CHATEAU HOSTAČOV

KRÁLOVSTVÍ KLIDU V SAMÉM SRDCI ČR

Chateau Hostačov je malebné panství s australskými kořeny, ukryté v lesích české Vysočiny. Poskytuje klidné útočiště každému, kdo si chce odpočinout od uspěchaného koloběhu moderní doby a radovat se ze života.

Čím je Chateau Hostačov tak unikátní?

Jsou to zdánlivé maličkosti a detaily, které toto místo dělají mezi dalšími zámeckými hotely skutečně výjimečné, ale pokud Hostačov zažijte na vlastní kůži, uvědomíte si, že jsou to právě tyto detaily, které udělaly váš pobyt tak unikátní.

Samozřejmě jsou to pokoje, jejichž kouzlu okamžitě propadnete. Díky jejich pohodlí a úžasnému starožitnému nábytku, který umocňuje jejich nezaměnitelný styl a atmosféru, totiž hravě zapomenete na všechny starosti všedních dní.

Například Africké apartmá je zaslíbené milovníkům exotiky, kteří se nebojí opustit bezpečí domova a vstoupit do tajemného světa nebezpečných zvířat, divokých kmenů a šamanů Jižní Afriky. Pokoj reprezentuje jihoafrické kořeny zámecké paní Meagan a otevřenost majitelů vůči lidem všech kultur a vyznání. Snoubí se tu masivní černý nábytek s opravdovými africkými artefakty a nás opravdu nadchla osobní knihovna nabitá cestopisnými úlovky Marca Polla, Humboldta a dalších dobrodruhů.

Ve zdejší restauraci se uspěchané době navzdory snaží z každé vaší návštěvy vytvořit sváteční okamžik. Vaří zde pouze z “čistých” surovin od místních farmářů, kteří ctí principy ekologického hospodářství. Vy si pak při každém soustu můžete vychutnat dotek pečlivé lidské práce a atmosféru krásného prostředí.

Ochutnáte tu tradiční české pokrmy nebo se můžete pustit do objevování exotických chutí vzdálených světů. Na jídelním lístku tak vedle sebe najdete poctivou svíčkovou s karlovarským knedlíkem a tradiční jihoafrický malwapuding, dezert na karamelovém základě přelitý vláčným vanilkovým krémem. V objevování nových chutí můžete pokračovat i při výběru z místní sbírky vín, která se do České republiky jinak nedostanou.

 

V Chateau Hostačov se prostě můžete nechat hýčkat, lenošit ale i sportovat. Pokud ale chcete zažít vážně něco výjimečného, nechte se zlákat některým z jejich speciálních zážitků.


My jsme vyzkoušeli pobyt na čerstvém vzduchu a nechali jsme se zlákat lehkým protažením těla v zámeckém parku. Legenda sportu zvaného discgolf Jussi Meresmaa ve zdejším parku navrhla královské hřiště českého discgolfu. Změřit síly můžete na 18 herních koších v celkové délce 2054 metrů. Paprsky slunce v korunách starých dubů a štěbetání místního ptactva vám vážně připomene, že ke štěstí stačí jen málo.

Jste-li romantická duše, v Hostačově se nemusíte omezovat jen na večeři při svíčkách v restauraci, ale určitě na recepci poproste, aby vám zajistili Magickou večeři. To si pak jen ve dvou budete moci vychutnat luxusní pětichodovou večeři přímo na ostrůvku zámeckého rybníčku, zalitého ve světle svíček a lampionů. O vaše pohodlí pečuje osobní číšník a atmosféru umocňuje hudba harfy. No ruku na srdce, kolikrát už jste něco podobného zažili?

CHATEAU HOSTAČOVCHATEAU HOSTAČOVCHATEAU HOSTAČOVCHATEAU HOSTAČOVCHATEAU HOSTAČOVCHATEAU HOSTAČOVCHATEAU HOSTAČOVCHATEAU HOSTAČOVCHATEAU HOSTAČOVCHATEAU HOSTAČOV

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka