Celková úleva tělu v meduňkové koupeli

Meduňka je vytrvalá bylina dosahující výšky až 90 cm, má-li na zahrádce dobré stanoviště, vydrží kvést až 30 let. Pro léčivé účely se lístky sbírají těsně před rozkvětem – rozkvetlé už tak pěkně nevoní a na sběr je pozdě, protože u meduňky je důležitá právě ta krásná citronová vůně.

Příznivé účinky této byliny byly známy již ve starověku – vědělo se, že meduňka napomáhá inspiraci a přináší klidný spánek a veselé sny, zapuzuje starosti, zármutek, lekání a noční strašení. Roku 1619 příručka “Londýnský lékárník“ otiskla: Meduňka podávaná každé ráno obnoví zdraví, mládí, mozek a osvěží povadlou povahu. Dnes již také víme, že má nesporný uklidňující vliv při stavech úzkosti, nespavosti, depresích, bušení srdce, srdečních neurózách, bolestech hlavy, migrénách, nachlazení, při zažívacích obtížích, křečích, zvracení a doporučuje se též při hysterických záchvatech.

Nenahraditelnou pomocnicí byla tato rostlinka též pro včelaře – její čerstvou šťávou se natíraly úly, čímž se nejen udrželo staré včelstvo, ale přivábilo se i nové. Meduňka byla také vždy bylinou magickou, jak dokládají staré arabské knihy. Podle nich nektar z vína a meduňkových květů ve víně namočených vyvolává lásku – ten, kdo tento nápoj vypije, je láskou přímo posedlý. Dodnes se meduňka přidává do voňavých pytlíčků pro štěstí, polštářků na spaní, purpur a vánočních františků.

Meduňková koupel:

Koupel z meduňky přinese Vašemu tělu celkovou úlevu, příjemný spánek, pomůže Vám od bolestí hlavy, neuralgických a revmatických bolestí a stavů úzkosti. Po koupeli se zabalte do osušky a vlezte do teplé postele, kde ještě alespoň 20 minut v klidu odpočívejte. Náš tip: Vyzkoušejte koupel v meduňkové soli od MANUFAKTURY.

Celková úleva tělu v meduňkové koupeliCelková úleva tělu v meduňkové koupeliCelková úleva tělu v meduňkové koupeliCelková úleva tělu v meduňkové koupeli

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka