HOLIDAY WORLD 2013 proběhne tradičně v Holešovicích

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy, je členem prestižní mezinárodní asociace veletrhů cestovního ruchu ITTFA a jeho organizátorem je Incheba Praha.

Nad veletrhem převzal záštitu ministr pro místní rozvoj pan Kamil Jankovský. V roce 2013 se bude konat 22. ročník, který proběhne ve dnech 7. - 10. února 2013 v areálu holešovického Výstaviště v Praze společně se 7. ročníkem gastronomického veletrhu TOP GASTRO & HOTEL a 18. ročníkem veletrhu GOLF SHOW.

Partner veletrhu HOLIDAY WORLD
Partnerem veletrhu HOLIDAY WORLD 2013 se stalo hlavní město Praha, které se bude prezentovat v široké škále reklamních aktivit nejen v době předveletržní, ale hlavně v samotném průběhu veletrhu. Praha je hlavním turistickým lákadlem naší země, které na sebe váže většinu veškerých příjezdů turistů. Nejvíce turistů přijíždí v poslední době z Německa, Ruska a Polska. Hlavní město je nejvýznamnější a nejrozsáhlejší městskou památkovou rezervací v České republice. Historické jádro Prahy je od roku 1992 již 20 let součástí seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Hlavní město Praha je zřizovatelem turisticky atraktivních objektů a míst, mezi které patří Muzeum hlavního města Prahy, Galerie hlavního města Prahy, ZOO Praha aj.

Domácí vystavovatelé
Návštěvníci HOLIDAY WORLD 2013 budou mít možnost v rychlosti procestovat téměř všechny regiony České republiky. Největšími vystavovateli mezi krajskými úřady jsou kraje Ústecký, Středočeský, a Liberecký.
Novinkou mezi regionálními vystavovateli bude společná expozice Jihočeské centrály cestovního ruchu a jejího přeshraničního rakouského partnera pod názvem Zemská výstava jižní Čechy - Horní Rakousko.
Mezi vystavovateli budou také samostatná města jako Česká Třebová, Příbram, Kadaň, Sokolov, Terezín, Ústí nad Orlicí, Most aj.

Zahraniční vystavovatelé
Pravé křídlo Průmyslového paláce bude tradičně patřit prezentaci zahraničních centrál cestovního ruchu. Mezi nováčky veletrhu se letos zařadí exotická a vzdálená Venezuela, po několika letech budou mít návštěvníci možnost zhlédnout opět expozici Tchajwanu, velkým lákadlem bude určitě stánek Dominikánské republiky, Kuby a třeba Thajska. Nechybět budou oblíbené země letních dovolenkových cest jako Chorvatsko, Tunisko, Egypt, Maroko, Bulharsko, Kypr, Černá Hora aj.
Slovensko je kromě národního stánku SACRu zastoupeno kraji Nitranským, Trenčianským, městem Piešťany a společnou expozicí slovenských hotelů na stánku Hepexu.

Anketa o ceny „Kraj mého srdce“
Ve spolupráci s redakcí KAM po Česku spustili organizátoři z Incheby Praha internetovou hlasovací anketu o ceny „Kraj mého srdce“. Anketa je vyhlášena v sedmi kategoriích a hlasující svým kliknutím vyberou nejlepší české regiony pro trávení např. letní nebo zimní dovolené, stanoví nejzajímavější cykloturistický kraj naší vlasti nebo kraj nejvhodnější pro pěší turistiku. Anketa „Kraj mého srdce“ stejně jako veletrh HOLIDAY WORLD probíhá pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj a poběží do konce ledna 2013. Výsledky ve všech kategoriích budou vyhlášeny právě na veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2013 včetně předání ocenění zástupcům vítězných regionů ČR. Hlasující rovněž nepřijdou zkrátka, protože i pro ně jsou na veletrhu HOLIDAY WORLD připraveny zajímavé ceny. Více podrobností najdete na portálu www.kampocesku.cz a stránkách veletrhu www.holidayworld.cz.

Hlavní odborný mediální partner
Společnost C.O.T. media s.r.o. a její časopis COT Business jsou hlavním odborným mediálním partnerem veletrhu HOLIDAY WORLD 2013. Pro veletrh HOLIDAY WORLD se kromě tradičních metod a prostředků připravují některé novinky v komunikaci s návštěvníky.

Partner odborného doprovodného programu
Veletrh se tradičně skládá ze dvou částí, kterým náleží odpovídající doprovodný program. První dva dny jsou určeny odborné veřejnosti a pro příští rok se garantem celého odborného programu stává společnost Seznam.cz resp. Sdovolená.cz. Partneři veletrhu HOLIDAY WORLD slibují atraktivní témata, celkové nové pojetí programu a zajímavé osobnosti, které přilákají návštěvníky a diskutující.

Bezplatný elektronický katalog vystavovatelů
Incheba Praha nabízí opět všem vystavovatelům a odborným návštěvníkům veletrhu HOLIDAY WORLD elektronický katalog vystavovatelů, který bude celoročně přístupný na www.holidayworld.cz včetně všech kontaktních údajů a charakteristiky jejich činnosti. K tradiční papírové verzi a variantě na nosiči CD přibývá další možnost následného využití údajů o vystavovatelích v průběhu celého roku.

Společné expozice pro členy asociací
Osvědčenou formu společné expozice využijí jak členové ACK ČR, tak i AČCKA. Výstavní sektory o ploše 6 m2 (3x2 m) jsou velmi efektivní z pohledu nákladů a komunikace s návštěvníky. Jedná se o léty prověřenou formu prezentace, kterou využívá stabilní okruh vystavovatelů. Společné expozice obou asociací budou umístěny v těsném sousedství ve vstupní Veletržní hale.

Doprovodný program veletrhu HOLIDAY WORLD pro veřejnost je spíše znám pod názvem World Film. Program tohoto filmového festivalu postupně vzniká a bude včas zveřejěn. Svůj nový projekt pro příští rok 2013 na veletrhu Holiday World zahájí a představí Expediční kamera.

Soutěž pro návštěvníky
Organizátoři připravují ve spolupráci se zúčastněnými cestovními kancelářemi opět soutěž pro návštěvníky veletrhu. “Zájezdy za million” umožní pouze jen návštěvníkům veletrhu získat slevové kupony v hodnotě 5 – 10 000 Kč na příští hlavní turistickou sezonu. Žádnou podobnou akci nebude možné nalézt na internetu, slevové kupony na zájezdy bude možné vyhrát pouze osobně na veletrhu HOLIDAY WORLD 2013.

WWW.ZAJEZDYZAMILION.CZ

Na minulém veletrhu HOLIDAY WORLD 2012 si výherní kupon odneslo na 120 návštěvníků (20% nárůst oproti roku 2011), kteří se prostřednictvím svých mobilních telefonů přihlásili do soutěže a kteří je získali v průběhu několika atraktivních veřejných losování před davy dalších přítomných soutěžících.
K soutěži na HOLIDAY WORLD 2013 bude jako v letošním roce zprovozněna speciální internetová stránka www.zajezdyzamilion. cz s logy jednotlivých zúčastněných firem s přímým propojením na stránky cestovních kanceláří.

V období cca 3 týdnů před letošním veletrhem HOLIDAY WORLD 2012 bylo zaznamenáno celkem 20 000 impresí na výše uvedených stránkách. Cestovní kanceláře kromě bezplatné reklamy na stránkách www.zajezdyzamilion. cz získaly nové zákazníky a zajímavý nástroj pro redukci nebo dokonce úplné pokrytí svých nákladů v souvislosti s účastí na veletrhu.
HOLIDAY WORLD 2013 proběhne tradičně v HolešovicíchHOLIDAY WORLD 2013 proběhne tradičně v HolešovicíchHOLIDAY WORLD 2013 proběhne tradičně v HolešovicíchHOLIDAY WORLD 2013 proběhne tradičně v HolešovicíchHOLIDAY WORLD 2013 proběhne tradičně v HolešovicíchHOLIDAY WORLD 2013 proběhne tradičně v HolešovicíchHOLIDAY WORLD 2013 proběhne tradičně v HolešovicíchHOLIDAY WORLD 2013 proběhne tradičně v Holešovicích

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka