Celulitida

S celulitidou, jinak také pomerančovou kůží, se dnes potýká naprostá většina žen. Působením ženských pohlavních hormonů, zejména estrogenu, dochází k množení tukových buňek, které způsobují spolu se stárnutím podkožního vaziva neoblíbenou celulitidu.

Důvodem, proč celulitidou trpí převážně ženy, je také odlišné uspořádání podkožního vaziva. U žen je vazivo uspořádáno souběžně kolmo k povrchu kůže. Pevné vazivové provazce se shlukují a pokud dojde ke zbytnění tukových buněk, jsou vytlačovány směrem k povrchu kůže, kde vytvářejí drobné bouličky a vyvýšeniny. Dolíčky jsou potom zapříčiněny úponem jednotlivých vazivových provazců. Mužské vazivo je naopak uspořádáno do propletené sítě, která se v případě zbytnění tukových lalůčků roztáhne do stran a kůže tak zůstává hladká.

Celulitida postihuje průměrně 80 % žen, a to zejména v olbasti stehen a hýždí. Pokud už kůži jednou postihne, není lehké se jí zbavit. Abychom minimálně pozastavili její šíření, je nutná komplexní léčba zahrnující zejména pohyb, který zvyšuje prokrvení v postižených oblastech (rekreační běh, aerobic, tanec), drenážní masáže postižených oblastí, vmasírování vhodných krémů (odvodňující účinky mají např. krémy s kofeinem) a pravidelný přísun tekutin, vhodné jsou minerální vody s minimálním obsahem sodíku a bilinkové čaje.

 

Celulitida

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka