Do Liberce za Mistry Evropy v aerobiku

Ve dnech 17. – 22. listopadu proběhne v jednom z nejmodernějších českých sportovišť, v liberecké Tipsport Areně mistrovství Evropy v aerobiku. Soutěžní aerobik je atraktivní sportovní disciplína, která si získává rok od roku větší popularitu napříč generacemi mezi všemi, kteří se aktivně věnují zdravému pohybu.

Ke startu na největším a nejlépe obsazeném závodě v tomto sportovním odvětví, který se letos na českém území koná, je přihlášeno celkem cca 663 závodníků ve 330 soutěžních sestavách a utkají se zde reprezentanti z celkem 10 zemí. Jmenovitě z Bulharska, Finska, Itálie, Maďarska, Moldávie, Rakouska, Ruska, Slovenska, Ukrajiny a samozřejmě také z České republiky.

„Slibujeme, že se bude na co dívat,“ říká Andrea Višňová, předsedkyně Komise aerobiku ČR. „Do Liberce dorazí mimo jiné 3 úřadující mistři světa a o titul budou bojovat také čeští sportovci,“ zdůrazňuje Višňová dále. „Kromě toho jsme při této příležitosti připravili pro všechny, kdo se aerobiku věnují třeba jen rekreačně příležitost zacvičit si s Olgou Šípkovou a dalšími lektory,“ doplňuje Andrea Višňová.

Organizátorem Mistrovství Evropy Liberec 2009, které se koná pravidelně ve dvouletých cyklech, je Česká gymnastická federace, která se svou kandidaturou uspěla již v roce 2007. V letošním roce probíhá tato soutěž již pošesté. Původní sportovní aerobik je dnes zařazen do skupiny gymnastických sportů a je sdružen pod nejstarší mezinárodní sportovní federací na světě FIG, která nedávno oslavila 125 let od svého založení. Jedná se o první akci tohoto typu, kterou hostí Česká republika. Veškeré dění budete moci sledovat v TV, médiích nebo na internetové adrese:

Do Liberce za Mistry Evropy v aerobiku Do Liberce za Mistry Evropy v aerobiku

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka