Chateau HOSTAČOV

Soutěž s portálem WellnessNoviny.cz vás tentokrát zve do unikátního butique hotelu, který vznikl ze starého zámku, ukrytého v srdci přírody. Ten z vás, který správně zodpoví soutěžní otázku v pořadí jako 567. získá poukaz na pobyt pro 2 osoby.

CHATEAU HOSTAČOV - KRÁLOVSTVÍ KLIDU V SAMÉM SRDCI ČR

Chateau Hostačov je malebné panství s australskými kořeny, ukryté v lesích české Vysočiny. Poskytuje klidné útočiště každému, kdo si chce odpočinout od uspěchaného koloběhu moderní doby a radovat se ze života.

Jak se rodina z Austrálie dostala k zámku v Česku?

Nynější majitel pan Haša vypráví:"Abyste mohli pochopit, musíme se vrátit do osmdesátých let minulého století. Otec, tehdy nejmladší místoprimář Československa, musel neustále odolávat tlaku komunistů, aby vstoupil do strany. Po narození prvního syna byla situace už neúnosná, a tak schovali své diplomy z medicíny do dětské kížky, kterou jsem žmoulal v zavinovačce, a ze svého výletu do Jugoslávie se už nikdy nevrátili. Místo toho zamířili do Austrálie.

Kromě šoku z nového prostředí zažili rodiče ale ještě jeden. Austrálie neuznala diplomy z československé medicíny, a tak museli začít od nuly. Po práci studovali medicínu, aby se mohli věnovat lékařské praxi. To se jim nakonec podařilo a dodnes provozují soukromou ordinaci v Austrálii.

Jako většina exilantů ale byli na českou kulturu pyšní a snažili se pro nás své kořeny uchovat na druhé straně planety. Když se jim pak naskytla možnost koupit opuštěný zámek a tím alespoň symbolicky navázat na zpřetrhané kořeny, neváhali".

Čím je Chateau Hostačov tak unikátní?

Nejsou to jen pokoje, jejichž kouzlu okamžitě propadnete. Díky jejich pohodlí a úžasnému starožitnému nábytku, který umocňuje jejich nezaměnitelný styl a atmosféru totiž hravě zapomenete na všechny starosti všedních dní.

Ve zdejší restauraci se uspěchané době navzdory snaží z každé vaší návštěvy vytvořit sváteční okamžik, kdy je při každém soustu cítit chuť čistých surovin, dotek pečlivé lidské práce a atmosféra krásného prostředí.

V Chateau Hostačov se můžete nechat hýčkat, lenošit ale i sportovat. Pokud ale chcete zažít něco výjimečného, nechte se zlákat některým z jejich speciálních zážitků.

My jsme vyzkoušeli pobyt na čerstvém vzduchu a nechali jsme se pozvat na piknik v zámeckém parku. Paprsky slunce v korunách starých dubů a štěbetání místního ptactva vám vážně připomene, že ke štěstí stačí jen málo.

Při této příležitosti můžete také potáhnout své tělo při nenáročném sportu. Legenda sportu zvaného discgolf Jussi Meresmaa ve zdejším parku navrhla královské hřiště českého discgolfu. Změřit síly můžete na 18 herních koších v celkové délce 2054 metrů.

Nápovědu najdete na webu Chateau Hostačov.

 

KONTAKT:

Hostacovský zámek s.r.o.
Hostacov 59, Skryje 582 82
Tel.: +420 569 433 198, Mob: +420 774 538 650
info@chateau-hostacov.cz

Chateau HOSTAČOVChateau HOSTAČOVChateau HOSTAČOVChateau HOSTAČOVChateau HOSTAČOVChateau HOSTAČOVChateau HOSTAČOVChateau HOSTAČOVChateau HOSTAČOVChateau HOSTAČOVDISC GOLF v zámeckém parkuDISC GOLF v zámeckém parku
A my se ptáme, jaké nové aktivity můžete na Chateau Hostačov letos vyzkoušet?
disc golf
únikovou místnost (escape room)
kurz tance
Soutěž končí 30.9.18 v 23:59
Vaše jméno a město
Váš e-mail

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka