Investice do péče o nás samé se vždy vyplatí

Ať už patříte mezi ty, kteří kouzlu wellness dávno propadli, nebo se chystáte tento "svět" teprve objevovat, neměli byste vynechat veletrh Wellness Balnea, jehož pátý ročník proběhne ve dnech 8. - 10. října v PVA Letňany. Ani tým naší redakce u toho nebude chybět. A protože pětileté trvání veletrhu je i důvodem k malému zamyšlení, přinášíme vám nyní rozhovor s manažerkou této akce, Ing. Taťánou Novotnou:

S jakými cíli jste před 5 lety veletrh zakládali,  máte pocit, že se vám je daří naplňovat?
Veletrh WELLNESS BALNEA  vznikl jako logická reakce na zvyšující se poptávku vystavovatelů po samostatném veletrhu s tématikou wellness. Každoroční navýšení počtu vystavovatelů i návštěvníků nám potvrzuje, že toto rozhodnutí bylo správné.

S jakými očekáváními na veletrh přicházejí  návštěvníci, vyvíjí se nějak jejich složení?
Odborná veřejnost na veletrhu vyhledává především novinky a kontakty z oboru.
Ostatní návštěvníci využívají možnosti vyzkoušet různé druhy masáží, kosmetických ošetření, navštěvují přednášky. Mohou strávit příjemný den a získat kvalitní informace pro své zdraví a krásu.

Proměnili se nějak za dobu trvání veletrhu vystavovatelé a co jim umíte nabídnout „navíc“?
V letošním roce  jsme uzavřeli spolupráci se všemi profesními asociacemi, které se tématikou wellness zabývají a spolu s nimi pořádáme během veletrhu dvě odborné konference a řadu dalších přednášek. Můžeme tedy nabídnout na jednom místě v krátkém čase informace a zkušenosti, které jsou tím nejcennějším artiklem.

Jak se daří tento veletrh odlišit od ostatních, které buď mají wellness v názvu nebo zahrnují tuto tématiku do své nomenklatury?
Veletrh WELLNES BALNEA zahrnuje kompletní nabídku služeb a zboží – lázeňství, rehabilitaci, bazény, solária, fitness, kosmetiku i dietologii. V této šíři nomenklaturu na žádném jiném veletrhu nenaleznete, a to je také jeden z důvodů našeho úspěchu.

Kam se, podle Vás, budou veletrhy s tématikou zdravého životního stylu dále vyvíjet?
Tak jako celý obor wellness v Čechách, tak i veletrhy teprve nabírají na své síle. Celosvětový trend naznačuje, že investice do péče o nás samé se vždy vyplatí. Doufám, že i náš veletrh se v budoucnu stane mezinárodním setkáním toho nejlepšího, co lze nabídnout i očekávat.

Co jste si Vy sama musela nastudovat o tomto oboru, jsou nějaké aktivity, které jste objevila „pro sebe“?
Při každém jednání s vystavovateli máte možnost dozvědět se zajímavé informace; jsou to lidé, kteří v tomto oboru podnikají a mají přístup k nejnovějším informacím. Jejich zkušenosti jsou neocenitelné, a to je i jeden z důvodů,  proč je práce ve veletržní správě tak atraktivní.

Jaký je Váš osobní typ na wellness dovolenou?
Každý pobyt  musí korespondovat s Vaší osobností a potřebami. Pokud bych si mohla vybrat, pak bych volila Mrtvé moře a některý z tamních skvělých wellness hotelů.


Děkuji za rozhovor.


Ptala se Petra Dolanská

Investice do péče o nás samé se vždy vyplatíInvestice do péče o nás samé se vždy vyplatíInvestice do péče o nás samé se vždy vyplatíInvestice do péče o nás samé se vždy vyplatí

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka