameny, lymfatickou až po thajskou aromatickou masáž či masáž ajurvédskou.

Na pokojích jsou k dispozici župany a tak do wellness projdete velice pohodlně. Dále máte na pokoji připravenu tašku s prostěradlem do saun a osuškou. Za čisté lze vyměnit v recepci, nebo vám připraví při úklidu pokoje. Samozřejmostí jsou plně vybavené šatny včetně převlékáren a skříněk.

Druhý den po snídani jedeme navštívit blízký Wild Park. Jedná se o zoo, která nabízí i kontaktní a vzdělávací program. Nadchne zejména děti. Nás zaujali chameleoni, jsou úžasní.

Obědváme v hotelové restauraci. V čase 12:00 – 15:00 hodin je hostům nabízeno chutné denní menu. Následně relaxujeme na hotelové terase, neboť počasí je k nám v odpoledních hodinách příznivé. A výhled na majestátné vrcholy Tater unikátní.

Osvěženi jdeme opět využít golfové možnosti resortu. Rozcvičujeme se na odpališti a hrajeme několikrát 3 PAR akademii. Vstup na tréningové plochy je bezplatný. Je to zábava i sport na celý den, osobně doporučujeme.

Večer opět odpočíváme v moderním wellness. Tentokrát v části zvané Vitální svět. K dispozici jsou suchá, parní aromatická a infra sauna. Doplněné venkovním ochlazovacím bazénkem, tropickou sprchou i ledovým vedrem. Relaxujeme ve vířivce a na lehátkách v tepidáriu. Komorní prostředí přispívá k naší regeneraci. Nic se však nevyrovná teplému venkovnímu bazénu s masážním programem pod večerní oblohou. Wellness centrum je otevřené v čase 7:00 – 22:00 hodin. Pro menší skupinu je možno využít soukromí ve wellness až do půlnoci, tj. po 22:00 do 24:00.

Příjemně unaveni z celodenního vyžití volíme k večeři něco lehčího a zkoušíme Hříbkové kapučíno s klouzkovou pěnou a Pappardelle v krémové kuřecí omáčce s křepelčím vajíčkem a uzenou jelení šunkou. Uléháme v pozdních hodinách za svitu hvězd. Bohužel již následující den náš pobyt končí.

Nejvíce nás zaujalo:

  • umístění hotelu uprostřed tří golfových hřišť
  • nádherné výhledy na Vysoké Tatry či golfové hřiště
  • moderní wellness centrum
  • komfortně a pohodlně řešené hotelové pokoje
  • vysoká kvalita všech poskytovaných služeb včetně gastronomie na špičkové úrovni
  • profesionální, ochotný a usměvavý personál

 

KONTAKT:

Hotel International****

Tatranská 754
059 52 Veľká Lomnica, Slovensko

Tel: + 421 52 466 11 11
E-mail: international@golfinter.sk
Web: www.international.sk

 

Kombinace čisté přírody, relaxace v moderním wellness centru a golfu v nás zanechala nezapomenutelný dojem. Moc rádi se vrátíme.

Přijeďte se přesvědčit, vyzkoušejte i vy pobyt v Hotelu International!

Vyzkoušela Olga Nováková s manželem, září 2017

Jedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, SlovenskoJedinečný odpočinek v Hotelu International****, Velká Lomnice, Slovensko

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka