Český saunový event v Německu

Therme Badewelt Sinsheim

Na konci ledna 2017 se uskutečnila další mezinárodní akce České asociace saunérů. Tentokrát jsme se vydali do německého saunového světa Badewelt Sinsheim. Sedmičlenná delegace prezentovala české saunové umění v osmnácti saunových ceremoniálech, které proběhly v pěti saunách, včetně té největší KOI SAUNA pro 160 hostů. V této sauně je panoramatický výhled na velké akvárium a sauna je skutečně obrovská.

V pátek dopoledne jsme vyrazili minibusem společnosti KYLPYLA (s nádherným polepem – reklamou na finské saunové domky – finské koty). Již od 18 hodin jsme měli první vystoupení. Byl to úvodní program v té velké sauně a byl to opravdu zážitek. Zahájení si odmávali zkušení saunéři Katka Šmídová, Michal Přeučil, Ondřej Sochůrek, Milan Ančinec, Jakub Krejčí a Pavel Hofrichter. V pěti pátečních ceremoniálech jsme se ještě vrátili dvakrát do této velké sauny. Michal přivezl ceremoniál Andělská říše, který předvedl v kamenné sauně Hünenring. Ondřej s Jakubem si samostatně zamávali v Koi sauně a skvěle zde znělo vlčí vytí při ceremoniálu Human Wolf.

V sobotu již rozehřátí saunéři z Čech skutečně excelovali zajímavým programem. Dlouhé potlesky a do posledního místečka zaplněné sauny svědčily o kvalitním provedení saunových ceremoniálů, které německé publikum umí ocenit. Milan předvedl program Zorro a jeho kostým včetně dlouhého kordu sklidil potlesk. Druhý program Tyrolák v sauně Holzstadl byl velmi horký a publikum bylo opět nadšeno vtipnými momenty divadelníka Milana. Kačka v orientální sauně představila Orient. Se svými 150 cm se musela dostat nad vysoká kamna po schůdkách, ale taneční kreace přivedly návštěvníky do varu. V jiné sauně pak dvakrát pozvala hosty Badeweltu Sinsheim na cestu kolem světa. Banquet Don Salieri od Ondřeje rozehřál saunu ve stylu vídeňské kavárny. Opět plně obsazená sauna odměnila Ondrovo saunové a taneční umění dlouhým potleskem. Při našich ceremoniálech pomáhalo mobilní ozvučení SaunaFestu na cestách se značkou Bang & Olufsen. Sobotní program končil společným vystoupením v Koi- sauně. Tu si samostatně užil už odpoledne Michal při vystoupení Blue Ray.

Neděle nás čekalo velkolepé rozloučení a dvě společná vystoupení. Český tým v černobílé kombinaci při úvodním představení v Koi sauně strhl a nadchnul diváky, ale to nebylo nic oproti závěru. Zde zazněly české hity i německy nazpívaná Včelka Mája od Karla Gotta. Celý tým už neuposlechl doporučení pro množství vody na kamna a Michal, mistr polevů přinesl hned několik nádob plných vody. Horký vzduch přivítala zcela zaplněná sauna 150-ti návštěvníky s velkou radostí a potlesk nebral konce. Nezapomenutelným se stane mávání Milana na kamnech, nebo jeho sundávání košile, při kterém získal jistě řadu nových fanynek. Taneční kreace Ondřeje také zůstanou v paměti spokojených hostů, po posledním vystoupení se i z ochlazovací zóny ozývalo pobrukování spokojených fanoušků českého týmu. Vlka od Jakuba sledovala nejen plná sauna, ale přes prosklenou stěnu dalších asi dvacet hostů, kteří se nedostali dovnitř. Kačka zaujala jako vždy a Michal předvedl ty nejúžasnější ručníkové triky. Nejdůležitější je však týmová souhra české výpravy, vzájemná spolupráce, nadšení a dobrá nálada.

Česká asociace saunérů připravuje další výjezdy do zahraničí jako prezentaci českého saunového umění a současně příležitost pro saunéry, členy ČAS k výměně zkušeností, načerpání nové inspirace a objevení zajímavých saunových center ve světě. Určitě z velkých resortů je možné si odvézt náměty, know – how a energii pro další práci.

Více informací o České asociaci saunérů naleznete na stránce www.Sauneri.cz

Zdorj a fotografie: Pavel Hofrichter - děkujeme!

Český saunový event v NěmeckuČeský saunový event v NěmeckuČeský saunový event v NěmeckuČeský saunový event v NěmeckuČeský saunový event v NěmeckuČeský saunový event v Německu

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka