Hotel Alpská vyhlídka

Ticho, které vejde do vzpomínek

Neproniknutelný horský val táhnoucí se v délce sto čtyřiceti kilometrů při jihozápadní hranici Čech – to je Šumava. Dáma mezi českými horami, která patří k nejvzácnějším klenotům české krajiny. Stylový horský hotel ALPSKÁ VYHLÍDKA naleznete v jedinečném prostředí Klostermannových "Šumavských hvozdů". Luftkurort“ (Vzdušné lázně) - tento statut mají sousední bavorské obce.

Na Šumavě najdeme prales se staletými stromy i divokou řeku. V každé roční době nás tu něco překvapí, protože se před našima očima příroda neustále mění. Kopce, lesy a potoky naplněné nekonečnou melancholií. Voda, která se v mlze promění na prudký liják a z lesních luk udělá bažiny. To vše je Šumava – dědička někdejšího Královského hvozdu. A uprostřed ticha, rozjímání a požehnaného odpočinku najdeme skutečný pramen živé vody – úchvatný hotel Alpská vyhlídka.

Zaniklá osada Bučina

Na bývalé Horní stezce, vedoucí z Kašperských Hor přes městečko Finsterau do Pasova, v těsné blízkosti zemské hranice s Bavorskem, byla na jižním svahu Poštovní hory okolo roku 1770 založena osada. V nadmořské výšce 1200 metrů nejvýše položená ves na Šumavě. Staré buky inspirovaly první osadníky k pojmenování místa na Buchwald (česky Bučina).

Za první republiky stávalo na Bučině přes 50 domů – fořtovna, mlýn, hájovna, obecná škola, pila i spořitelna. Nechyběla ani budova celního úřadu a finanční stráž. I když zima na Šumavě bývala drsná a nekonečně dlouhá, osadníci se činili a vybudovali rybník i obecní rozvod vody. Samostatnou kapitolou bylo tamní pohostinství. Vyrostl tu Hotel Fastner, hostinec Zum Tiroler a nakonec i Pešlova chata. Po druhé světové válce ves Bučina zmlkla a zanikla.

A právě na místě Pešlovy chaty stojí dnešní horský hotel ‒ Alpská vyhlídka, který, třebas pod jiným názvem, ze zapomnění vykřesal jeho majitel JUDr. František Talián. Hotelovým hostům nabídl pohled na šumavské kopce a za jasného počasí i na alpské velikány, a to přímo z oken znovuzrozeného místa na samé hranici s německými sousedy.

Pohled z hotelové terasy na Bavorský les, německé pokračování Šumavy, je natolik ohromující, že stojí za to si jej uložit do paměti! Šumavské smrky, které odtud uvidíme, dorůstají až padesátimetrové výšky.

Ani ne pět minut a jsme v Německu přes hraniční přechod Bučina-Finsterau, který slouží pěším i cyklistům. V německém městečku můžeme navštívit národopisné muzeum a skanzen.

Dr. Talián pamatoval na tradice

Duchovně založený člověk dr. Talián pamatoval i na tradice svého kraje a k těm patří – kapličky. Jednu takovou nechal umístit hned vedle Hotelu Alpská vyhlídka, aby sloužila drobným bohoslužebným úkonům hotelových hostů i pocestných. Jinou kapličku najdeme na křižovatce cest – jedna z nich nás přivede k pramenu královny českých řek – Vltavě, všechny ostatní do lůna lesů a luk, romantických slatí…

Stylový hotel Alpská vyhlídka si vás podmaní svou bezprostředností. Svěřit se do péče zdejšímu personálu znamená sžít se nejen s krajinou, ale i s lidmi. Vždyť tu najdete samé rodilé Šumavany a ti nejlépe vědí, jak a čím svým hostům zpříjemnit pobyt – od čerstvého chleba z vlastní pekárny po kulinářské pochoutky, sportovními legráckami na koloběžkách, hlavně však tím, co je pro mnohé z nás k nezaplacení: nekonečným tichem, které vás pohltí tak, že navěky vejde do vzpomínek…

Luftkurort“ (Vzdušné lázně) - tento statut mají sousední bavorské obce.

Vychází jednak z nadmořské výšky, ale hlavně z absolutně čistého vzduchu a „zelených plic“ Šumavy. V průběhu svého pobytu se trvale pohybujete v nadmořských výškách okolo 1.200 m, při zdolávání šumavských vrcholů až do výše 1.453 (Velký Roklan). Široká nabídka turistických cílů a tras vám dá zapomenout na život ve městě. Kombinujte svůj pobyt v přírodě s péčí o tělo a ducha.

Ubytování je poskytováno ve dvou a třílůžkových pokojích a apartmánech, celkem 32 lůžek. Pro chvíle relaxace je k dispozici privátní wellness: whirlpool, finská sauna, infra sauna, popř. parní lázeň. V případě zájmu a předchozím objednání zajistíme maséra pouze pro vás.

Užijte si zde své zasloužené chvíle odpočinku. Buďte aktivní v zelené přírodě, užívejte si zaslouženého odpočinku.

 

Hotel Alpská vyhlídka

Bučina 149, CZ-384 93 Kvilda
Tschechische republik
Tel.: +420 380 428 888, +420 730 166 838
E-Mail: hotel@alpskavyhlidka.cz

Hotel Alpská vyhlídkaHotel Alpská vyhlídkaHotel Alpská vyhlídkaHotel Alpská vyhlídkaHotel Alpská vyhlídkaHotel Alpská vyhlídkaHotel Alpská vyhlídkaHotel Alpská vyhlídkaHotel Alpská vyhlídkaHotel Alpská vyhlídkaHotel Alpská vyhlídka

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka