Česká aerobiková reprezentace bojuje na mistrovství světa

Od středy 20. října bojuje naše reprezentace v nizozemském Eindhovenu o tituly nejcennější na FISAF mistrovství světa ve sportovní aerobiku, fitness a hip hopu.

Česká výprava, v počtu 262 reprezentantů patří k těm početnějším. Češi jsou již léta na předních pozicích ve všech disciplínách i kategoriích.

V seniorských kategoriích sportovního aerobiku patří k hlavním favoritům na vítězství, vždyť oba letošní mistři Evropy, Denisa Barešová a Jan Pochobradský, jsou právě z naší republiky.
Jan Pochobradský nastoupí, kromě své seniorské individuální kategorie, také v kategorii párů, společně  s Tamarou Jiříkovou. Vznik tohoto sportovního páru krátce před  Mistrovstvím České republiky letos na jaře byl velkým překvapením.

Česká republika, jako jediná země ze všech zúčastněných, obsazuje maximálním počtem tří startujících všechny seniorské disciplíny sportovního aerobiku. Do celého šampionátu je přihlášeno 1018 závodníků, z toho 403 v seniorských kategoriích.
Podle prezidentky ČSAE Jany Havrdové vychází účast české reprezentace na MS na tři miliony korun a jen zhruba třicítce závodníků ji hradí svaz. Ostatní si účast, na níž jsou průměrné náklady okolo 10 tisíc korun, hradí sami.
První tři nejúspěšnější závodníci ze všech disciplín sportovního aerobiku dospělých získávají za medaile prémie od mezinárodní federace FISAF. Stejnou podporu získávají i páry či týmy. O umístění našich reprezentantů vás budeme informovat.

Na fotografii seniorský pár ve sportovním aerobiku Pochobradský + Jiříková.Za fotografii děkujeme ČSAE.

Česká aerobiková reprezentace bojuje na mistrovství světa

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka