Česká republika již zná své vítěze v pole sport

6. ročník Mistrovství České republiky v pole sport výsledky i překvapil

Již 6. ročník Mistrovství České republiky v pole sport zná své vítěze. Pole sport je mladá sportovní disciplína, která vychází z oblíbeného pole dance a má poměrně přísná pravidla, která se v letošním roce rozhodlo zvládnout přes 200 rekordně přihlášených soutěžících!

Celá soutěž byla rozdělena na semifinále, které se konalo již v dubnu a následovalo včerejší finále. Předsedkyně federace Olga Marešová k tomu dodává: „Soutěžící byli rozdělení do 10 různých kategorií. Tradičně jsme opět měli 3 různé ženské kategorie (dle úrovně), dvojice, muže, 3 dětské (dle věku), a loni nově zavedené Masters (40+) a Parapole (hendikepovaní). Junioři nás letos opět hodně překvapili. V jejich kategorii je mnoho talentovaných děvčat, která jsou velkou budoucností českého pole dance.“

Spousta soutěžících má zkušenosti se světovými soutěžemi, kde jsou velmi úspěšní a získávají tam ty nejcennější medaile. Česká republika je ve světě pole sport a potažmo pole dance velice známá a má tam své jméno. Na Mistrovství světa v Londýně v roce 2015 si česká reprezentace vybojovala 3 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili a stala se tak historicky nejúspěšnější reprezentací. V loňském roce se na světovém šampionátu ve Florencii českým reprezentantům leskly na krku 2 zlaté, 1 stříbrná a 1 bronzová. Dalším posledním úspěchem je účast Čechů na Mistrovství Evropy v Budapešti, které se konalo jen o týden dříve než to české (10. – 11. 6.). Českou republiku zde reprezentovali čeští vítězové loňského ročníku a přivezli nám z Budapeště krásný komplet! V juniorské kategorii si zlato vybojovala velice úspěšná Elizaveta Shevtsova a stříbro nově odkrytý talent Terezie Drábíková, v mužské kategorii české barvy hájil Pavel Kolář a k českému zlatu, světovému bronzu přidal také evropský bronz. Tyto medaile jsou zároveň vstupenkou na Mistrovství světa na Floridu, které se bude konat v letošním prosinci. Postup na Floridu si tito soutěžící potvrdili také na českém mistrovství.

V letošním ročníku byli všichni zvědaví, zda vítězové z loňského roku obhájí své tituly nebo své pomyslné trůny opustí. V ženské nejvyšší kategorii opět zvítězila Anastasia Akentyeva a svým skvělým výkonem tak potvrdila roli favoritky. V mužské kategorii si nejvyšší příčku obhájil talentový tanečník Pavel Kolář, který ve svém vystoupení hojně využívá prvky baletu, kterému se věnuje na profesionální úrovni. K pole sport se dostal díky své přítelkyni Lence Hůlkové, která se umístila v nejvyšší ženské kategorii na 2. místě. Společně také tvoří umělecké duo, se kterým i letos vyhráli v kategorii Dvojice. Úspěšní jsou i na světové úrovni. V juniorské kategorii naopak došlo k velkému překvapení, kde se vítězkou nestala tradičně světově úspěšná Elizaveta Shevtsova, ale Vanesa Víšková, která si zároveň odnesla ceny za nejlepší techniku, provedení a artovou část.

Všem vítězům moc gratulujeme a budeme se s nimi těšit na prosincový světový šampionát v USA na Floridě. Držte nám palce, konkurence bude velká! Více informací o celém pozadí českého pole sport najdete na internetových stránkách.

Fotografie zaslala Aneta Mielniczková, Czech pole & aerial sports federation – děkujeme.

On-line magazín WellnessNoviny.cz je mediální partnerem soutěže.

Česká republika již zná své vítěze v pole sportČeská republika již zná své vítěze v pole sportČeská republika již zná své vítěze v pole sport