HARVIA - vše co potřebujete pro vaši saunu

Jsme finská společnost HARVIA a patříme mezi přední světové výrobce saun a kompletního sortimentu určeného pro výstavbu a vybavení sauny. Široké portfolio našich výrobků zahrnuje infrasauny, parní sauny, elektrická kamna, kamna na dřevo, ovládací jednotky a další saunové doplňky.

Veškeré naše produkty s vysokou přidanou hodnotou poskytujeme v té nejvyšší kvalitě, o čemž svědčí nejen udělení excelentního ratingového hodnocení AAA agenturou Dun & Bradstreet, ale především to, že na trhu působíme již více než šest desetiletí. Jsme hrdá, silná a tradiční značka. Jsme HARVIA.

SORTIMENT

Tradiční finská sauna uvolňuje svaly, poskytuje úlevu od mnoha druhů bolesti, stimuluje krevní oběh, snižuje stres a přináší uvolnění.

Díky sortimentu firmy HARVIA bude mít vaše sauna nejen léčebnou, ale i vysoce estetickou funkci. Dokážeme navrhnout řešení pro každý prostor a saunu zkompletovat přesně podle vašich představ. Ať se jedná o typizované či atypické provedení, ať už jde o ryze soukromou saunu nebo zařízení typu wellness pro komerční využití, vždy je výsledkem produkt, na který jsme pyšní. Dlouholeté zkušenosti, nejnovější vědní poznatky spolu s úctou k tradicím, to vše se projevuje produkcí těch nejkvalitnějších výrobků, které lze v současnosti v oblasti saunování pořídit.

Sázíme na přírodní materiály jako dřevo, ušlechtilý kov, lávové kameny a společně s moderní elektronikou přítomnou v řídících jednotkách, v generátorech páry, v elektrických kamnech vytváříme dokonalou harmonii, která má jediný cíl: udělat ze sauny místo, kam se budete vždy rádi vracet, které vám umožní prožít spoustu nezapomenutelných okamžiků a které se stane přirozenou součástí vašeho života.

Naše sauny doplněné světly, dekorativními kamennými stěnami, celoskleněnými nebo částečně prosklenými dveřmi, okny, lavicemi a panely jsou skutečnými uměleckými kousky, díky nimž si budete moci vychutnat tuto jedinečnou symfonii každou buňkou svého těla.

HISTORIE

Pan Tapani Harvia vyrobil svá první kamna na dřevo v roce 1950 pro vlastní potřebu za účelem vytápění sauny. V témže roce založil společnost HARVIA a začal produkovat kamna určená k prodeji široké veřejnosti.

V letech 1960 - 1970 firma postupně navyšuje objem výroby až na 1 000 kamen ročně, takže v roce 1970 se pan Harvia rozhoduje přestěhovat firmu do města Muurame v centrálním Finsku, kde vybudoval novou tovární halu. V 70. letech společnost rostla tempem kolem 30% ročně až do let osmdesátých, kdy se HARVIA stává předním světovým výrobcem tradičních saunových kamen na spalování dřeva.

V důsledku silné urbanizace, měnícího se životního stylu a tím i zvýšené poptávky po elektrických saunových ohřívačích na konci osmdesátých let HARVIA rozšiřuje svoji výrobu i o tento typ produktů.

Po roce 1990 HARVIA začala vyvážet své výrobky do střední a východní Evropy, do Ruska, do USA a na Dálný východ.

SOUČASNOST

Nyní na počátku 21. století jsme předním světovým výrobcem veškerých typů kamen do sauny. V současné době vyrábíme více než 150.000 kamen ročně, exportujeme do 65 zemí a zaměstnáváme přibližně 300 lidí. I nadále pokračujeme v ambiciózním vývoji produktů, které mají vztah k saunování, wellness a rekreačnímu bydlení.

Výraznou roli ve vedení firmy stále hrají rodinní příslušníci, kteří pečlivě dbají na její stabilitu. Že se nám to daří, o tom svědčí zpětná vazba od spokojených klientů, jejichž množství neustále stoupá, stejně tak jako četně udělovaná ocenění „Podnikatel roku“ a navázání spolupráce se špičkami v oboru, působících na univerzitě v Jyväskylä.

 

OBCHODNÍ ZASTOUPENÍ V ČR

Výhradním dovozcem výrobků značky HARVIA do ČR je společnost Horavia s.r.o (www.finskasauna.cz).

Společně s výrobky, komplexními službami od stavby sauny na klíč až po její zařízení nabízí záruční i pozáruční servis a odborné poradenství.

Fotografie zaslala paní Fejklová z firmy Horavia s.r.o. - děkujeme.

HARVIA - vše co potřebujete pro vaši saunu HARVIA - vše co potřebujete pro vaši saunu HARVIA - vše co potřebujete pro vaši saunu HARVIA - vše co potřebujete pro vaši saunu

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka