Čtvrtý ročník festivalu saunování se stěhuje do Aquapalace Praha

SaunaFest připraví program stovky saunových ceremoniálů

SaunaFest 2016 o prvním dubnovém víkendu představí v ČR to nejlepší ze světového saunového divadla. V největším saunovém světě u nás se sejdou milovníci saunování a saunových ceremoniálů. Bohatý program zážitkového saunování nabídne na stovku saunových ceremoniálů vybraných saunérů ze čtrnácti zemí světa. Soutěžní program nabídne 26 zahraničních soutěžících v Grand Prix Czech Republic, 16 domácích soutěžících a 7 týmů v Mistrovství ČR.

V doprovodném programu nechybí relaxační ceremoniály, severské metličkování a banja v podání saunérů z Lotyšska, speciální divadelní program saunérů ze Slovenska a Francie nebo týmové exhibice. Návštěvníci vyzkouší nové saunové procedury, peelingy nebo severskou banju - metličkování. V programu budou i společenské večery, speciální laser show, soutěž Mistr ručníku.

Ve dnech 31. března až 3. dubna se uskuteční skutečně jedinečná událost evropského formátu - čtvrtý ročník stále oblíbenější akce SaunaFest. Jeden z největších saunových eventů v Evropě proběhne poprvé v Aquapalace Praha. Návštěvníci se mohou těšit na tři soutěže v saunových ceremoniálech, saunové show. V rámci soutěží proběhne také kvalifikace na světový šampionát AUFGUSS WM. Vítězný saunový animátor a vítězný tým se vydá reprezentovat ČR. O soutěž je obrovský zájem s pořadatelé si z přihlášených zájemců z Evropy museli vybírat.

Saunové ceremoniály se stávají zajímavým zpestřením pobytu v sauně již v řadě saun a wellness center v ČR, čímž roste i obliba saunování u široké veřejnosti. Saunéři potřebují získávat novou inspiraci, zdokonalovat se a vyměnit si zkušenosti. Proto je o mezinárodní setkání takový zájem.

Vstupenky na festival jsou k dispozici v eshopu Aquapalace Praha.

Hlavním programem SaunaFestu jsou soutěže Grand Prix Czech Republic a Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech. Saunéři předvedou zážitkový saunový ceremoniál.  Jde prakticky o deseti až patnáctiminutové divadlo v sauně, příběh doprovázený hudbou a světelnými efekty, při němž saunér polévá kameny na kamnech vodou s vonnou esencí a následně horký vzduch rozvíří ručníky po sauně. Nejen odborná porota, ale i samotní návštěvníci následně hodnotí jak celkové provedení, tak vhodnost vybraných vonných esencí nebo komunikaci saunéra s návštěvníky. Vítěz české soutěže získá zájezd jachtou Silva podél Chorvatských ostrovů od CK Natur Travel a další hodnotné ceny.

V mezinárodní soutěži se čeští saunéři utkají o přízeň poroty s těmi nejlepšími saunéry z různých koutů světa. Odbornou porotu tvoří odborníci ze světa i z ČR. SaunaFest se za krátkou dobu své existence stal jednou z nejprestižnějších evropských saunových událostí. Provozovatelé saun a wellness resortů vidí v SaunaFestu obrovskou inspiraci a možnost spatřit světovou špičku v saunových animacích na jednom místě. Hostem SaunaFestu bude třeba mistr světa Rob Kreizer, Lisa Pobre Christensen, Lay Pang On a další.

"Smyslem SaunaFestu totiž není jen samotná soutěž. Chceme návštěvníky zároveň upozornit na důležitost pravidelného saunování, které má příznivý dopad na zdravý životní styl," říká Saunový mág Pavel Hofrichter, předseda České asociace saunérů, odborník na zážitkové saunování a ředitel produkční společnosti RAIN.cz, která zajišťuje organizaci akce.

Akci pořádá Saunový mág Pavel Hofrichter, Česká asociace saunérů ve spolupráci s Aquapalace Praha pod záštitou Asociace pracovníků v regeneraci a Asociace bazénů a saun ČR.

Bližší informace:

Pavel Hofrichter, e-mail: hofrichter@rain.cz, mob. tel.: 603 840 883603 840 883

Produkce akce RAIN.cz, s.r.o., Štěrboholská 6, 102 00 Praha 10, tel.: 222 265 210222 265 210

INTERNET www.SaunaFest.cz | Událost na facebooku zde.

Čtvrtý ročník festivalu saunování se stěhuje do Aquapalace PrahaČtvrtý ročník festivalu saunování se stěhuje do Aquapalace PrahaČtvrtý ročník festivalu saunování se stěhuje do Aquapalace PrahaČtvrtý ročník festivalu saunování se stěhuje do Aquapalace PrahaČtvrtý ročník festivalu saunování se stěhuje do Aquapalace PrahaČtvrtý ročník festivalu saunování se stěhuje do Aquapalace Praha

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka