Do Aqua United 2016, se zapojí i Aquapark Kravaře a Bazén Strakonice

Akce se pořádá u příležitosti Světového dne vody, který vyhlašuje OSN již od roku 1993

V roce 1993 vyhlásilo Valné shromáždění OSN 22. března jako Světový den vody. OSN a jeho členské státy v této souvislosti uskutečnily a doporučily konkrétní kroky k ochraně vodních zdrojů na planetě Zemi.

Partnery projektu AQUA UNITED 2016 jsou PVK, AAA Realitní fond, Právo, www.wellnessnoviny.cz, portál www.aquamanie.cz., a další.

Na aktivitách podporujících ochranu vodních zdrojů země a Světový den vody podílí mnoho organizací, jako například UN WATER, FAO, UNESCO, WHO, UNICEF a další.

Do akce se zapojí i  Aquapark Kravaře. Mimo jiné budou mít návštěvníci 22.3. 2016 30 % slevu na vstupném. Aquapark Kravaře je součástí sportovního komplexu Buly Aréna v městě Kravaře 9 km od Opavy. Buly aréna se skládá z krytého zimního stadionu s celoročním provozem, hotelu s 60 lůžky, restaurací, konferenční místnosti, dětského hřiště, minigolfu, bowlingu, basketbalového hřiště, fotbalové hřiště s umělou trávou, fitness, tělocvičny, nafukovací tenisové haly, venkovních antukových kurtů. Průchod do aquaparku je vnitřní spojovací chodbou z recepce hotelu.

Aquapark byl uveden do provozu v roce 2008. Je určen pro 200 návštěvníků.

Hlavní bazén je určen pro relaxaci. V bazénu je několik různých chrličů, vodních děl, masážní lavice a lehátka, jeskyně s bublery a vodopádem. Hlavní atrakcí tohoto bazénu je divoká řeka. Součástí jsou i dvě plavecké dráhy 25 metrů dlouhé se startovacími bloky. Teplota vody v tomto bazénu je 30 º C.

Po schodišti je přístup k atrakci whirpool. Whirpool je určen pro 6 osob. Teplota vody je 34 ºC.

V další části bazénové haly jsou dva bazénky pro děti a brouzdaliště s vodním hřibem. Hloubka vody těchto bazénech je 40 a 60 cm. Teplota vody 30 ºC.

Tobogán 65 metrů dlouhý vedený venkovním prostorem je přístupný po schodišti. Dojezd je v pravém rohu bazénové haly.

Dalším zařízením, zapojeným do oslav Světového dne vody, je Bazén Strakonice. Krytý plavecký bazén disponuje 25m dlouhým bazénem se šesti dráhami. Dále se zde nachází parní lázeň, relaxační bazének s masážními tryskami (teplota vody 34°C) solární louka, tobogán (86m).

Součástí plaveckého areálu ve Strakonicích, je i venkovní koupaliště. Venkovní areál patří díky svému umístění a rozloze k nejhezčím v republice. Návštěvníci mohou využívat velký 50m bazén (hloubka 1,60m - 2,30m) s osmi dráhami, bazén s tobogánem (hloubka 1,60m), dětský bazén (hloubka 0,50m - 0,80m) s klouzačkou a hradem s dvěma menšími skluzavkami, včetně brouzdaliště pro ty nejmenší.

Do Aqua United 2016, se zapojí i Aquapark Kravaře a Bazén Strakonice Do Aqua United 2016, se zapojí i Aquapark Kravaře a Bazén Strakonice Do Aqua United 2016, se zapojí i Aquapark Kravaře a Bazén Strakonice Do Aqua United 2016, se zapojí i Aquapark Kravaře a Bazén Strakonice Do Aqua United 2016, se zapojí i Aquapark Kravaře a Bazén Strakonice Do Aqua United 2016, se zapojí i Aquapark Kravaře a Bazén Strakonice

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka