Jaroslav Pallas ve finále mistrovství světa v saunových ceremoniálech

SAUNA WM - mistrovství světa proběhlo v Bad Hofgastein v Rakousku

Český tým se zúčastnil již podruhé oficiálního mistrovství světa v saunových ceremoniálech. Saunová událost SAUNA WM 2013 proběhla ve svém pátém ročníku v krásném prostředí Bad Hofgasteinu v Rakousku. V prostorné sauně Cascadia, lázní Alpentherme, se uskutečnilo 58 soutěžních vystoupení - saunových show. Náš Jaroslav Pallas postoupil do finále světového mistrovství a zde obsadil pěkné, osmé místo za saunový ceremoniál v indiánském stylu.

5. ročník mistrovství světa v saunových ceremoniálech nabídl 30 soutěžících v soutěži jednotlivců. Letos poprvé většina soutěžících prošla oficiálními kvalifikacemi, národními mistrovstvími v saunových ceremoniálech. Podle českého modelu v rámci jarního SaunaFestu se kvalifikace uskutečnila ještě v dalších zemích, např. Polsku nebo Maďarsku. Novinkou byla také soutěž týmů.

Po našem příjezdu jsme měli celý den na prohlídku saunového světa, okolí a samozřejmě jsme využili i možnost trénovat přímo v Cascadii, sauně pro MS 2013. V pátek večer začala soutěžní část - nejdříve rakouská kvalifikace a následně také soutěž prvních soutěžících ze světového mistrovství. To pokračovalo celodenním sobotním programem. V sobotu večer se uskutečnila soutěž týmů a v neděli pak bylo velké finále deseti nejlepších finalistů. Mezi TOP 10 se probojoval i Jaroslav Pallas a to byl důvod k naší velké radosti.

Indiánský ceremoniál doplněný indiánskými rekvizitami, pěkným oblekem saunéra i zajímavou hudbou a indiánským příběhem sklidil velký potlesk. Jaroslav Pallas ukázal pestrou škálu ručníkových kreací, měl dobře zpracovanou choreografii a zajímavé esence pro polévání kamenů. Ve velké konkurenci těch nejlepších z celého světa obsadil celkově 8. místo.

Na Mistrovství světa se z oficiálního mistrovství ČR v saunových ceremoniálech v rámci akce SaunaFest probojoval Jaroslav Pallas (saunér Cedrus Spa) z 1. místa a Lukáš Poluk z 2. místa (saunér Saunia Praha). Oba pak soutěžili ještě v týmové soutěži. Czech National Sauna Master Team je novou značkou pro českou delegaci v zahraničních soutěžích. Vedle SAUNA WM jsme vyslali letos nejlepší české saunéry ještě na dva světové poháry - soutěže v saunových ceremoniálech. Na MS jsme byli nepřehlédnutelní, tak jak se sluší na zemi, kde saunové ceremoniály získávají stále větší popularitu. Saunéry doplnili Pavel Hofrichter, Radovan Štícha, Roman Málek - organizátoři SaunaFestu a Jiří Sonntag, saunér Relax centra Kolštejn, který nesoutěžil. Dalšími návštěvníky akce z ČR byla řada fanoušků, kterým děkujeme za podporu, Věra Slezáková nebo Hana Platenková ze Saunového ráje Holice.

Hodnocení vystoupení se provádělo dle tradičního postupu - tedy hodnocení kelímků. Pokud návštěvník naplnil svůj kelímek až po okraj, dal tím najevo naprostou spokojenost. Každý účastník saunového ceremoniálu dostal jeden kelímek a nabral si vodu podle svého stanoviska. Vodu z kelímku pak rozdělil mezi tři kategorie - technika, celkové provedení a zábava. Novinkou letošního ročníku byla odborná porota. Na každý ceremoniál byl nominován jeden porotce, který hodnotil zejména kvalitu provedení ceremoniálu, práci saunéra s ohledem na bezpečnost, zdraví a co nejlepší předvedení s ohledem na návštěvníky. Mezi porotci mistrovství světa v saunových ceremoniálech, odborníky byl i český zástupce - Pavel Hofrichter.

Doprovodný program nabídl brilantní předvedení ruské banji nebo třeba vystoupení úžasného saunéra Lay Pang Onga, který působí v Dánsku. S ním také jednáme o jeho účasti na jarním SaunaFestu. V programu se objevilo i testování saunových esencí, jakási hitparáda saunových esencí, kterou jsme poprvé měli na českém SaunaFestu.

Mistrovství světa doprovázelo skvělé počasí a vezeme si množství nápadů, inspirace a zážitků. Letos bylo i několik organizačních nedostatků, ale celkový pocit z mistrovství zůstává příjemný. Děkuji také za účast všem návštěvníkům, kteří naváhali urazit stovky kilometrů a povzbudit náš tým. Připravujeme další saunové události (nejbližší je Sauna Herbal Cup nebo den saunových ceremoniálů v Trutnově) a těšíme se na váš zájem.

Výsledky:

1. Dirk van Offel
2. Christian Lohrengel
3. Fabian van Dijk
4. Visar Bytygi
5. Izabela Zoladz
6. Cristian Rebedeu
7. Szolari Zsolt
8. Jaroslav Pallas
9. Gerald Snellink
10. Diana Laig
11. Christian Steger
12. Attila Tompek
13. Christian Bonapersona
14. Muharem Hasanovic
15. Soren Rusbjerg
16. Daniel Bulka
17. Janis Pavlovic
18. Jens Kolb
19. Mehmet Burack Özkislali
20. Oleg Shmaliy
21. Gerald Kampert
22. Ivan Boyarintsev
23. Sixten Sollheim
24. Tudor Moiceanu
25. Arianna Miotto
26. Lukas Poluk
27. Vanja Gril
28. Bo Hegelund
Disqu 29. Frida Passgard
Disqu 30. Zied Achouch

Jaroslav Pallas ve finále mistrovství světa v saunových ceremoniálechJaroslav Pallas ve finále mistrovství světa v saunových ceremoniálechJaroslav Pallas ve finále mistrovství světa v saunových ceremoniálechJaroslav Pallas ve finále mistrovství světa v saunových ceremoniálechJaroslav Pallas ve finále mistrovství světa v saunových ceremoniálechJaroslav Pallas ve finále mistrovství světa v saunových ceremoniálechJaroslav Pallas ve finále mistrovství světa v saunových ceremoniálechJaroslav Pallas ve finále mistrovství světa v saunových ceremoniálechJaroslav Pallas ve finále mistrovství světa v saunových ceremoniálech

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka