Francouzská kosmetika L´OCCITANE oslavuje 10 let na českém trhu

Francouzská značka L'OCCITANE je známá pro své kosmetické produkty snoubící prvotřídní kvalitu s přírodními ingrediencemi z francouzské oblasti Provence. Když roku 1976 Olivier Baussan značku založil, patrně vůbec netušil, jaké popularity se jeho výrobky, pečující o pleť, tělo a vlasy, v budoucnosti dočkají. Již o pět let později vznikla ve francouzském městě Volx první továrna a v roce 1994 se L'OCCITANE poprvé dostal na trh mimo rodnou Francii.

V současné době působí L'OCCITANE ve více jak 85 zemích po celém světě a letos na jaře tomu bude již 10 let, co si získává příznivce z řad žen i mužů v celé České republice. Svou lásku ke značce a jejím produktům chová také Business Development Manager L'OCCITANE, Eva Bušková: „L'OCCITANE je mou srdeční záležitostí. Je pro mne splněným snem pracovat pro tak krásnou značku, stojím po jejím boku již od uvedení na český trh a jsem hrdá, že mohu tyto úžasné produkty představit českým i slovenským zákazníkům“.

L'OCCITANE se při výrobě kosmetiky drží tří stěžejních zásad – autentičnosti, věrohodnosti a respektu. Se svými ekologickými obaly šetří životní prostředí a výrobky testuje pod lékařským dohledem, přičemž se striktně vyhýbá testování na zvířatech. Důležitou roli hraje mimo jiné prokazatelný původ využívaných surovin a raritou je také využití Braillova písma na většině produktů.

Už roku 1980 začal Olivier Baussan poprvé spolupracovat se ženami z africké Burkina Faso, od kterých nakupoval vysoce kvalitní bambucké máslo pro svou kosmetiku. V návaznosti na tuto spolupráci se v průběhu let zrodila nadace L'OCCITANE, která v současnosti podporuje veškeré projekty rozvíjející sociální i ekonomickou samostatnost žen po celém světě. V návaznosti na tuto činnost došlo roku 2009 k důležitému milníku – získání certifikace Fair Trade pro bambucké máslo z Burkina Faso.

Pro L'OCCITANE jsou nejdůležitějším prvkem přírodní ingredience. V nabídce produktů můžete vidět celé řady, zakládající se na jednotlivých přísadách, mezi něž patří například bambucké máslo, levandule, andělika, mandle, slaměnka, verbena či růže. Kosmetické výrobky i vůně jsou inspirovány zásadou fytoterapie a aromaterapie a drží se blízko uvolněnému životnímu stylu Středomoří. Jednou z nejvýjimečnějších kolekcí je patrně La Collection de Grasse, která je pojmenována po proslulém městě parfémů v jižní Francii a snoubí v sobě úchvatné vůně kombinující jedinečné ingredience z nejrůznějších koutů světa. Na tvorbě vůní se přitom podílí ti nejkvalifikovanější parfuméři, mezi něž patří i proslulá Karin Dubreuil.

Kosmetiku L'OCCITANE můžete v České republice nalézt ve 12 prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. První pobočka, která před 10 lety otevřela českým ženám bránu do světa této úchvatné francouzské kosmetiky, sídlí v Plzni. Slovenské zákaznice uspokojí své touhy v 5 prodejnách nacházejících se v Bratislavě, Košicích a Žilině. Pro zákazníky a zákaznice ze vzdálenějších končin je veškeré zboží L'OCCITANE dostupné v eshopu na www.loccitane.cz či www.loccitane.sk.

 

Fotografie poskytla Kateřina Mojdlová, Brands Communications – děkujeme.

Francouzská kosmetika L´OCCITANE oslavuje 10 let na českém trhuFrancouzská kosmetika L´OCCITANE oslavuje 10 let na českém trhuFrancouzská kosmetika L´OCCITANE oslavuje 10 let na českém trhuFrancouzská kosmetika L´OCCITANE oslavuje 10 let na českém trhuFrancouzská kosmetika L´OCCITANE oslavuje 10 let na českém trhu

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka